Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Díky.

Vím k vysvětlení cenového rozdílu mezi Eltonem a MPM jsem se tady dobral snadno, ale tyhle hodinky neberu jako investici, ale snadno dostupný nástroj. Našel jsem zde i recenzi těchto hodinek, která mě přesvědčila, že to snad nebude taková katastrofa :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ve skutečnosti tak, že se mi nechce šoupat moje staré hodinky, na které mám pěkné vzpomínky a teď se mi stářím hodí k autu. Quartzové Miyoko, které jsem měl na denní huntování mě už neskutečně štvaly, takže si myslím, že i "čínské primky" budou zlepšení. Doufám, že s tímhle výběrem značek jsem tu někoho moc nepohoršil ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den pánové!

 

Jmenuju se Martin - na fórum mi dal tip kamarád, mám rád automatické hodinky, nejvíce švýcarské produkce.. V současnosti už mám IWC, PAM, Steinhart, Hamilton ale i Seika a Rakety po mém dědovi. 

 

Už  jsem tu udělal pár úspěšných nákupů, vždy výborná komunikace a spokojenost.  

 

Mimo hodinky se zajímám o auta, blbnutí na autodromu je fajn. Taky si rád zajdu na ryby a vykouřím kubánský doutník.

 

Díky za přijetí

 

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,


 

jsem Lukáš, o hodinky se zajímám pár měsíců, a nyní jsem si daroval k narozeninám konečně moje první opravdické hodinky (do skříně jsem se na ně chodil dívat od května, musel jsem dlooouho čekat...)

Myslím, že jsou na dlouho i moje poslední. Žena si to ale nemyslí. Většinou má pravdu.

Je tu na fóru tolik nádherných hodinek, vlastně všechny se mi líbí, ale člověk si musí umět vybrat- a já i po těch několika měsících jsem do nich pořád zamilovaný. Nestály majlant, což jsem rád ze 2 důvodů- jsem Hanák (+1/8 Žid) a drahé bych se bál běžně nosit.

Vlastně nechápu, jak jsem mohl žít bez hodinek- nyní mi svět připadá mnohem hezčí, preciznější a mám pocit, že čas mi utíká o něco pomaleji (...ve skutečnosti o něco rychleji- za 1.den na ruce +6s).

Mějte se všichni hodinkově! (pozn.taková slovní hříčka původem z Kouzelké školky- famfárově- hodinkově,... no nic)

 

post-54430-0-31199300-1502638527_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jmenuji se Martin, jsem registrovaným členem již delší dobu, ale nákaza se začala projevovat až v posledních měsících, chronobundus sílí, a díky tomuto fóru alespoň vím, že v tom nejsem sám, a že může být i daleko hůř. Jsem nadšenec pilotních hodinek a obecně chronografů. Postupně se od quartzu posouvám k mechanickým / automatickým hodinkám. Fandím značkám / vlastním kousky od SEIKO, ALPINA, ARCHIMEDE. Sním a pokukuju po dalších od ORIS, FORTIS, SINN, DAMASKO, OMEGA. Myslím, že jsem tu správně? Zdravím všechny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, pouzivam nick pepO uz od mojich teenage rokov, Vlastne uz si nemapatam ani preco. Chronomag forum sledujem uz velmi dlhu dobu - pasivne/offline, no nikdy som sa vlastne neregistroval. Az pred par dnami. Choroba a hodinkova zavislost sa tak prehlbila, ze som to musel riesit, pripojit sa k davu. 

 

Hodinky mam rad od malicka. Ak sa dobre pamatam ako ziak piatej triedy som dostal od rodicov detske Prim-ky. Manual. Bieli cifernik, trojrucka, alfanumericke indexy. Myslel som si, ze najlepsie je ked su natiahnute poriadne a po par tyzdnoch som pretiahol pero. Takze ziadne dalsie hodinky od rodicov na velmi dlhu dobu. Bohuzial neviem kde su ... mozno sa to da este opravit aj po tolkych rokoch. Syn sa zacal pytat ako pozna cas, co je dnes, zajtra, kolko je hodin. Rad by som mu ich predal.

 

Dalsia era boli samozrejme digitalky. Ja som mal Montana. Ak by sa dali zohnat, hned by som si ich opat kupil. Ta nostalgia je tak silna ...

 

Dalsia era boli quarzky. Noname kategorie, pretoze vtedy nejako zvlast som sa nevyznal, neboli peniaze. Nazvyme to hlucha faza.

 

Prvy impulz sa zaujimat o hodinky bol moment, ktory tu uz niekto popisoval. Po studiach som zacal pracovat pre zahranicnu firmu, v zahranici. Hned prvi den som sa stretol s kolegom, Nemec, a pri podani ruk sa mi len bez slova pozrel na hodinky. Ja som sa pozrel na jeho. Chlapec z Vychodu sa stretol s manazerom zo Zapadu. Nosit osuchane total noname quarzky asi nie je to prave. Pri prvej nasteve domoviny som zacal sliedit po hodinkach. ktore by sa mi pacili. Stale vsak bez toho aby som sa zamyslel co vlastne kupujem. Skoncil som u noname (zasa) avsak teraz odlahcene, titanova uprava, ultra-thin, skvela lumuninescia. Mam ich dodnes. Nepredam. Nostalgia.

