Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj, jsem Gwaihir a po letech nakukování do Chronomagu jsem se rozhodl konečně zaregistrovat :-). Nejsem ani sběratel ani hodinář. Prostě se rád na hodinky dívám od doby, kdy jsem rozebral (a složil) babiččin budík. Nejsem vyhraněný fanoušek žádné značky. Doma mám pár PRIMek (Sporty dvojky a Diplomaty), které rád denně nosím a považuji je za solidní nářadí, které odvádí svoji práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, dovolil som sa dnes pridať ku vašej svorke chronomaniakov. Bol som tu už registrovaný pred pár rokmi, potom to ale nejak išlo do stratena....

Teraz sa chute znovu prebudili :) Som zaťažený na potápky, najmä vintage štýlu. Páčia sa mi rolády a značka ktorá mala na cifri svojho času zobrazené toto :nuke: (len dvakrát preškrtnuté). Vďaka za prijatie do komunity. Nick si ešte pohľadám.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,

 

jmenuju se Kryštof a jsem v podstatě nevinným náhodným kolemjdoucím. Ke chronomagu jsem se dostal oklikou z knifu (nožový voyeur) a dýmkanetu (párkrát jsem i přispěl). Hodinky jsem dlouho neměl a ani nepotřeboval a teď jen doufám, že něco nechytnu :). Vlastně ani nevím nic moc o hodinkách, který by nosil táta, děda. Vím, že táta měl kdysi digitálně ručičkový Casia s časovýma pásama zobrazenýma formou mapy. Zalíbily se mi starý primky, takže jsem v horečce začátečnický (zelenáčství trvá) urgentní potřeby vlezl na antik-hovorka a koupil si tyto: https://www.antik-hovorka.cz/files/products/img-2965.JPG

 

Nedokázal jsem si však dostatečně představit velikost hodinek vs. moje zápěstí (20,5 - 21) a první reakce byla spíš lehce zdrženlivá. Časem jsem si na ně celkem zvykl a teď si nejsem jistý, zda bych je měl nechat jít a nebo si je ponechat.

 

V pondělí jsem objednal Geckoty K1 V31 v akci na shopu výrobce, jak jsem se na fóru dočetl, tak by to mohla být lepší koupě, než ta první rychlovka.

 

Mezi moje ostatní záliby patří braková literatura, tvrdá hudba plus pár interpretů, mimo tvrdý metal který jsem si oblíbil (Johnny Cash, Killing Joke, Pink Floyd, Sixto Rdriguez a další), herní soundtracky, počítačový hry, ujetý a oldschoolový akční a hororový filmy a britská sitcomová produkce (Červený trpaslík, Black Books, Černá Zmije...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, sice pozdě ale přece.

Jmenuji se Jirka a vystupovat tu budu pod nickem škardík. Je mi 33 let a jsem z Plzeňska. První hodinky co si pamatuji(urcite nebyly prvni) a dokonce je ještě někde mám, byly Prim formule. To mi bylo asi 10. Od té doby hodinky nosím. Prošel jsem od Primek přes Calypso a nekolikery Gcka až ke svým prvním Seikum, kvůli kterým jsem se zaregistroval před několika lety na toto fórum. Vybral jsem tehdy New Orange monstra a chronobundus u mě propukl v pasivní forme a bohužel se pomalu ale jistě stupnuje:/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ej nazdar, sice tady pokukuju uz nejaky ten patek, ale jsem spises citatel. Bohuzel potrebuju naskudlit 50 prispevku, abych mohl puzit burzu, tak vas pozdravim aspon tady taky, a budu mit 1. prispevek navic :lol2: Takove omezeni na bazar, me celkem dostalo hah

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak po půl roce brouzdání na tomto fóru a nákupu 2 hodinek taktéž zde je čas se představit.

Moje jméno je Michal,  jsem původem z Brna, ale vystudoval jsem kdesi na západě v zahraničí. Je mi 25 let a v současnosti sloužím temným silám jednoho nejmenovaného pražského korporátu. S hodinkama jsem začal teprve nedávno, když jsem se rozhlédl po kanclu a zjistil, že jsem jediný, kdo má na sobě hodinky z druhé třídy ZŠ.

