Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

už dlouhou dobu se zajímám o hodínky, vždy mě zajímaly švýcary a hlavně Festina. No po čtení na vašem foru jsem celkem vystřízlivěl. Já začínal kdysi na hodinkách camel trophy, samo už ani nevím kde a jak je kupoval a určo to byli nějaké repliky. Pak jsem měl casia, ale ty celkově nějak zkratovali což mě sklamalo, čekal jsem od nich víc.Teď mám jakési Twins, které mi donesl brácha.Jako začátečník asi půjdu do nějakých Seiko v automatu a ještě mě zaujali Prim sport v automatu, prostě něco kolo 5ti tisíc. Dříve jsem koukal i po Timexech, ale tady jsem o nich nic nenašel, tak ani nevím jaký je na tuto značku názor. Jinak díky za vaše názory, pěkně jste mi tu tevřeli oči, mějte se a tikání zdar. :punk:

 

O Timexech toho tady opravdu moc není, ale něco přeci jen... http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/17960-timex-expedition/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem.Používám přezdívku Jan7.Jsem z Karviné.Jsem zde registrován od února.Na tohle vlákno jsem narazil až teď.Takže lépe se představit později než vůbec.Skončil jsem tady náhodou,při shánění informací pro opravu hodinek,které mi dál otec.Kterému v uvozovkách móóóc děkuji za závislost,která mě potkala na zdejším fóru.Přirovnal bych to asi k tomu,když máte ve špajzu uzené,tak tam chodíte dokud ho nesežerete.Tady je bezedná spousta informací a zkušeností za které velké díky.A doufám,že se chronomagořina dá uhlídat.Nerad bych skončil v nějakém Chocholouškově ústavu. :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra volba, vitej na foru! Az budes mit roupy a budes chtit neco dalsiho, jineho, neprodavej je. Stejne bys je za par mesicu kupoval znova. ;)

Po přečtení spousty příspěvku od zdejších členu jsem se rozhodl, že tyto hodinky budou snad jediné, které budu mít stále. Teda doufám. :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem tady jako Fanthomino.

Sem na fórum mě přivedlo to, že jsem své dlouhá léta nošené Luminoxy nachal na dně Jónského moře, protože povolila mrcha osička. A to jsem jim zrovna dopřál údržbu a čištění u hodináře a těšil se jak budou dál hezky sloužit. Kde to přibližně bylo tuším, takže jestli se někdo potápíte, rád prozradím. Na hledání máte asi dva roky, baterka je nová :mobile:.

Omlouvám se, že asi nijak nepozvednu odbornou úroveň tohoto fóra (stejně to asi už více nejde). Momentálně jsem tady hlavně proto, že si musím vybrat náhradu za Luminoxy a při hledání informací a zkušeností na tohle fórum prostě nejde nenarazit. Ale kdo ví jak to skončí?Trochu se bojím, že se Vámi nakazím. Už teď, po malém náhledu, si však minimálně říkám, jestli by se mi bez toho nevybíralo jednodušeji :eek:.

Hodinky se mi vždy líbily a vyhrát ve sportce, tak se Švýcarsku zvedne HDP. Teď však prozatím zkouším vybrat nějaké odolné automaty se safírovým sklíčkem s antireflexem a kovovým páskem s co nejlepším poměrem cena/výkon, které by mě zároveň chytly za srdce.

Snad Vás tu nebudu svými začátečnickými dotazy moc obtěžovat. Dík za trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Publikováno Dnes, 20:09

straspol, on 24 Čvc 2012 - 08:43, said:snapback.png

Zdravím všechny závisláky a všechny prima blázny do prima hodinek zn. PRIM.

Traktory s pruhy, pak to chce pěkné fialové televize, pár pěkných pavouků, od sportů a polštářků začneš dávat dohromady série, pak Ti bude líto těch vraků co jsi musel koupit na náhradní díly a půjdou na renovaci do Eltonu, začneš hledat co Ti ve sbírce chybí a protože Orlíky a Eltony asi neseženeš, zahučíš až po uši alespoň do nějaké limitky. Mít ve sbírce jen jedny nové, to je vedle několika kýblů těch starých nevyvážené, takže budeš šetřit a utrhovat si, aby sis jednou za dva roky mohl dovolit parádu, co se za ty krvavý prachy budeš bát i vybalit z krabičky, natož nosit. Začneš si na hodinky lepit štítky s označením kalibru. AUKRO si dáš na počítači do záložek oblíbených stránek. Přestaneš kouřit protože na to nemáš. Manželce jsi nekoupil kytku už dva roky- stála by stejně jako Primky v hokynářství na rohu.Pivo si dáš jen s výčitkami svědomí a s vědomím, že vetešnictví vedle hospody už má stejně zavřeno. Vždy, když už budeš myslet, že máš nějakou serii uzavřenou, nějaký zdejší ,,kamarád" tady zveřejní fotku typu, kterého se udělalo jen sto kusů a Tobě ve sbírce chybí- takže neustále sháníš hodinky co už nejsou k mání, nebo alespoň díly na ně. Práce Tě nezajímá, je to jen cesta k vydělání peněz na hodinky. S většinou hodinářů v Tvém městě si tykáš. Musíš koupit pořádné dveře a zámky, protože se domníváš, že kdyby Tě vykradli, asi by Ti z toho jeblo (ve skutečnosti Ti jeblo už dávno, jen to pořád ještě nevíš).Kupuješ krabice na hodinky, větší krabice na hodinky, JEŠŤĚ VĚTŠI KRABICE NA HODINKY, skříně na hodinky. Hodináři se před Tebou zapírají a odmítají převzít několikakilogramové zakázky. Trvají na tom, že si budete zase vykat. Manželka s dětmi se stěhují pryč. Máš radost, protože máš teď daleko víc místa na hodinky.