 

Postupom casu som zacal obchadzat obchody a vsimol som si, ze su drahe, vellmi drahe a super drahe hodinky. A dokonca mechanicke, A co viac este aj automaticke. Tak zacal moj prvy zaujem o mechanicke hodinky. Prve som si kupil oblekovky, automaty, svajciarske, kaliber ETA (vtedy som netusil co to je), rucicky Brequet. Z jedlom rastie chut. Zacal som sledovat fora, casopisy, odvazil som sa vkrocit do obchodov s ozaj hodinkami. Kupil som si prvu limitku. To sa stalo prvy krat, ked som vlastne aj rozmyslal co vlastne kupujem. Par rokov to slo, Mat dve hodinky. Sledovat clanky, rozpravat sa so znamymi, kolegami o hodinkach. Po niekolkych rokoch (a rokoch skusania) som si kupil prvy chronograph ... a bohuzial vtedy sa choroba spusitla naplno. Objavil som svet hodiniek so svojou sirkou a hlbkou. Objavil som, ze je toho viac co neviem ako viem (napriek tomu, ze roky nasavam informacie). Co je super! Hodinky nikdy nebudu nuda. Bude stale co objavovat z historie, a buducnost nas stale prekvapi. 

 

Momentalne sa vraciam od luxusnych hodiniek k (nazvyme to) normalnym. Moj hlavny dovod preco som sa napokon prihlasil na fore je, ze (ako som pisal vyssie) viac a viac zistujem, ze je toho VIAC co neviem ako viem, a moje vybery hodiniek chcem 'maximalizovat'. Teda mat na ruke to "the best of" (z mojho pohladu). A kedze vyber je tak velky, neda sa to vsetko naraz vyskusat, urobit si nazor, najst vsetky +/-. Som velmi spokojny s radami, interakciou na fore. Niektore hodinky by som ani neuvazoval (sice mozno ich ani nekupim) ale nebudem potom lutovat po kupe, ze co keby (a to sa mi stavalo).

 

Inak - moja najvacsia vasen su auta, historicke veterany a youngtimers. Taktiez zbieram modely aut 1:18, iba kovove (kto sa vyzna, tak vie ze dnes je to viac menej rarita - vsetko je teraz plast .... kua). 

 

Velmi ma tesi za Vas poznavam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, 

 

     jmenuju se Honza; kouzlu hodinek a radosti z jejich nošení jsem propadl teprve nedávno. Nejvíce mě fascinují hodinky s automatickým pohonem, respektive práce, úsilí a invence, které musí hodináři vynaložit, aby vzniklo něco, co opravdu "samo a žije ". Třebaže to zní melodramaticky a sentimentálně :). Zkrátka a prostě, libí se mi ta funkčnost a komplikovanost sloužící jednomu účelu - měření času. Proto jsem nikdy nepochopil lidi okolo sebe, kteří tvrdí, že si vystačí s mobilem. 

     "Praktické zkušenosti" v hodinařině nemám téměř žádné a vlastním pouze fashion hodinky Fossil CH2640, digitálky Casio AE-2000W-1A (a starší ancre ligne droite 15 rubis). Přesto doufám, že ke mně budete shovívaví, když napíšu, že fandím hodinkám Seiko a odhodlávám se ke koupi buďto PADI želv, nebo samuraiů.

     Registroval jsem se, abych mohl tento pěkný koníček rozvíjet pod dohledem profíků :) a povznést svůj chronovkus na vyšší úroveň. Děkuji za možnost se k vám přidat a doufám, že i já budu čase přínosem pro komunitu :).

 

Hezký večer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za typ. Uz som nasiel. Vidim, ze na tomto fore je tu vlakno snad k vsetkemu. Skusim - je tu nieco o zahradnictve?

Ucelene vlakno tusim nie... ale o kosackach napr urcite je, aj o zahradnych griloch.. A tak. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj jsem 10mm. Jsem tu protože se mě líbí hodinky, hlavně pilotky. Doufám že se tu dozvím

něco nového od zkušených kolegů a odborníků.

A podaří se mi v inzerci ukořistit nějaka Laca nebo Stowy.

Na IWC si ještě netroufám.

Díky za přijet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, abych splnil bod pravidel, tak se také představím. Nejsem hodinář a nechystám se jím stát. Spíš se věnuji jiným řemeslům. Pracuji s kovem, dřevem, kamenem, ale i s dalšími materiály a to celou řadou technik od tradičního ručního zpracování až po moderní metody jako je CNC obrábění. Na toto fórum jsem přišel díky aktuálnímu projektu o který se snažím a který se hodin týká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...