 

Své první automaty jsem si pořídil už nějaký ten pátek zpátky z daleké Číny za pár kaček, o těchto prázdninách jsem na chvíli přesedlal na taktéž poměrně levné automatické Seika:

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/109201-p-seiko-5-snkm41/&do=findComment&comment=1971525

 

Přičemž jsem se po dvou měsících rozhodl, že je čas do toho jít naplno a pořídil první "pořádné" (toto slovo má ale pro každého velmi odlišný význam :D ) švýcarské automaty Rado D-Star 200, ze kterých jsem sice nadšený :) ale, jsou na moji ruku poměrně velké, takže možná nebude dlouho trvat a vyměním je za něco menšího.

 

Teď se jen musím snažit nasbírat co nejdříve 50 příspěvků (ovšem ne za každou cenu, jak už někdo výše podotknul..), protože nechci hodinky prodávat nikde mimo chronomag :)

 

Závěrem bych jen chtěl poděkovat za to, že toto fórum vůbec existuje a zkušenějším členům za sdílení jejich zkušeností & tipů & triků a za jejich shovívavost se zelenáčema, jako jsem já :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ej nazdar, sice tady pokukuju uz nejaky ten patek, ale jsem spises citatel. Bohuzel potrebuju naskudlit 50 prispevku, abych mohl puzit burzu, tak vas pozdravim aspon tady taky, a budu mit 1. prispevek navic :lol2: Takove omezeni na bazar, me celkem dostalo hah

Jsme na tom uplne stejne :D ale uz se mi to blizi k padesatce :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, dámy a pánové.

Jmenuji se Pavel, jsem z Východních Čech a před mnoha lety jsem absolvoval obor jemná mechanika na SPŠS v Novém Městě nad Metují.
Asi mě to trochu poznamenalo , takže jsem tady.

Koníčků mám řadu, ale momentálně mě nejvíc baví oprava staré hodinářské frézky SAFAG, viz. můj profilový obrázek.
Není zde někdo, kdo dosud používá tento stroj ? Potřeboval bych poradit.

Co se týče hodinek, první byly pochopitelně Primky Sport a pak řada levných spotřebních značek.
Hodinky zatím nesbírám, ale čas od času nějaké najdu při procházkách :)
Jedny vintážky jsem také podědil po dědovi.

Díky za vaši pozornost a závěrem  poděkování za prima fórum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

 

jen stručně, na ZŠ jsem dostal svoje první hodinky - Casio ručičky + digitálky, už fakt nevím, co to bylo zač. Když se mi pak asi po deseti letech potřetí rozbil pásek, na hodinky jsem se vykašlal, stejně jsem měl vždycky v kapse mobil. Ale teď po letech si říkám, že by nebylo špatné si zase hodinky pořídit.

 

Asi před 2 týdny jsem si koupil dvoje, Boccia Titanium 360-03 a automaty Thomas Earnshaw Beagle ("Swiss" Made), MR 2014.

icméně se poohlížím ještě po nějakém slušném hezkém automatu za rozumnou cenu.

 

A sem jsem se přihlásil hlavně proto, že se chci obecně o hodinkách něco dozvědět.

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj všichni,

zalíbily se mi PRIMky a chci si založit menší sbírku. Vůbec ale vše kolem hodinek je pro mě nové. Zatím jsem to bral tak - líbí/nelíbí, ale mám rád staré věci a tak proto ty PRIMky. Sám jsem fotograf a využívám hojně i starý objektivy z 60. let přes redukce na digitální zrcadlovky nebo mirrorlessy. A pak záliba v amerických autech. Akorát tam se to sbírá trochu hůř než třeba ty objektivy nebo hodinky, i když tady to může být taky cenou v hodněotě auta. Zatím se budu držet levnějších modelů.

