Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Zdravím toto skvělé a užitečné fórum,

Zároveň děkuji za užitečné informace, které mi byly nápomocny při výběru mých prvních automatů (viz. Chlubící vlákno). Možná pro to, že se pohybuji ve světě jedniček a nul, je pro mě analogová mechanická hodinařina tak zajímavá. Možná jde o jistou kompenzaci z toho exaktního digitálního světa. Jinak mám rád staré motocykly a dýmky, takže všechno tak nějak do pohody. Prostě Tempus fugit, ale odtud až potud :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj všem! Jsem Lukáš, je mi 31 let. Hodinky jsem začal nosit až ve 12 letech, ale díky tomu jsem aspoň přeskočil fázi dětských hodinek a dostal jako puberťák rovnou poměrně luxusní společenské Citizeny s koženým páskem, která mi někteří spolužáci docela záviděli. Zvyknul jsem si rychle a brzy už jsem byl s hodinkami natolik srostlý, že jsem si připadal divně, když náhodou jsem měl zrovna levé zápěstí prázdné. Tím jsem při výměně baterie či pásku trpěl jako kluk, pak už jsem to samozřejmě odboural tím, že hodinek mám na střídání dost - takže dnes už je těžké mě potkat bez hodinek. Teď už nosím hodinky 19 let, takže mě provázejí už většinu života. Klasické společenské plus pár sportovnějších, vždy ručičkové, pásek u 90 % hodinek kožený. Kůži preferuju jak z hlediska elegance, tak pohodlí; nosím klasickou koženou aktovku, takže hodinky jsou k ní skvělý doplněk. Ostatně mi v okolí říkají, že kožené pásky u hodinek jdou ke mně nejlépe (a maso jím rád, vegani mi přijdou směšní, takže s kůží žádný problém:)). Jedinou nevýhodu má kůže v tom, že si pásek musím často nechat vyměňovat - i když jak se to vezme, je to spíš příjemná povinnost... :) Samozřejmě taky koukám lidem na zápěstí a vadí mi, že mnoho lidí dnes hodinky nenosí nebo nosí nevzhledné "chytré". Chápu to u puberťáka, který je celý den zabořený do mobilu, ale u muže nad 18 let prázdné zápěstí vypadá podle mě nedospěle! A přece je mnohem příjemnější mrknout na zápěstí než se hrabat v kapse pro mobil. S tím ale asi nic neuděláme, tak aspoň choďme příkladem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý den vespolek,

registrovaný jsem už sice přes rok a pár akvizic přes fórum jsem už udělal, než přidám nějaké foto, tak bych tímto rád pozdravil. Pár hodinek už mám, zatím teda spíš víc do kvanta, než kvality, kterou tady vídám, ale na tom časem věřím zapracuju :)...

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny milovníky tiktaků,

 

dále střelných zbraní, nožů, lyží, aut, motorek, žen a dobrého chlastu! Jsem tichým členem od roku 2014 s téměř pravidelnou (až mírně tikavou) závislostí na tomhle fóru. Sleduji, slintám a až v poslední době se mi zachtělo občas i něco napsat, nebo se na něco zeptat zdejším členů.

 

Můj vývoj šel od Citizen, Fortis, Breitling až po současnou zastávku jménem Omega. S roustoucím věkem a platem :) jsem začal pošilhávat po orlojích s korunkou ve znaku, tak snad tento rok se to podaří. Vše výše uvedené ve zdravici, je také mým koníčkem a snažím se najít, mezi těmito neřestmi, zdravou rovnováhu..

Zatím díky všem chronomágům za povedené obchody či rady: Sibiř, clockyclock, Tomak, Nastycrew, RobertPlant,, Sect.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Ahoj všeci,

tož co o sobě řécť. Su mladý, ale už chvilu delej, ale né zas tak dlůho. Digitálky nebyly k zehnání, když sem byl mladý, ale cibule sa už nenosily. No právě ty cibule sa mě lůbijá. Na ruce mě normální ciferníky zavazujů, tož používám ten počítač času na mobilu, akorát ho ti číňani dělajů čím dál větší a do kapsy sa to heblo nechce vlézť. Tož zase přémýšlám o nečem pěkném na ruku. Ať sa to hodí k saku aj do lesa. Ideálně jedny, tož uvidíme, co bude. Věřím, že mě poradíte a snad aj já vám budu moct přispěť svojů trošků do mlýna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všeci,

tož co o sobě řécť. Su mladý, ale už chvilu delej, ale né zas tak dlůho. Digitálky nebyly k zehnání, když sem byl mladý, ale cibule sa už nenosily. No právě ty cibule sa mě lůbijá. Na ruce mě normální ciferníky zavazujů, tož používám ten počítač času na mobilu, akorát ho ti číňani dělajů čím dál větší a do kapsy sa to heblo nechce vlézť. Tož zase přémýšlám o nečem pěkném na ruku. Ať sa to hodí k saku aj do lesa. Ideálně jedny, tož uvidíme, co bude. Věřím, že mě poradíte a snad aj já vám budu moct přispěť svojů trošků do mlýna.

 

Podle mluvy tipuji, že jsi z Vyšných Vlkodlak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj,

nejsem zrovna fanda do hodinek, poslední jsem nosil asi tak před 20 lety. Ale teď jsem se rozhodl, že si jedny pořídím.

Protože nevím jestli mi bude po těch letech vyhovovat je nosit na ruce, tak chci dát do 5k. Zatím to vypadá na něco z řady Casio Edifice. Líbí se mi kovový hodinky s ručičkama, žádnej plastovej G-shock.

