Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

jsem Santini. Na Chronomag forum mne zavedl zájem o hodiny a hodinky. Kromě tohoto zájmu se zajímám také o sakrální architekturu a s ním souvisí i velké věžní hodiny. Doma žádné nemám, ale líbí se mi. :photo: Mojí srdcovou záležitostí je pražský orloj - kombinace úžasné techniky a nádherné stavby.

Zájem o hodinky se u mne odstartoval, když jsem dostal po svém kamarádovi troje hodinky automaty Seiko, quarz Telstar a Zeon, Následně mne uchvátil zájem o hodinky s budíkem a v současné době jsem se zakoukal do chronografu Poljot 3133.

Upraveno uživatelem Santini
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem bobrjak. Hodinky jsem nenosil asi 10 let, když mám mobil, tak na co. Před tím jsem měl několik hodinek Prim. Dvoje starý (bílý ciferník zlatý čárky a ručičky) a jedny nový (otočná luneta a na ciferníku formule), co jsem dostal během ZŠ.

Nechápu tu přestávku v nošení hodinek, protože se mě ty strojky vždycky líbily.

 

Koukám teď po nějakých automatech, že bych zase začal nosit. Do prvních automatů se mi nechce investovat moc, svůj výběr jsem omezil nejdříve na Seiko a Orient. Favority mám u Seika. Moc by se mi líbily SARG005 a SARG015. Momentálně mám favority Black Monster (SRP307) a Atlas Blue (SKZ209). Měl jsem na ruce Pepsi SNZF15, které sedly na ruku parádně, ale vzhled mě jako u ostatních vyloženě neuchvátil.

 

Momentálně nosím hodinky Timex (quarz). Nevím přesně typ, je to Metal Combo podobné T41101, ale s pár kosmetickými rozdíly a velikostí pouzdra 38mm.

 

Prošel jsem si tu hodně příspěvků a mám neblahé tušení, že nebylo dobře sem vůbec nakouknout :D Vrátil se mi neurčitý pocit fascinace z těchto zařízení. Chtěl bych se dozvědět víc, o tom jak hodinky fungují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, budu zde vystupovat pod nickem Valderek. Registrovaný sice již nějakou dobu jsem, ale na chuť jsem hodinkám přišel naplno až teď. Sice něco už načteno mám, ale jsem stále začátečník a učím se. Momentálně v mém arsenálu jsou Citizen Promaster eco-drive E210 Titanium, Prim "soudek" kal. 66 no date a poslední přítůstek je Steinhart Ocean One black ceramic. Těším se na nasávání nových informací. Čus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

 

já jsem registrovaný už někdy od osmého února tohoto roku :)  A můžu Vám říct, že jsem takový kopyto, že jsem na tuto rubriku přišel až teď :)

 

Omlouvá mě snad jedině to, že jsem hltal a četl jiná vlákna ( pro mě důležitější)..... :)

 

Co se mi líbí? Líbí se mi auta Mercedes-Benz, žeru motorky a to hlavně značku Indian, no a líbí se mi hodinky :)  Je pravdou, že jsem teprve nedávno zjistil, že existují rozličné druhy pohonů hodinek - do doby mé registrace jsem věděl, že existuje pouze pohon quartz a pak hodinky natahovací :) To, že existují automaty, jsem tak nějak jen tušil......  A páni, kolikero značek hodinek ono existuje.....!

 

Na chronomag jsem narazil náhodou. Vůbec jsem o existenci tohoto serveru nevěděl. Prostě jsem si vybíral hodinky a dostal jsem se opět náhodou na stránky chronoshopu. A jak jsem tak jednou zadával do googlu chronoshop - vyskočila mi tam nabídka chronomag...., tak jsem kliknul a už jsem se postupně doklikal až na fórum.

 

Zpočátku jsem byl pouze neregistrovaným členem a četl jsem. Registroval jsem se jen proto, aby se mi zobrazovala fota Vašich miláčků ( myšleno hodinek) a pak už se to se mnou nějak vezlo a veze dál...........

 

V současné době mám na ruce své dva roky staré "kvarcky" Wenger a jak to tak tady čtu, tak si došetřuji peníze na mé další hodinky. Jaké to budou, to ještě nevím (výběr se neustále mění).......... Ale jsem trpělivým člověkem a řídím se heslem: " Kdo si počká, ten se dočká."

 

Tak to asi vše o mě :)

Upraveno uživatelem kandrdas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to říkam furt, že by jsme se měli nějak maskovat. Tolik nešťastníků bychom ušetřili finanční krize....... :lol2: .....tak vítej.....

No, jako kamaráde, tahle nemoc zvaná " Chronomag"... nevypadá moc dobře! :)  Začíná to být horší a horší.....!!!!  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, fórum čtu už pár měsíců a je to pár týdnů co jsem se odhodlal k registraci. Nyní mě napadlo, že bych  mohl i něco napsat :-) Zatím jsem student a spousta vysněných hodinek je mimo mé možnosti, ale uvidíme, co přinese čas.

