Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj lidi nejsem sběratel spíš obdivovatel pěkných věcí, kekterým určitě hodinky patří, vzhledem k tomu že tady pobývám již trochudéle nosil jsem jich už dost počínaje prim přes pobeda ruhle a spoustou digi s kalkulačkou i bez konče dnešními rotaxy. Trochu se turozhlížím zajímavého čtení je tady spousty.Nikdy jsem se toho o hodinkáchnedozvěděl více naž zde a jedna věc je pro mne jistá radši si přišetřím (tedypokud to jde ) a budu mít staré hodinky ještě rok a pak si koupím byť staršíale ty na které dosáhnu a budu ?spokojený?no teda skoro spokojený .

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Chronomagu, ahoj Členové,

 

fórum čtu už zhruba půl roku, za tu dobu jsem si stihnul nakoupit už i pár hodinek, převážně vintage kousků. Díky Vám jsem sehnal bezvadného hodináře a začínám renovovat hodinky, které se mne za generace povalují doma.

 

Čtení chronomagu se pro mne pomalu stalo závislostí, nikdy bych si byl býval nemyslel, že hodinkám propadnu. Teď jen nasbírat dostatek financí a začít si plnit své další tužby, zatím jsem skončil u pár Japonců a Švýcarů. Nyní nutně potřebuju digitálky, cyklosezóna začala a automaty nechci na kole ničit. :sad01_anim:

Upraveno uživatelem genome
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Dobrý den, ahoj všem, jmenuji se Laci a jsem ohledně hodinek úplný začátečník. Protože mě toto téma zajímá čím dál více, tak jsem se tady zaregistroval. Myslím, že tohle fórum je plné chronoprofíků, takže jsem tady na správném místě něčemu se přiučit. Navíc podle přečtených témat to vypadá na společnost gentlemanů, kteří se podělí i o své znalosti (i s námi začátečníky) a trochu nás ?zasvětí?. Rád bych si také koupil svoje první "pořádné" hodinky. Doufám jen, že neskončím tak, že každý rok utratím více za pěkné hodinky, než za rodinu :rolleyes:. Děkuji všem za rady a přeji příjemný den.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás všechny. A rovnou spustím. Moje cesta sem na fórum byla trnitá a velmi klikatá. Začal jsem před několika měsíci uvažovat o hodinkách - tož jsem si koupil fake Tag Heuer. Nějak mi to nedalo a hledal jsem co a jak a za kolik. Teď když jsem se dostal až sem k Vám tak se za prvé cítím jak bl.. hodinky šli rovnou do šuplete a mě je jasné že budu muset provětrat kasičku.........je tu to moc nakažlivé =o))) Každopádně jsem rád že mi toto fórum otevřelo oči a já nedělám veřejného hňupa s fejkama na zápěstí.

Skargard

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím všechny členy fóra. Jmenuji se Ctirad a jsem student z Brna. Chronomag fórum jsem si projížděl celkem dlouho, ale nějak jsem neměl potřebu se zapojovat až když jsem dostal od táty hodinky co koupil kdysi ve Vídni a chtěl jsem zjistit co to je za značku protože jsem se s ní nikdy nesetkal (posléze jsem zjistil že je to jedna z těch značek "podvrženého luxusu"). Co naděláme :). Každopádně za ten asi půl rok co jsem sem chodil včetně té doby co jsem registrovaný jsem si hodně rozšířil obzory. Dříve jsem znal hlavně mainstreamové značky + známé švýcarské značky a pár high-endů. Co se týče historie mých hodinek tak jsem na tom dost bídně :worried_anim:... Jako malej jsem dostal nějaké ala-vojenské Telstary (už ani nevím kde jsou), potom někdy na začátku střední školy quartzové Q&Q (stále je mám, ale baterie nic nevydržela a kovovej tah byl hroznej na nošení) a nedávno jsem dostal již zmíněné luxusně podvržené (:D) hodinky značky Vidar tj. dotřetice čínské hodinky. Nyní mám ale už našetřeno na nové pořádné, hodinky tak se snad brzo pochlubím.

