Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych nadsencov nielen hodiniek,

 

mesiac som zaregistrovany tu na fore, teraz som tak nejak zistil, ze je tu aj priestor na predstavenie sa, predtym som mesiac okukoval a za tie 2 mesiace som sa celkom dobre nakazil => manzelka mi pred 2 tyzdnami povedala, ze by chcela byt aspon na chvilu hodinkami...

 

Hodinky sa mi vzdy pacili, kedysi davno som mal nejake Ruhla po dedovi a hlavne Primky, ktore som dostal ako svoje prve hodinky (chlapcenske, s formulou na ciferniku, som si takmer isty, ze to boli mechaniky).

 

Momentalne striedam Suunto a Polar kvoli sportu a doma sa mi povaluju este Timex Expedition a Diesel bez remena.

 

Kazdopadne uplne nakazeny som doma do nocneho stolika zacal odkladat peniaze a chystam sa ku Kubsonovi na navstevu kde:

- sa mi pacia Steinharty, hlavne Ocean Two s modrou lunetou

- Archimede Outdoor na tahu alebo remeni si viem predstavit na ruke napriek jednoduchemu mozno az nudnemu dizajnu

- posledne 2 tyzdne pozeram na Trasery a teda som zacal premyslat, ze prve hodinky kupene po inspiracii a nakazenim tohto fora nemusia byt mechanicke

- si dam mozno iba kavu pretoze uvidim Damasko a Sinn a vratim sa domov (na Morave), sadnem si na postel, pomaly a smutne vlozim peniaze naspat do nocneho stolika a budem trpezlivo odkladat dalej..

 

Mimochodom, diky za vyborne citanie vlakna o navrhnu Nautilusu (zalozene Baker-om), velmi inspirativne..

 

Tesim sa na citanie, prispievanie a snad i obohatenie chronomag fora.

 

Marcel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

má přezdívka je Tomasdrska, i když bystří jedinci si z ní odvodí i mé jméno. Nyní jsem studentem mezinárodních vztahů na MUP v Praze, avšak vzhledem k nadcházejícím státnicím se tento stav brzy změní.. Svůj volný čas trávím hlavně na vodě - divoké, ale i turistické. Voda mě i částečně živí, protože dělám tuzemského a zahraničního gajda.

 

k chronomagu jsem se dostal přes své současné oblíbené hodinky - Ruhly digital po tátovi. Mám v plánu pořídit si nějaké nové, ...ale nespěchám. Spíš sonduju, čtu a čekám třeba i na nějakou dobrou příležitost z druhé ruky. Jinak osobně obdivuji designovou střídmost a funkcionalitu. Subtilnost je samozřejmostí. prostě taková škola Bauhausu. :) Taky se mi hodně líbí 24hodinovky.

vysněné hodinky:

junghans-0304940-anytime-milano.jpg

 

nebo

pilot-0008.jpg

 

nebo

2949_duo24-stahl_1_11.jpg

 

p.s. ...velkým chromovaným ciferníkem mě opravdu nikdo neohromí, ať takové hodinky stojí sebevíc. (kdo je má, ať si je užívá - no offense)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den :)

Jmenuji se Martin,a zde na foru jsem již nejakou dobu už registrován.

Dá se říci že k hodinkám mě přitáhlo,zdejší forum :),dneska vlastním už pár kousků mech. hodinek

a chronomag mě hodně pomohl s výběrem.Časem dodám fotky do chlubícího vlakna :)

 

PS:sem fanda hodinek Oris,a muj chrono sen je Heuer Monaco,či Autavia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, sem tu novej. Jmenuju se Juris a mam rad spoustu veci mezi ne patri taky hodinky a noze. Hodinkama se nezabyvam nejak do hloubky, ale kdyby nekdo chtel poradit s nozema tak mi klidne napiste. mam sbirku asi 5ti hodinek Invicta a 23 zaviracich nozu a kolem 12ti pevnych nozu

 

jinak pokud by nekdo hledal fotografa na jakoukoliv akci nebo fotky jakyhokoliv typu... na jizni morave tak mi taky muzete napsat a nejak se muzem domluvit. na webovkach ted zacinam pracovat ale fotky vam udelam kvalitni :)

 

 

S pozdravem Juris

 

p.s. posilam nahled neceho co mam, ale nemam nafoceny vse a hlavne je to nafoceny narychlo, zadny umeni... proste obycejny fotky ;)...

post-24573-069761400 1347954658.jpg

post-24573-008243200 1347954670.jpg

post-24573-060937000 1347954726.jpg

post-24573-032437800 1347954757.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pekny dobry vecer vsem,

 

na chronomagu se pohybuji jiz celkem 11 mesicu,ale zatim nebyl cas se predstavit - nejsem uplne nejupovidanejsi typ (spis brouzdam,snazim se ucit a koukam kolem sebe) o cemz svedci i pocet prispevku,ktery jsem za obu zde stravenou vyprodukoval,lec se zkusim polepsit. Moje prezdivka zde je Gmic1986 (jinak se jmenuji Michal) a pracuji v jedne ryze ceske spolecnosti,ktera provozuje vlastni maloobchodni sit prodejen.