K hodinkám mě to táhlo odjakživa. Své první "pořádnější" jsem dostal asi před 10 lety a šlo o qartzové Casia s chronografem. Bohužel nedopadly dobře - osudným se jim stal pád na lyžích, při kterém se zastavily, dostalo zabrat sklíčko a minutová ručička dostala vůli. Od té doby leží v šuplíku a mám strach s nimi navštívit hodináře. Od té doby se na ruce sporadicky vystřídalo několikero nevýrazných hodinek, které neuvíznou v paměti. Nenosil jsem je pravidelně. Toto se ovšem změnili tento rok. Po dědovi jsem dostal staré automatické Orienty a všechno začalo. Bohužel co se týče nějaké větší hodinařiny, jsem spíše teoretik, než praktik. Fórum mám přečtené snad celé a zbytkem internetu brouzdám každý den :-D Má sbírka je ovšem stále velmi skromná. Od začátku roku se mi doma sešlo vícero "noname" hodinek, které jsem si pořídil jen tak - protože se mi líbily. Řídím se heslem kupovat takové hodinky, které mi udělají radost :) Nicméně myslím, že to je snad slibný začátek.

 

Nicméně nejsem v tom sám, chytlo to i přítelkyni a na cestě jsou už vintage Orienty i pro ni  :D tak uvidíme

 

Jinak co se týče mých snů tak na vrcholu jednoznačně IWC Big Pilot  :wub:  Nižší cíle nebudu zmiňovat - zatím se mění každým dnem jak objevuji nové a nové :)

Upraveno uživatelem Bakly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, fórum čtu už pár měsíců a je to pár týdnů co jsem se odhodlal k registraci. Nyní mě napadlo, že bych  mohl i něco napsat :-) Zatím jsem student a spousta vysněných hodinek je mimo mé možnosti, ale uvidíme, co přinese čas.

K hodinkám mě to táhlo odjakživa. Své první "pořádnější" jsem dostal asi před 10 lety a šlo o qartzové Casia s chronografem. Bohužel nedopadly dobře - osudným se jim stal pád na lyžích, při kterém se zastavily, dostalo zabrat sklíčko a minutová ručička dostala vůli. Od té doby leží v šuplíku a mám strach s nimi navštívit hodináře. Od té doby se na ruce sporadicky vystřídalo několikero nevýrazných hodinek, které neuvíznou v paměti. Nenosil jsem je pravidelně. Toto se ovšem změnili tento rok. Po dědovi jsem dostal staré automatické Orienty a všechno začalo. Bohužel co se týče nějaké větší hodinařiny, jsem spíše teoretik, než praktik. Fórum mám přečtené snad celé a zbytkem internetu brouzdám každý den :-D Má sbírka je ovšem stále velmi skromná. Od začátku roku se mi doma sešlo vícero "noname" hodinek, které jsem si pořídil jen tak - protože se mi líbily. Řídím se heslem kupovat takové hodinky, které mi udělají radost :) Nicméně myslím, že to je snad slibný začátek.

 

Nicméně nejsem v tom sám, chytlo to i přítelkyni a na cestě jsou už vintage Orienty i pro ni  :D tak uvidíme

 

Jinak co se týče mých snů tak na vrcholu jednoznačně IWC Big Pilot  :wub:  Nižší cíle nebudu zmiňovat - zatím se mění každým dnem jak objevuji nové a nové :)

Ten vrcholný cíl můžu jenom doporučit :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neulehčíme mu to trochu? Přeskočme pár let..... Neexistují definitivní hodinky (a může se to nazývat vrcholným cílem nebo jakkoliv) :lol2:

nestresuj ho hned, taky jsi mu mohl nechat tu falešnou naději, že to jednou skončí................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A neulehčíme mu to trochu? Přeskočme pár let..... Neexistují definitivní hodinky (a může se to nazývat vrcholným cílem nebo jakkoliv) :lol2:

To je pravda, já vrchnolný cíl nemám :-D, spíš, že ty pilotky se mi líbí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, začínám tu taky projíždět diskuze, začínám se infikovat... Jinak je mi 24 nebo kolik, jsem od Jihlavy a bez hodinek ani ránu, primárně krz čas :) A jinak mám podezření, že tohle fórum je lobby prodejců hodinek. Člověk sem přijde zjistit informace o valchu na praní a nakonec kupuje automatickou pračku a je mu jedno, že doma nemá elektriku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, začínám tu taky projíždět diskuze, začínám se infikovat... Jinak je mi 24 nebo kolik, jsem od Jihlavy a bez hodinek ani ránu, primárně krz čas :) A jinak mám podezření, že tohle fórum je lobby prodejců hodinek. Člověk sem přijde zjistit informace o valchu na praní a nakonec kupuje automatickou pračku a je mu jedno, že doma nemá elektriku...

 

presne si to vystihl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

asi jako skoro každý, moje první hodinky byly chlapecké Primky, dostal jsem je základce. Pak následovaly všemožné "digi" s kalkulačkou, rádiem apod...(byly 80. léta a tohle fakt frčelo).  Po přechodném období, kdy jsem na ruce nosil co nestojí ani za řeč, jsem si pořídil G-shoky, jenže se nevejdou do manžety, takže jsem si k nim přidal Swatch Irony Ag2005, pak Pulsar YM62-X185, potom Marc Sons MSF-003 a Steinhart Nav B-uhr A muster. No a nyní stojím před rozhodnutím, kde si nechat renovovat Igeny po tátovi (Elton nebo p. Illés). Kruh který počali Prim v páté třídě se uzavírá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...