Nebo se na to teď VY...EŠ a budeš žít úplně jinak a zkaňháš to úplně jiným, novým způsobem  :cigar:

Jsem tady teprve krátce, a to díky přesně tomu bláznovství, co tak přesně vystihl "straspol". Líp bych to asi nenapsal, hrozně se mi to přirovnání líbí. Jako malý kluk za totáče, jsem doma chodíval kolem hodinářství, kde měli vystavené právě prim sport II. A já je tak hrozně chtěl. Tehdy se mi zdály jako nejhezčí hodinky z té šedi, co se prodávaly. Asi od této doby jsem vždycky chtěl nosit jenom vodotěsné hodinky, jiné mi na ruku nesměli přijít. Takže jako dospělý jsem začínal na Casiech(ani nevím jakých), pak jsem měl asi 14let jedny zn. Moeris. Loni mi vypověděli službu, a tak jsem se dlouho poohlížel po hodinkách, až jsem narazil na hodinky z ebay, zn Invicta Sea Hunter 1063. Ty mě okouzlili svým vzhledem a robustností, vodotěsností, takže jsem je musel mít. A koupil jsem si je letos na jaře. K tomu jsem ještě koupil invicty 15076 Pro Diver Blue Dial. Po pár nošeních(Invicta 1063) jsem zjistil, že mi ta robustnost trošku vadí( např. při oblékání), hodinky jsem odložil do krabičky, krabičku do šuplíku(a jsou tam do teď).Nevím jak jsem při prohledávání netu v létě narazil na toto fórum, ale hned jsem se začetl, udělal si záložky v prohlížeči a začala moje mánie. Do té doby jsem měl kromě mých prvních Prim sportek II, samé hodinky hodinky s typem quartz, od začátku mé mánie začíná sdílet spoustu zdejších názorů, že jiné než mechanické na ruku nevezmu( tak přísahám  :clap: ). Během prázdnin jsem nějaké prim zakoupil, tak až je nechám trochu poladit. Zatím nosím potápky Citizen NY 2300-09E Automatic Diver (ale nejsem si jistej, vnitřní dílkování od 1 do 12 je stříbrné oproti těmto hodinkám). Ze zahraničních hodinek je můj sen, časem si koupit švýcary Alpina Adventure Extreme Sailing AL-525LB4V6. To je opravdu krása i s tím průhledným dýnkem. Tento článek jsem původně napsal do vlákna: Prim závislost - konečné stádium, než jsem si uvědomil, že to správně asi patří sem, takže se omlouvám, že je zde dvakrát  :photo:  .

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na upozornění jednoho ze skalních příznivců tohoto tématu, že jsem se ještě jako nováček nepředstavil, svou chybu napravuji.

 

Jmenuji se Martin, pocházím kousek od Uherského Hradiště, a můj chrono život se dá shrnout asi takhle:

 

-1995 - první platonická láska přes výlohu, kdy mě otec zavedl k prodejně Hanák v Brně. Tehdy mě uhranuly Speedmastery.

-2001 - k dvacetinám jsem od otce dostal jeho starší Fortisky z roku 1972-3, které jsem během pár let kompletně nechal odservisovat. I když ve mě probudily chronozávislost 1. stupně, bylo mi jasné, že u nich nezůstanu. Byl mezi námi věkový rozdíl a dlouhodobě by to neklapalo.

-2005 - můj první, a dosud trvající vážný vztah, kdy jsem pořídil Omegy Day/Date 3520.50 - výš už jsem tehdy nedosáhl. V průběhu dalších let jsem se ale ohlížel i po druhých (zejména občasný románek s Ruhla Digital) a pomalu se má nemoc přehoupla v chronozávislost, stupeň 2.