Ale jak jsem si tak vybíral hodinky pro sebe, tak jsem koukal kdo co v mojem okolí nosí na zápěstí a přijde mi, že je to docela dobrá zábava. Moje máti má doma asi 5 kousků, co někdy v minulosti nosila. Asi to nebude žádná hitparáda, ale jeden švýcarský kousek by možná mohl mít nějakou cenu. Nechám si poradit od místních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

vítej nezi nás, Pokud hledáš inspiraci pro nákup, doporučuji projít místní sekci "Poraďte s koupí / výběrem" ZDE. Podobných zadání jako to tvé tam najdeš jistě mnoho. Pokud bys přecijenom stále tápal, samozřejmě si tam můžeš založit své vlastní vlákno a někdo ti určitě rád poradí.

Upraveno uživatelem AdaMoss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

freeflyer, on 26 Úno 2020 - 00:21, said:

tak chci dát do 5k

Nejlepší obyčejný hodinky za pět tisíc pro někoho, kdo neni úplně nadšenec, jsou tyhle Seiko:

https://www.chronoshop.cz/seiko-sgeh89p1

Slušná hodinková značka, žádnej kolotoč, subciferníčky, tlačítka, barvičky. V reálu ten ciferník vypadá jak od Moser&Cie (měl jsem je v ruce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za přivítání a za komentáře.

Už jsem si vybral Casio EFS-S510D-2AVUEF

Teším se na ně a je fakt, že už uvažuju o tom co si pořídím dál do sbírky. Ale šetřit na hodinky a ty potom šoupnout do sbírky, to mi nějak nepřipadá jako správná cesta. Představuju si spíš že nějaký koupim levně a dám do kupy a budu mít radost jak jsem dobře pořídil, nebo případně je pak se ziskem prodám a za něj si pořídim něco do sbírky. Ale nevim jak moc je to reálný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

tak nastal čas aj pre mňa. Trošku vám chcem v krátkosti predstaviť seba a moju zatiaľ krátku cestu k hodinkám a k tomuto fóru.

Prvé hodinky som dostal od otca, keď som mal asi 10 rokov. Neviem presne, ktorý model. Tapal som v pamäti a išlo najskôr o model casio f91w (samozrejme, že som si ich musel zaobstarať teraz ako spomienka na detstvo ).

Potom som prešiel obdobím kedy mi hodinky nechybali nahradil ich telefón (tlačítkovy), ktorý som mal vždy pri sebe.

Ďalšie hodinky boli kúpené v hodinárstve. Kritérium na výber bol hrubý, kožený remienok. (Kamarát mal taký a strašne sa mi to páčilo). Voľba padla na quartz a nehodinarsku značku Umbro (dnes sa za trošku hanbím). Vtedy som bral hodinky ako módny doplnok.

Prišlo zase obdobie mobilu (smratphone) kedy mi hodinky nechybali. Nastal čas kedy som chcel k smarthphonu vyskúšať aj smart náramok. Voľba padla na xiaomi miband2. Uvedomil som si, že to na ruke mi v tých obdobiach telefónov, smartphonov celkom chýbalo. Nástupca náramku boli amazfity2, ktoré sa viac podobali hodinkám. To už som si uvedomil, že na ruke chcem mať čistokrvne hodinky.

Keďže som tie vychytávky ako krokomer, kalórie atď. prestal sledovať, začal som sa pozerať po hodinkách, ktoré toho vydržia veľa a nebude potrebna nejaká väčšia údržba. Voľba padla na gshocky mudmastery.

Prišiel čas na kúpu ďalšieho kusu, kvôli tomu, že sa veľké gumené hodinky nehodia ku všetkému. V tomto momente som natrafil na toto fórum. Veľmi sa mi zapáčili diversky a uchvátila má značka Seiko. Samozrejme, že veľký vpliv malo toto fórum a hodiny, dní, týždne čítania.

Tu ma mechanické hodinky začali fascinovať a začal ich brať viac ako niečo zaujímavé a prestal považovať len za módny doplnok. Voľba padla na seiko turtle. A ako to asi dobre všetci tu poznáte nasledovali ďalšie modely. Samurai, baby monster, skx najprv čierne. Dlhšie som po nich pokukoval. Zapáčili sa mi, no hlavne ich príbeh. Keď oznámili, že končí ich výroba vyhecovalo má to k zadovaženiu aj verzie Pepsi. Vtedy som pochopil že na forum asi patrím. Normálny človek si nekúpi dvoje rovnaké hodinky v rôznej farbe .

Posledný prírastok bol Casio duro ( marlin). Také lacné a chytili ma za srdce. Zas sa mi tu potvrdil príbeh, ktorý predurčil moju kúpu.

Dlho som tu bol len čitateľom, neskôr prišli nejaké fotky, sem tam nejaký komentár. Potom prišli nejaké otázky aj o iných veciach ako o hodinkách. Teraz som mal pocit trošku prispieť aj takýmto spôsobom. Možno Vás to nebude zaujímať, ale vedel som, že to raz príde (som slušný a predstaviť sa treba, radšej neskôr ako nikdy).

Neviem kam sa to bude uberať ďalej, kde to skončí a kedy, ale možno aj to má na tom tak baví.

S pozdravom Kolky 87

 

P.s: slohy som nikdy nevedel písať, tak to treba aj tak brať db91709c3b6c0c022d6e98ff9cbc2452.jpg

 

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Ty už jseš taky dobře postiženej. O to nadšeněji Tě vítám mezi námí! :-)

Ďakujem Berte.

Už som sa predstavil tak ťa hádam môžem oslovovať "familiarnejsie".

 

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...