V současnosti mám Certina DS, Festina chrono bike tour de france, jeste jedny festiny, ted nevim jaky a nejaky fashion oldschool look od gantu a dřevěný z aliexpressu na zkoušku. Paradoxně nejlevnější, ale budí zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás,

tak různě v pokynech čtu, že je dobré se zde představit, tak jdu na to (i když obecně raději zůstávám schován vzadu bez povšimnutí). Už od mala mě zajímala technika a elektronika. Postupem času vyhrála elektronika a té jsme se celý život věnoval (a stále věnuji). Několikrát jsem přemýšlel, že bych se rád naučil i hodinářskému řemeslu, ale až teď jsem se odhodlal podat přihlášku do hodinářského kurzu v Jihlavě. Bohužel kolem této jemné mechaniky jsem nepopsaný list, tak uvidíme kam to povede a jak to dopadne. Jinak moc nevím co o sobě psát, není moc co :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

registroval jsem se kvůli žádosti o pomoc s výběrem hodinek  podobného stylu jako jsou https://www.filippoloreti.com/shop/watch/rome-monochrome. Tahle firma má dost špatné uživatelské recenze, tak hledám nějakou alternativu. Můj budget je tak 200-250 eur.

 

Předem děkuji

Upraveno uživatelem adk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky přihodím něco o mně. Hodinky jsem nosil už od mala, nicméně v době začátku mobilů z mé ruky na pár let zmizely. K promoci jsem od tehdejší tchýně dostal Casio se safírem a krásným modrým ciferníkem, které už deset let opečovávám a jsou stále funkční bez výhrad. Pak se do toho vložila moje stávající žena a postupně jsem dostal troje festiny. Názor většiny na tyhle hodinky už jsem se tady dočetl,ale je mi celkem fuk, ke každým z nich mám i tak stále dobrý vztah :) v této fázi jsem pořídil hodinkovnici, bohužel jen na 6 ks takže byla rychle malá. Na toto fórum mě přivedlo hledání informací o primkach, které jsem alespoň jedna do sbírky chtěl. Dnes mám 14tery hodinky a asi budu něco redukovat, protože jsem se ne vždy trefil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj ahoj, už jsem se zde na fóru na něco ptal, tak mě napadlo, že bych se mohl taky dodatečně trochu představit. Je mi čerstvě 18, k hodinkám jsem se dostal přes tátu - chtěli jsme si koupit starýho bawora, bohužel na další auto nemáme dost místa, tak jsme se dostali k hodinkám. Momentálně vlastním Seiko SDGM003 (akvizice k 18nám), pár starých poljotů (učíme se opravovat), jedny Longines cal. 345 (rozbité, dárek od přítelkyně), klasiku - casio a164w, jedny obyč, asi 20 let starý automaty od orientu a moje první hodinky - nějaký Caterpillar. 
Miluju "vintage" hodinky všeho druhu a značku Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Vesele Vanoce!

 

Nejprve se mi osvobodit češtinu, jak se učím, od poloviny tohoto roku se stěhoval do Prahy z břehů Středozemního moře. Takže myslím, že jsem jen další expat, ačkoli jsem původně z východní Evropy, cítím se zde jako doma.

 

Velký fanoušek náramkových hodin, zejména JDM, a další ... typické "flipper"
 

Doufám, že trávení času na tomto fóru také zlepší mé jazykové dovednosti.   Český jazyk není jednoduchý.  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash:   - být (ne byt!) zaneprázdněn kontrola online slovník, aby se ujistil, že říkám správné věci :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem Vendula a právě mám na ruce své první hodinky Wenger City Classic. Není to ale tak, že bych dostala dáreček a hned se šla kvůli tomu zaregistrovat. Zdejším chronomagickým fórem nahodile proplouvám zhruba půlrok (hlavně skrz sekce "co si vybrat jako první hodinky"), protože se přibližně stejnou dobu rozhoduju lidově řečeno do toho praštit. Nakonec jsem to nechala na Ježíška a přesný pokyn co a kde sehnat. Počítám, že ze mne nebude hned vášnivá sběratelka, protože prioritně topím peníze v plnicích perech, ale nějakou vyhlídku do budoucna už mám - chtěla bych časem nějaké Primky, Junkersy a určitě i kapesní hodinky, protože se mi ten formát líbí. Hrozně bych si časem přála i nějaké skeletony, ale to asi až za pár let. A koníčky - čtení, literární tvorba, plnicí pera (tam drtivou většinu tvoří starožitné kousky), kdysi papírové modelářství, ke kterému bych se ráda vrátila.

No a miluju modrou barvu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...