Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

No a nyní stojím před rozhodnutím, kde si nechat renovovat Igeny po tátovi (Elton nebo p. Illés). Kruh který počali Prim v páté třídě se uzavírá...

 

Illés je bastlí díly z parexa a přechromovává, čímž z pouzdra vznikne ocucaný bombon. Tím by jsi je zabil. Hoď do vlákna o Igenech pár fotek a někdo ti určitě poradí ideální cestu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Illés je bastlí díly z parexa a přechromovává, čímž z pouzdra vznikne ocucaný bombon. Tím by jsi je zabil. Hoď do vlákna o Igenech pár fotek a někdo ti určitě poradí ideální cestu.

 

Rozkaz šéfe, už to tam je. Spíš se kloním kůli zachování patiny zachovat co nejvíce dílů (jasně sklíčko asi i ručky nové) ale pouzdro by možná stačilo jen pořádně vyčistit. Illés má na webu pěkné fotky renovací, tak proto mě to zaujalo.

 

Zas Elton nabízí hned nové nerez pouzdro a to já asi nechci, protože pak už to podle mě nebudou Igen (tedy 1. generace).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny na fóru,

asi před rokem jsem se zaregistroval a začal nasávat hodinkářskou atmosféru a informace. Minulý týden jsem koupil od člena krásné švýcary Certina DS - 1, strojek ETA 2824-2. Šlapou jako hodinky a krásně vypadají. Po dědečkovi jsem podědil jedny primky a doxy, které časem vystavím a poprosím znalce a upřesnění původu a kalibru.

Hodinkám zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny na fóru,

asi před rokem jsem se zaregistroval a začal nasávat hodinkářskou atmosféru a informace. Minulý týden jsem koupil od člena krásné švýcary Certina DS - 1, strojek ETA 2824-2. Šlapou jako hodinky a krásně vypadají. Po dědečkovi jsem podědil jedny primky a doxy, které časem vystavím a poprosím znalce a upřesnění původu a kalibru.

Hodinkám zdar.

Možná tak šlapou, protože to jsou hodiny :D

 

Ne, vítej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

 

fórum čtu cca od loňského podzimu, kdy jsem začal tak trochu experimentovat s hodinkami.

Registrovaný jsem ale jen pár dní.

 

Co se hodinek týče, byl jsem vždy spíš běžný konzument a od hodinek očekával prakticky jen dvě věci - ukázat čas a datum. Všechno navíc a kolem nich bylo pod mou rozlišovací schopnost. Proto jsem nosil, a nutno říct zcela spokojeně, low-endy, kterých jsou plné regály rádoby-hodinářství ve všech nákupních centrech, jmenovitě značky jako Bentime, VP, apod.

 

Loni na podzim, było to někdy kolem narození syna v říjnu, jsem si řekl, že by to po 8-mi letech se značkou VP chtělo změnu a tentokrát něco jiného. Zkrátím to, nedopadlo to příliš zdárně. Na druhou stranu mi to přineslo zkušenosti s hodinkami značek Diesel, Armani a nakonec Parnis a také zjištění, že toto není ten správný směr. I negativní zkušenost k něčemu dobrá a tak jsem nakonec druhý den majitelem hodinek Seiko SKX007 a jsem nadšen. Za ty peníze jsem asi nic lepšího - pro mě - sehnat nemohl.

 

Dál mám na renovaci hodinky Poljot po dědovi, které hodlám používat jako příležitostné košilovky/oblekovky.

 

Ačkoliv pracuji v leteckém průmyslu, pilotky mě příliš neoslovují, narozdíl od potápek. Proto jsou na mém wish listu např. Oris Aquis Date, Davosa Argunautic a pokud bude jednou mé prostřední jméno Rockafeller, pak třeba i Grand Seiko SGBA003.

