Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj, tak jsem si říkal, že se taky představím, když už jsem tu registrovaný půl roku.

Když jsem před časem definitivně rozbil své letité quartzy, našel jsem po stěhování jedny ze svých prvních hodinek, primky po dědovi. Sice obyčejný model (konkrétně 68 348 3), ale nechal jsem je z nostalgie opravit. Pak jsem viděl u táty staré onošené PS 2.2 a bylo hotovo. Nejdřív jsem chtěl jen nějaké ty pěkné PS 2, pak se mi začaly líbit PS 1 a teď už obíhám bazary a jsem denně na Aukru... Jak jsem začal primky počítat na desítky, tak jsem věděl, že je zle. Teď už somruju staré hodinky u všech známých a příbuzných a žena si myslí, že jsem cvok... Tak jsem si pořídil obyčejné Seiko 5 na běžné nošení a doufám, že se to zlepší :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem si říkal, že se taky představím, když už jsem tu registrovaný půl roku.

Když jsem před časem definitivně rozbil své letité quartzy, našel jsem po stěhování jedny ze svých prvních hodinek, primky po dědovi. Sice obyčejný model (konkrétně 68 348 3), ale nechal jsem je z nostalgie opravit. Pak jsem viděl u táty staré onošené PS 2.2 a bylo hotovo. Nejdřív jsem chtěl jen nějaké ty pěkné PS 2, pak se mi začaly líbit PS 1 a teď už obíhám bazary a jsem denně na Aukru... Jak jsem začal primky počítat na desítky, tak jsem věděl, že je zle. Teď už somruju staré hodinky u všech známých a příbuzných a žena si myslí, že jsem cvok... Tak jsem si pořídil obyčejné Seiko 5 na běžné nošení a doufám, že se to zlepší :whistling:

s tím zlepšením stavu nebuď zas takový optimista...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, 
fórum už sleduji skoro rok, ale až poslední přírůstky mě dohnaly k aktivitě, takže je čas na to se představit. Moje cesta k hodinkám začala asi před rokem, kdy mi dobrý kamarád a zdejší člen přivezl z Činy hodinky se Spongebobem. I když byly spíš recesistickým doplňkem, tak po tom, co jejich život ukončil pád na dlažbu mi začalo na ruce něco chybět. Začal jsem tedy pomýšlet na "1. dospělé" hodinky a shodou šťastných náhod (ačkoliv se na aukru nevyskytují často, tak se mi mnou vyhlídnutá varianta objevila zrovna ve správnou chvíli) se mi povedlo si k Vánocům 2012 nadělit Vostok Europe - Gaz 14 Limusine. V tu chvíli jsem si říkal, že to tím končí, ale než skončila zima už jsem měl doma další 2 vintage kousky (Prim a Poljot Ufo). Pak přibyly 3 Vostoky a našlo se něco po předcích na půdě.. a nakonec jsem měl víc hodinek než končetin. Aukro je prostě zlo. Naštěstí zjištění, že ořemenit vintage kousky je mnohdy dražší špás než samotné hodinky, mě donutilo k lehkému vystřízlivění a snížení stavu. Vědom si nadcházejícího léta jsem začal vybírat hodinky nejen k moří, ale hlavně do něj, což nakonec skončilo osvědčenou volbou Orinet Mako. Moje první nové hodinky mě natolik nadchly, že než jsem si nakonec z dovolené přivezl ještě Orinet Flight. A to už mi nedalo, abych se nepochlubil ;-)

Takže teď sháním winder, protože 3 automaty se unosit dají jen stěží. Do budoucna mám určitě zálusk ještě na pár Orientů, neboť jsem s nimi velmi spokojený a studentský rozpočet mi zatím moc neumožňuje pomýšlet výš a pěkné swiss made jsou zatím pouhým snem.
Vzhledem k tomu, že jsem rád, když se mi povede vyměnit si řemínek, tak žádnou výpomoc ostatním členům nabídnout nemůžu. Snad jen pokud by šlo o nějaké 3D modelování, tam bych mohl být k něčemu platný. Ale na zapojování se do debat o L.E. je ještě čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem si říkal, že se taky představím, když už jsem tu registrovaný půl roku.

Když jsem před časem definitivně rozbil své letité quartzy, našel jsem po stěhování jedny ze svých prvních hodinek, primky po dědovi. Sice obyčejný model (konkrétně 68 348 3), ale nechal jsem je z nostalgie opravit. Pak jsem viděl u táty staré onošené PS 2.2 a bylo hotovo. Nejdřív jsem chtěl jen nějaké ty pěkné PS 2, pak se mi začaly líbit PS 1 a teď už obíhám bazary a jsem denně na Aukru... Jak jsem začal primky počítat na desítky, tak jsem věděl, že je zle. Teď už somruju staré hodinky u všech známých a příbuzných a žena si myslí, že jsem cvok... Tak jsem si pořídil obyčejné Seiko 5 na běžné nošení a doufám, že se to zlepší :whistling:

Přesné, tak jsem začal i já. Kromě tvých prvních quartzek a hodinek po dědovi, je zbytek jako přes kopírák. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím členy zdejšího fóra. Než jsem objevil toto fórum (rok zpět), myslel jsem, že jsem blázen do hodinek. Ne, nejsem. Ale brzy tuším budu. Doposud jsem četl čas na kvarcových Festinách či Lotusech - s tím je ale konec. K jubileu příští rok bych si rád pořídil Omegy PO (dlouho vedly TH Carrery), tuším ale, že do té doby nevydržím a pořídím nějaké potápky, oblekovky a možná i pilotky. Vše automat, nejspíš Swiss... Čekám, že zdejší fórum mi v tom bude průvodcem i pomocníkem. Dost mě to vzalo a den bez fóra zvládám značně hůr než bez.... jinejch věcí :frusty: . Rolficzech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, tak jsem tady. Nechápu, jak se to stalo, ale registroval jsem se někdy na přelomu srpna/září, abych se zeptal na jedny hodinky... Bohužel dnes, o měsíc později mám na ruce úplně jiné hodinky, před sebou čtvery primky, jedny poljoty, jedny pabědy, dvoje cibule a starý casia na cestě... 

Dříve moje záliby byly víceméně jen motorky, doutníky a hudba. Chronobundus je ale strašlivá a těžce nakažlivá nemoc... a já se asi musím přiznat, že jsem závislý  :crying_anim: ( teď by měl přijít potlesk a poplácání po rameni ) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty primky jsou nebezpečný... přistihl jsem se jak svévolně přihazuju v aukcích... na hodinky, který se mi před týdnem zdály hnusný!!!  :death:

Jak pokračují stádia této nemoci? Nejdřív jsem si říkal, že bych potřeboval jenom náhradní cifr ( a sklíčko a pouzdro ) k traktorům... a teď už si říkám, že by nebylo od věci mít i jinačí verze a kdyžtak i s černým cifrem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

 

většinou, když někam vlezu, tak rovnou slušně pozdravím, ale vzhledem k množství zajímavých informací o hodinkách, jsem toto vlákno objevil až dnes.

Díky všem za spoustu utříděných informací a krásných fotek na jednom místě, jejichž studováním trávím v poslední době spoustu volného i pracovního času.

 

PS: varování u mého nicku značí mou chorobnou touhu po dalších a dalších hodinkách, tak doufám, že tady nikoho dalšího nenakazím :)

 

Michal alias Miguel 25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také všechny zdravím. Tento server už sleduji mnoho let, ale až dnes jsem si všiml této rubriky, takže proč se dodatečně nepředstavit. Dlouho jsem tu měl identitu kamil_m, jednoho dne to přestalo fungovat, zřejmě kvůli změnám na serveru, jsem se tedy před pár lety znovu zaregistroval jako kamil_m2. Stane se že se sem nepodívám třeba půl roku, to se střídá s obdobím kdy to tu pročítám pořád. Hodinky jsem nosil odjakživa a už od dětství k nim měl kladný vztah. Jsa ročník 68, už jsem na zápěstí vystřídal mnoho kousků, jako dítě dvoje primky (pamatuji jak jsem si kupoval na základní škole za 400,- nové sporty II v klenotech.) Na střední samozřejmě digitálky, hodně dlouho jsem nosil takové anadigi značky Adec, potom mnoho let Swatchky. Až s objevem chronomagu se to začalo točit více, proběhly Poljoty, Vostok-Europe, opět Primky, nakonec mám teď Seika potápky a ještě jedny potápky seiko 5 sports, jedny poljoty zůstaly coby společenské, jedny Géčka + nějaké levné digitálky. Zcela záměrně se držím spodní cenové kategorie, na vyšší nemám prachy :) Respektive pokud mám navíc třeba 20 tisíc, raději si koupím nějaký objektiv, rodinka a barák chtějí také své ... ty hodinky neberu jako nutnost, ale mám je rád a moc rád si o nich počtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím, toto vlákno jsem našel až teď, dodatečně bych chtěl pozdravit. Hodinky mám rád od mládí,postávám  u každé výlohy hodinářství a až tady jsem zjistil, že se za to už nemusím stydět a že jsem normální a že blázni jsou ti, co to nechápou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

       Zdravím všetkých chronomaniakov. Už od mala ma priťahovali mechanické hodinky. Moje prvé boli Primky s Formulou. Bol som vlastníkov veľkého množstva digitálnych umeliniakov, ale moje povolanie a koníčky ich odpísali, proste nestíhali držať krok so mnou:). . Poznanie, mať na ruke niečo kovové, mechanické, nárazu vzdorné a vodotesné a pritom naše (ČSSR beriem ako moju vlasť) ma priviedlo opäť k Primkám. Zohnal som si Primky Sporty II a dúfam, že po údržbe mi budú slúžiť dlho a k mojej spokojnosti.

         Nechcel som sa stať zberateľom hodiniek, ale už vlastním pár kúskov Primiek Sportov, a rád sa pochválim Eltonami Sportami, a pracujem na Leteckých automatoch. Dúfam, že sa zaradím do Vašej spoločnosti chronomaniakov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...