 

Hodinky jsou pro me odpocinek,libi se mi je stridat,cist si o nich,nebo se na ne i jen koukat.Posledni dobou jsem se pristihl jak po navratu z prace obcas jen sedim a koukam, jak se ty hodinky krasne toci;-)

 

Prijemny vecer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Damy a panove,

 

zdravim z Prahy. Uzivatel jsem/budu spise pasivni, rad se necemu priucim, nakoupim a (mozna pak) prodam. Zajimam se spise o hodinky, ktere byly "jakymsi" milnikem (B-Uhr, Speedmaster, Bulova Accutron (ladickove), atd.) a pak obecne spise o potapky a, samozrejme, Prim-ky...

 

Hezky zbytek vikendu!

 

---

 

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj jsem Tomáš, můj zájem o hodinky začal zhruba letos na jaře když jsem zdědil kapesní Omegy a dvoje primky (jedny sporty a jedny nevim jak se jmenujou - podobne diplomatum s napisem incabloc), hledal jsem, kde je nechat seřídit, vyčistit a vyleštit atd .. Narazil jsem na tohle fórum a začal číst :). Po půl roce jsem se rozhodl, že začnu Seiky - mám na cestě renovovane cerne 7002, pepsi 6309, watchwinder pro dvoje automatky a do konce týdne bych chtěl objednat SRP043 na tahu ... Nicméně todle fórum je jak mor a už pokukuju po pilotkách - mám zalusk na Fortis Flieger nebo Steinhart B-Uhr.

 

Jinak zatím dream watches Omega Railmaster XXL, ale předpokládám (vím), že zde na fóu se počasí mění rychle :D, nechci zatím investovat do takhle drahých hodinek, ale časem, kdo ví :)

 

Náhodou jsem teď objevil tento příspěvek.

Během uplynulého roku jsem vystřídal několikery potápky od Seika (některé stále mám) , pilotky od Steinhartu, quartzové JL a vintážní omegy.

Přijde mi velice vtipné a nečekané, že přesně rok od zveřejnění tohoto příspěvku jsem si "sen" splnil :).

Díky všem za cenné rady a chronomagu za prostor!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pitrs182

Ahoj, sem tu novej. Jmenuju se Juris a mam rad spoustu veci mezi ne patri taky hodinky a noze. Hodinkama se nezabyvam nejak do hloubky, ale kdyby nekdo chtel poradit s nozema tak mi klidne napiste. mam sbirku asi 5ti hodinek Invicta a 23 zaviracich nozu a kolem 12ti pevnych nozu

 

jinak pokud by nekdo hledal fotografa na jakoukoliv akci nebo fotky jakyhokoliv typu... na jizni morave tak mi taky muzete napsat a nejak se muzem domluvit. na webovkach ted zacinam pracovat ale fotky vam udelam kvalitni :)

 

 

S pozdravem Juris

 

p.s. posilam nahled neceho co mam, ale nemam nafoceny vse a hlavne je to nafoceny narychlo, zadny umeni... proste obycejny fotky ;)...

 

Zdravím Tě a vítám kolego. Ten nůž vpravo dole velmi dobře znám. I ty Invicty sem držel v ruce:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, jsem Laďa. Na foru se pohybuju už přes půl roku a doposud nasával informace a brouzdal po bazaru. Rozvoj chronobundusu je u mě standartní. Zatím jsem koupil/prodal 5tery hotinky (počínaje Tissot Conturier chrono Quartz, přes T- touche, dále Oris Williams F1, dále Omega Seamaster Quartz a teď Boccia Tit. Quartz a Omega Seamaster prof. Co-axial ) Je to teď moje nejoblíbenější forum, tak proč zůstat pasivní, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dobrý deň.

 

Rád by som pozdravil všetkých užívateľov tohto fora.Je tu neskutočne veľa prekrásnych hodiniek a zaujímavých informácii,takže mám čo čítať.

 

Osobne dávam prednosť praktickým veciam a tiež niesom priaznivcom vecí "prešpikovaných" elektronikou /asi som trochu staromodny/.Ako vodič z povolania potrebujem spoľahlivé hodinky,lebo meškanie sa akosi netoleruje/hlavne teraz v zime ľudia neradi čakajú na autobus príliš dlho/.Za komunistickej éry kolegovia,ktorý sa dostali na "západ"ako vodiči MKD nosili z nemecka hodinky Orient.My sme ich obdivovali a kto na ne mal si ich dal doviezť.Toto forum mi tie časy pripomenulo a tak som sa z nostalgie rozhodol,že si kúpim model CER17002D.Kedysi som mal Polioty,môj otec zase Rakety.Ruské hodinky sa mi páčia,ale keďže s Poliotami som nemal dobrú skúsenosť,rozhodol som sa pre už spomínané Orienty.