 

EDIT: Ještě jsem chtěl dodat, že od té doby co jsem zde registrovaný tak jsem viděl tolik krásných modelů, že se bojím, že k jedněm hodinkám přibudou zanedlouho další a rozpočet bude trpět :D... ale předpokládám, že o tom něco víte sami :)

Upraveno uživatelem Ctirad13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar vsetci,

rad by som povedal nieco malo o sebe. K chronomagu ma dotiahol kolega, ktory je tak trochu aj mojim hodinkovym koucom :) kazdopadne vdaka nemu som nasiel novu zalubu a aj u mna uz prepukli prve znamky zavislosti - nesutale kontrolovanie fora a dalsich stranok o hodinkach a pochopitelny prieskum okolia - kto co nosi :) A kedze ako chlapi mame velmi malo moznosti si spravit radost, tak hodinky su v tomto ohlade super a dokonca obcas aj podporovane manzelkou :) Momentalne som majitelom Breitling Superocean, strasich chronometrov od Orient-u a zopar "znaciek" ako Boss alebo Keneth Cole, ktore som si kupoval k obleku. No a na ceste je Stowa Marine. A ked vyrastiem, tak hadam pridam aj zopar dalsich "must" kuskov, ktore proste nesmu chybat :)

 

Zelam vsetkym prijemny den, pohodu a presny cas :)

 

Marek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré ráno všem!

 

Dovolte mi, abych ve zkratce popsal, jak jsem se dostal ke stejnému postižení hodinkami, které trápí většinu z vásPosted Image

 

V dětství jsem dostal první PRIM, ty se mi někam bohužel ztratily, ačkoli jsem se o ně celkem hezky staral (ach ta puberta).

Ke druhým kulatinám jsem dostal CASIO quartzky, které mi sloužily poměrně dlouho, tak nějak jsem si na nošení hodinek zvykl. Když jsem je neměl na ruce, cítil jsem se skoro "nahý".

K mým třetím kulatým narozeninám jsem celou dobu věděl, že bych rád "pořádné hodinky". Tak jsem si o ně řekl ženě, která mě ale pověřila, abych si něco vybral. To byla její životní chyba Posted Image

 

Nejdřív se mi tedy do toho vůbec nechtělo, protože jak to bývá mým zvykem, před nějakou investicí si o případu udělám studii. Věděl jsem, že mi to bude stát ohromné úsilí najít něco, co by se mi líbilo. Do té doby jsem znal leda Rolex, Prim a Casio. Od tohoto momentu jsem začal pomalu objevovat kouzlo hodinek. Tuto fázi jistě všichni znáte sami dobře.

Zkrátím to - po cca půl roce mi z výzkumu vyplynulo, že chci švýcarské automaty, ovšem které mi zároveň svou cenou nevyžerou díru do kapsy. To byla fáze, kdy moje žena pochopila, jakou chybu udělala, že výběr nechala na mě Posted Image.

 

 

Tak jsem se dostal k pořádným orlojům: Victorinox Swiss Army Infantry Vintage 241375.

Nutno říct, že v obchodě vypadaly daleko lépe, než renderované promofotky na ofiko stránkách Victorinoxu. Nebylo co řešit, prostě jsem se do nich zamiloval.

Posted Image

 

 

Od té doby pozoruji co nosí kolegové, zákazníci, kolemjdoucí. Znáte to. Vůbec jsem změnil způsob pohledu na lidi, co jsou schopní na ruce nosit hodinky v ceně ojetého auta. Do té doby jsem takové lidi měl za magory. Dnes už to jsou "pouze" chronomagoři.

 

Dostali jste dalšího...

Upraveno uživatelem danbrown
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný den všem postiženým a ještě nepostiženým,

 

všiml jsem si tohoto vlákna až teď a tak trošku s křížkem po funusu.

 

 

Jmenuji se Radek?hodinek mám pár kousků?BL, vintage (pár je jich v lázních u Knespl & Majzlík)...

 

 

Čtu to tu téměř denně a vzdělání v oblasti chronomagorství jde nahoru....bohužel i se vzrůstající závislostí.

 

 

Tak uvidíme. :suicide_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem!

Toto fórum sleduji přibližně 2 týdny s původní myšlenkou, aby mi někdo pomohl ocenit hodinky z pozůstalosti po dědovy - avšak! přečetl jsem si zde pár vláken, prohlédl fotografie a začal jsem do světa hodinek nějak propadat. Nyní již plánuji hodinky Prim Sport 2 po dědovy zrenovovat a rozšířit svou sbírku o další kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hallo everyone !