- 2014 - pořídil jsem si milenku - Omega Seamaster 2225.80. Zatím to řeším tak, že seamastery jsou v kanceláři a speedy doma, případně naopak. Jde to.

 

V poslední době ale přestávám svoji chrono promiskuitu zvládat. Uvažuji o ukončení vztahu s Day/Daty a pořízení Moonwatchek s měsíčními fázemi. Takto uvažuji, když mám pocit, že to mám pod kontrolou (stupeň závislosti 2). Jinak, při záchvatu chronobundu, stupeň 3, už mám v plánu koupit nové Moonwatchky Mooh Phase 3576.50 a Day/Date si ponechat. Do konce roku je mám:)) Budou to moje poslední hodinky...

 

Jinak k mým zálibám patří to, že sbírám šavle a bajonety z období První republiky a Rakouska Uherska (PS. pokud by někdo potřeboval identifikovat jakoukoliv šavli nebo bajonet, jsem k dispozici), plastikové modelářství (letadla z WWII v měřítku 1/48), cyklistika všeho druhu (našlapu kolem 6kkm ročně) a plavání. Vzhledem k tom, že se tady občas řeší auta, jezdím OII Scout.

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na upozornění jednoho ze skalních příznivců tohoto tématu, že jsem se ještě jako nováček nepředstavil, svou chybu napravuji.

Na skalního příznivce se vykašli.Zkrátka jsem ukecaný,no.Doufám,že Tě uvidíme na podzimním srazu /zatím je jen v plánu/,buď Hradiště či Zlín.Jinak na pivko a pokec jsem k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohušu já jsem to tak nemyslel:) Vím, že jste měli nějaký sraz na Šarovci a pokud by se mělo něco takového uskutečnit, rozhodně se rád přidám! Pracuju v UH. Klidně můžem skočit třeba na oběd!

 

A k těm speedům. Chápu, že klasika je klasika, ale už jsem to psal jinde. Hesalit ee a navíc se mi nelíbí, že klasické moony nemají datumovku. Ty s měsíčními fázemi mě fakt nadchly.

Ale ke klasickým moonům bych uvedl, že ocel je ocel. Ani titan mě neláká. Ale takové celozlaté moony, nebo ty přicházející "dark side" z keramiky... To by asi byly jediné "neocelové" hodinky, které bych si dokázal na svém zápěstí představit. To bych ale musel vykradnout banku:(

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony si právě představuju jen ve verzi ocel,zlato je harcore snobárna,zkrátka nechtěl bych.Jinak srazy bývají nejčastěji na Klubu /U šesti/,ta varianta u Šarovce byla mimo plán.Jinak mám raděj odpolední /večerní/ posezení u pivka a něčeho dobrého k sežrání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohušu já jsem to tak nemyslel:) Vím, že jste měli nějaký sraz na Šarovci a pokud by se mělo něco takového uskutečnit, rozhodně se rád přidám! Pracuju v UH. Klidně můžem skočit třeba na oběd!

 

A k těm speedům. Chápu, že klasika je klasika, ale už jsem to psal jinde. Hesalit ee a navíc se mi nelíbí, že klasické moony nemají datumovku. Ty s měsíčními fázemi mě fakt nadchly.

Ale ke klasickým moonům bych uvedl, že ocel je ocel. Ani titan mě neláká. Ale takové celozlaté moony, nebo ty přicházející "dark side" z keramiky... To by asi byly jediné "neocelové" hodinky, které bych si dokázal na svém zápěstí představit. To bych ale musel vykradnout banku:(

S datumovkou to nejsou moony a delaj se i se safirem.

Edit: vitej na foru, tesim se na sraz

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, kratke predstaveni: Jmenu ji se Tomas, rád se zajímám o hodinky a noze (hlavne kucharske z japonska). Jsem sice z Cech ale delší dobu pracuji mimo ČR. Moje srdeční záležitost je firma Omega (i snubní prstýnky máme od omegy ?). Nyní mám omega seamaster annual calendar.

 

Na toto fórum jsem se přihlásil na doporučení kamaráda. Chtěl bych rozšířit sbírku.

 

tomashrdla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Fórum sledujem už asi rok. Je to zaujímavé fórum, kde sa dá veľa vecí zistiť. Ka zatiaľ mám len primky z detstva, orienty, digitálne casio, ktorým asi každý prešiel, no a najnovšie čo mám sú športové quartz festiny. Ja som s nimi spokojný aj keď veľa pozitívneho som o tejto značke v tomto fóre nenašiel. Pre mňa však znamenajú veľa, kedže som to dostal ako darček od manželky. Páčia sa mi leyecké hodinky typu laco, alebo ivc, no kedže môj badget taký veľký nikdy nebude, rozmýšľam o lacnejších alternatívach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...