 

Zatiaľ budem toto forum čítať a sledovať a ak budem mať čo napísať,určite sa ozvem...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

Chronomag jsem objevil když jsem se snažil vygooglit něco o jedněch podvržených značkovkách. Sice už po koupi ale což, myslím že s 1.500,- jsem z toho vyšel ještě lacino ;) Od té doby tu už několik dní "bloudím" a jsem zcela ztracen pro svět hodinek :D Vždycky se mi líbily chrografy a když jsem si je nedávno koupil (viz výše) tak jsem zjistil, že jsem z nich už vyrostl (momentálně ;-) a to co "nutně potřebuju" teď jsou nějaké festovní automaty, zamiloval jsem si MONSTRA. Hodně se pohybuju na skalách, horách, a v přírodě vůbec, tak proto. Až se trochu na jaře oklepu z vánoc, tak mě čekejte v sekci Koupím :D

Upraveno uživatelem PNS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dobrý den,

 

zaregistroval jsem se, protože se chci zorientovat ve světě hodinek. Asi před šesti lety jsem si v Bangkoku na letišti kopil Seika Samurai, které nosím denodenně až do teď. Bohužel už dosluhují, mají poškrábanou lunetu a sklíčko. Proto si chci koupit nové hodinky, nejlíp nějaké "diversky". Né, že bych se potápěl, ale protože se mi prostě líbí. Zatím jsem si stanovil strop dvaceti tisíc korun, ale třeba hodinkám "propadnu" o trochu víc a ještě ho trochu posunu. Uvažuju o certinách ds action automatic za 19 tisíc korun, ale ještě tomu dám tak měsíc čas a třeba se rozhodnu pro jiné. Ať se daří. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau a vitej.

 

Jestli se tady budes toulat dele nez par dni, tak si strop posunes :) Ackoliv, na prvni hodinky jsou Samuraje uplne bezchybna volba ;) Pokud mozno, kupuj v zahranici, tam si tvych penez budou vazit vic.

 

P.S.: Zatorak jako ze jsi ze Zatora? Ten mezi KR a BR? ;)

Dobrý den,

 

zaregistroval jsem se, protože se chci zorientovat ve světě hodinek. Asi před šesti lety jsem si v Bangkoku na letišti kopil Seika Samurai, které nosím denodenně až do teď. Bohužel už dosluhují, mají poškrábanou lunetu a sklíčko. Proto si chci koupit nové hodinky, nejlíp nějaké "diversky". Né, že bych se potápěl, ale protože se mi prostě líbí. Zatím jsem si stanovil strop dvaceti tisíc korun, ale třeba hodinkám "propadnu" o trochu víc a ještě ho trochu posunu. Uvažuju o certinách ds action automatic za 19 tisíc korun, ale ještě tomu dám tak měsíc čas a třeba se rozhodnu pro jiné. Ať se daří. Honza

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ze Zatora nejsem. Je to jenom zkrácenina příjmení:) Samuraje jsou super. Jenom škoda, že nemají safír a kvalitnější lunetu.. Tehdy jsem je koupil neplánovaně-láska na první pohled:)

 

Cau a vitej.

 

Jestli se tady budes toulat dele nez par dni, tak si strop posunes :) Ackoliv, na prvni hodinky jsou Samuraje uplne bezchybna volba ;) Pokud mozno, kupuj v zahranici, tam si tvych penez budou vazit vic.

 

P.S.: Zatorak jako ze jsi ze Zatora? Ten mezi KR a BR? ;)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ze Zatora nejsem. Je to jenom zkrácenina příjmení:) Samuraje jsou super. Jenom škoda, že nemají safír a kvalitnější lunetu.. Tehdy jsem je koupil neplánovaně-láska na první pohled:)

 

 

Ahoj, když se budeš po fóru chvíli toulat zjistíš, že se dá sehnat na samuraje safír i s antireflexní vrstvou a vložka lunety taky není žádná extra řacha. Jenom s lunetou jako takovou je to horší, tu asi neseženeš. Každopádně 6 let není na Seika s kalibrem 7S35 žádnej věk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky, volal jsem do autorizovaného servisu (Altro) a tam mi řekli, že umí dodat jenom Hardlexové sklíčko. I s lunetou by renovace vyšla na 3300,- Za safír bych ty peníze dal, ale Hardlex budu mít zase za pár let poškrábaný.. Zkusím ještě zapátrat jinde. Jinak druhé hodinky si koupím tak jako tak. Potřebuju jedny na střídání:)) Čím víc to tady zkoumám, tím víc mám kandidátů. Tehdy jsem Samuraje koupil dokonce rovnou dvoje a ty druhé dal tátovi.

 

 

 

Ahoj, když se budeš po fóru chvíli toulat zjistíš, že se dá sehnat na samuraje safír i s antireflexní vrstvou a vložka lunety taky není žádná extra řacha. Jenom s lunetou jako takovou je to horší, tu asi neseženeš. Každopádně 6 let není na Seika s kalibrem 7S35 žádnej věk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pitrs182

...no ještě mě pár věcí čeká. Ale je to celkem dobrá technologie. Náklady na teplo a teplou vodu 6000,-Kč za rok+3 kubsony dřeva. Kompletní náklady: voda+el+plyn+odpady+daň+TV+radio je cca 3300,-měsíčně, solar vydělá průměrně 3750,-měsíčně, takže zbude něco i na telefon.

A já myslel, že je jen jeden :oneeyed02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...