 

Jmenuji se Tomáš a jsem z Litomyšle. Zabývám se obchodem s vozidly, navigacemi a dalším příslušenstvím. Rád poradím v oblasti automotive, financování vozů a prověřování před nákupem. Toto forum jsem navštívil poprvé v době, kdy jsem sháněl nějaké nové hodinky. Mám rád specializovaná fóra jako je toto, kde člověk zjistí informace od zasvěcených (viz. třeba forum 4allmobile.eu), namísto bludů od kolemjdoucích ( obvykle fóra o automobilech).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte všetci,

 

 

volám sa ViCo, som z Bratislavy a mojou záľoubou sú hodinky a autá ( ktorým sa venujem aj pracovne ).

 

Svoje prvé hodinky som si kúpil ešte na základnej škole, pravda, značku by som na nich hľadal márne...

 

Od tej doby som mal automaty Citizen-y po otcovi ( ktoré stále mám ), nejaké noname, pár hodiniek Casio, až kým som svoje posledné solárne Casia nerozbil.

 

Takže momentálne ani neviem, ktorá bije, ale poškulujem po japonských značkách...

 

A tak som sa dostal na toto fórum, kde mám pocit ako 6 ročný na vysokej škole.

 

Týmto by som chcel zároveň vyjadril svoj obdiv a rešpekt pre odborníkmi na tomto fóre, klobúk dole.

 

Nechcem Vás nudiť a tak budem ešte veľa čítať, aby som si vytvoril nejaký ucelený obraz.

 

Ďakujem a dúfam, že si budeme rozumieť.

 

Pekný deň prajem!

 

ViCo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím všechny :)

Na fóru jsem registrovaný již nějakou dobu, hezké hodinky se mi vždy líbily. Mám za sebou několik příspěvků, které jsem zde vyplodil z mladické nerozvážnosti a počáteční hodinkové eufórie. Vzpomněl jsem si na staré české přísloví "Mlčeti zlato.", a tak od té doby svůj čas na fóru trávím získáváním informací a pečlivým pročítáním. Asi bych měl tedy začít znovu a lépe, jako ostatní zde se slušně představit. Tak tedy jmenuji se Pavel a bydlím nedaleko Havlíčkova Brodu. Na ruce mám zatím jenom obyčejná Casia, ale jak už to tak bývá, toto fórum je značně nakažlivé. Od počáteční euforie z hodinek luxusních švýcarských značek jsem se přesunul k hodinkám, které si po nějaké době, doufám, jako student budu moci dovolit i já. Do oka mi po nějakém čase padla modrá Suma. A už to začalo. Zatím se opájím množstvím krásných fotek a recenzí nejen zde na fóru a nejsem si úplně jist, zda si ty hodinky chci opravdu koupit. To shánění informací, fotek a různých modifikací mě úplně pohltilo :D Přítelkyně mě už považuje za lehce nenormálního, když první, čeho si na lidech všímám, jsou hodinky, a první věc, kterou po ránu dělám, je jak sama říká, "koukání na ciferníky" :D

 

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj. Toto forum jsem našel při prohledávání netu kvůli koupi Omega Speedmaster Professional pre-moon. Koupil jsem je hlavně proto že moje matka i můj děda měli omegy a připadalo mi to jako dobrá tradice. Jinak mám ještě Longiness a Tag Heure, ale oboje jsou elektrické :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jojo teď je asi nejlepší čas se odhlásit a vymazat heslo z cookies dokud je ještě čas, protože si myslím že na mě něco leze a chřipka to nebude. Zdá se že je to moc nakažlivé a obávám se že zde již mezi členy mnohokrát diagnostikovaný Chronobundus je opravdu nakažlivý. Těšil jsem se že budu šetřit na dovolenou a najednou nechci nikam jet a furt mám v hlavě obrázek těch hodinek. Těch dokonalejch a konečnejch... ...a sakra. Snad pomůže Paralen. Čau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny chronomaniaky, jsem Tom a jsem tu hlavně proto, abych se učil od zkušenějších. Stojím právě před nákupem prvních "pořádných" švýcarských hodinek, a nedovedu si představit lepší místo pro získání nějaké té teorie. Díky za to, že tu jste! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...