Přejít na obsah

Výběr kávovaru


redd

Doporučené příspěvky

tak v tejto terminologii sa neorientujem. Pouzivam medium roasted (podla ukazatela na cedulke 60%). Aspon tak to oznacuje LaBoheme Cafe. Take tie uplne tnavo prazene nekupujem.

A ake mas uspechy? Kolega ma tu istu masinu a ma dost problem pretlacit shot s cremou s takymto typom kavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s kazdou sa nedari. popravde ja som pre istotu isiel na skolenie :). Nasiel som si kavu, ktora bola pre mna uplne dokonala Etiopia Maduro od 9 gramms coffee, ale uz ju nemaju. Aktualne hladam. Ale espresso zmes LaBeheme Cafe funguje tiez celkom dobre. On ten stroj chce troska jemnejsie mletie a troska viac kavy. Davkovanie nie je uplne podla tabuliek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Potřeboval bych od zkušenějších kolegů radu. Kafe sem nikdy moc nepil proto jsem byl vybrán ať k nám na kancl vyberu automatický kávovar :clap:  Limit je okolo 15tis. Díval jsem se na přístroje Jura, ty jsou asi opravdu nejlepší, bohužel ale mimo limit. Další kandidát je tento https://www.mall.cz/espressa/delonghi-ecam-23-450-s

Líbí se mi funkce a  například to že je mlýnek je kovový a celkově hezké zpracování.

Napadají vás nějaké jiné? Nechtěl bych AEG, ten tu byl předtím, přesto že to měl být HighEnd přístroj tak kafe nic moc a hlavně pořád nějaká závada. A jo pákovka by byla asi lepší, ale s tím se nikomu nebude chtít dělat:)

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám trochu mé zkušenosti. Asi pět let jsem používal DéLonghi ESAM 4500 Magnifica. Před nedávnem jsem koupil Juru a nevěřil jsem, jak rozdílná káva může být ze dvou kávovarů.

Takže jednoznačně doporučuji Juru ! Jde vidět, že švýcarsko neni kvalitní jen v hodinkách :)

 

Dávám to sem jako reakci na poslední příspěvek od Speedstera, naše zkušenost je stejná, já bych už asi nic jiného než kávovar JURA nebral. Prostě je to tak, měli jsme kávovar ETA, pak 2x různé automaty DeLonghi a nakonec, po zkušenosti s kávou u sousedů, jsme zakoupili JURA ENA7. Je to trochu dražší, ale funguje to, dělá to výbornou kávu, prostě spokojenost.

 

Edit: kdyby někoho zajímalo jak JURA ENA7 uvnitř vyčistit (ne přes čisticí programy, ty vyčistí jen část, ale čištění potřebuje a to, dle výrobce, minimálně 1x za rok i vnitřek a je opravdu co čistit), tak mohu dát návod, není to vůbec snadné, jen kávovar otevřít je záludnost.

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já mám teď takový zvláštní období, kdy starším známejm pomáhám s nákupem věcí, o kterých toho taky prd vím, ale alespoň umím používat internet. :) Ale k věci. Jedna moje příbuzná, dáma v letech, se rozhodla k nákupu espressa s mlýnkem a vybrala si tohle. Není to žádná vatařka, takže radit cokoli výrazně (možná max + 2000) dražšího nemá smysl. Díval jsem na specifikaci a píšou tam, že se dá mixovat voda, vzduch, mléko. Nicméně jak tak na to koukám (projel jsem i nějaký DeLonghi dema na

) pořád mně není jasná jedna věc: chápu, že tenhle model asi nemá nádržku na mléko, ale má to alespoň takovou tu hadici, co se do mlíka (konvice/krabice) strčí? Aby to mohlo dolít horký mléko do kafe? Nebo se k tomu ta nádržka dá přikoupit? Chjo, jsem se zase do něčeho uvrtal. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle mašinka umí akorát napěnit tryskou mléko vedle v hrnku. Přímo do kafe mléko nedává a u tohodle typu ani není možné dokoupit příslušenství co by to umožňovalo. Umí to např tohle (přes limit, jen pro ilustraci): http://www.kasa.cz/espresso-delonghi-ecam-23-450-s-intensa-stribrne/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle mašinka umí akorát napěnit tryskou mléko vedle v hrnku. Přímo do kafe mléko nedává a u tohodle typu ani není možné dokoupit příslušenství co by to umožňovalo. Umí to např tohle (přes limit, jen pro ilustraci): http://www.kasa.cz/espresso-delonghi-ecam-23-450-s-intensa-stribrne/

Díky za info. Myslel jsem si to, ale pro sichr jsem se zeptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Já jedu v tomto:

 

http://www.rokkitchentools.com

 

když už máte rádi mechanické strojky, tak mě je toto bližší. Pravda, lehce se nadřu a mám to jen v kanceláři jako nouzovku:), ale chuť čerstvě umleté kávy, se nedá s  ničím jiným srovnat. Ze začátku tekla břečka, ale teď vařím i pro kolegu:)

Upraveno uživatelem sibirnaya
presunuto sem, do Nespressa to nepatri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Máme doma nějaký DeLonghi, dostal jsem ho před 5 lety k Vánocům a přes téměř denní kávové dýchánky sousedů u nás na terase (zčásti právě kvůli dobré kávě) stále funguje. Káva není můj koníček, ale mám rád slušnou, je to i o občasné údržbě stroje a druhu kávy. Pěnu vyrábíme v extra strojku... Juru neznám (kromě mého strýce ze Šariše), až DeL doslouží, mrknu na něj:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

neska mi hosi ze Segafreda privezli do prace dovezli novou masinu, taky kapslovku, ale vypada krasne :) kafe je dobry, ne tak dobry, jako nespresso, ale do dilny staci, a furt to neni takova tragedie, jako DolceGusto. a hlavne masina je gratis, musim jen odebrat 150kapsli za mesic, a kdyz se poroucha kavovar, do dvou dni mi dovezou novej. vcera sem v poledne volal, ze tece malo vody a nejak to zlobi a neska uz zas varime. http://www.kavadokancelare.cz/nabizime/

 

20160803_084017_zpsxwd4q1wt.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...