 

Obecně i co se majetku týče jsem dost impulzivní, proto movité statky poměrně často měním. Ať jde o auta (3 za poslední rok a půl) nebo třeba bydlení (loni koupen nový byt, už koukám po domech a pozemcích), o elektronice ani nemluvě. V momentě, kdy mě to přestane bavit, většinou je konec a nastane nevyhnutelné - hledání náhrady. Proto si nedělám iluze, že s hodinkami to bude jinak. Vlastně až na vztahy, zde jsem kupodivu přes 8let s jednou a tou samou :)

 

Jsem se nějak rozjel, tak už to zakončím... Je mi 30+ (kua, letí to...), bydlím v Praze na okraji, ale jinak pocházím z jižních Čech, kam jezdíme často za rodiči. Záliby squash, kolo, kinematografie a poslední půl rok hlavně synátor :)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi, díky za vlídné přijeti. O hodinkách vím prd. Jako technicky založenej zvídavej chlap mě samozřejmě tento obor zajímá. Mohu na oplátku nabídnout vhled do muziky, speciálně do hifi a úžasného světa vinylu & gramofonů. Mám též malou sbírku zavíracích nožů a trochu se zabývám focením. Vlastním levné automaty Seiko a Citizen ecodrive a starší elegantní Pulsary. Mé gusto jsou jednoduché sportovní dizajny jako Rolex milgauss nebo Omega seamaster, některé vintage dizajny ala Prim, ale neurazí mě ani kvalitní levnější remake od Steinhart. Vše dobré. Tom   

Upraveno uživatelem Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tome jsi tady správně (pokud tedy chceš ulítnout na další z "chlapských věcí" :D )  protože nožařů, hifistů a především majitelů Seiko, Citizen i Pulsarů je tady hromada a všichni sdílíme stejnou diagnózu -Chronobundus.

Pochopíš za pár měsíců a už teď toho můžeš začít litovat a radovat se, tak tedy vítej :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ač jsem tu registrovaný už dlouhá léta, tak teprve teď se představuji..

Hodinky mám rád, ale slouží mi jako každodenní pomocníci, takže se na mé ruce těžko vyskytne nějaká zajímavost, o kterou bych se bál - proto jsem zvolil nejdřív digi od Casia a ode dneška mi budou dělat společnost nová Monstra.. Udělal jsem si opět radost hodinkami, které jsem na ruce nikdy neměl :-)

post-4194-0-30577500-1431471117_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uctivý pozdrav z půlky Šumavy.

Nazval bych se obroditelem svého oboru, sám pro sebe bořitelem mýtů, vlastně docela obyčejným chlapíkem; donedávna chronoignorantem. Dostal jsem loni a jen Bůh ví proč, krásné automatické hodinky; začal jsem je nosit, až s fetišistickou zálibou otvírat deklík pro pohled na strojek, obdivovat ciferník, před spaním poslouchat jejich tikot na přiloženém uchu.

No a tak proto jsem tady. 

Pánbůh vám žehnej.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uctivý pozdrav z půlky Šumavy.

Nazval bych se obroditelem svého oboru, sám pro sebe bořitelem mýtů, vlastně docela obyčejným chlapíkem; donedávna chronoignorantem. Dostal jsem loni a jen Bůh ví proč, krásné automatické hodinky; začal jsem je nosit, až s fetišistickou zálibou otvírat deklík pro pohled na strojek, obdivovat ciferník, před spaním poslouchat jejich tikot na přiloženém uchu.

No a tak proto jsem tady. 

Pánbůh vám žehnej.

Take vitej, zde uz to vidim na rychle se rozvinuvsi chronobundus ve vyssim stadiu...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nazdar pánové,

zaregistrovaný tu jsem již hezkou řádku let, ale diskuzí jsem se neúčastnil, jen jsem sosal informace a pročítal fórum.

Na hodinkách jsem ulétával už od dob mládí a dnů bez tohoto chlapského šperku jsem mnoho nezažil. Bez hodinek nevylezu z baráku a když se stane že je náhodou zapomenu dát na ruku budu se cítit asi  jako bez ruky. Jelikož mám koníčků a zálib celkem dost tak i částka kterou si můžu dovolit investovat do hodinek je přiměřená.

Léta jsem toužil po pořádnejch automatech a nedávno jsem si ten sen prostřednictvím Chronomagu splnil. Jinak se mi na zápěstí za těch 51 let vystřídalo hodinek asi .... no krabice od bot by jich byla. Moje tetička pracovala v Eltonu a brala si práci domů. Čistila šábrem pouzdra. O prázdninách jsem k ní jezdil a po večerech ji s tím s ostatními  pomáhal. 

Teď mám asi tak patery-šestery hodinky,  ale sběratel fakt teda nejsem. Ale hodinky miluju a nemohl bych  bez nich už být.

Takže asi tolik..... sem se nějak rozkecal.......Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...