Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

Já se obávám, že aby to srovnání mělo nějakou vypovídací hodnotu, chtělo by to sehnat hodinky podobného stáří, vzít je k hodináři na seřízení a pak je ideálně nosit týden vedle sebe na jedné ruce... :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Trochu bych se vrátil zpět ve vlákně k údržbě. Kdo maže ten jede a mechanika si žádá svý. Mechanika když nefunguje, tak je buď zahumusená nebo nenamazaná. Loni jsem na 20 vteřin držel v ruce Seika, co majitel odnášel ze servisu. Konstatoval, že si myslel, že když za to vyhodil  9 000,- (vysoká cena), tak by to mohlo něco vydržet. Jo, jenže pak z něho vylezlo, že cena je v Kčs a z ruky je sundal poprvé po 37 letech aby se hodinář mohl pořádně podívat, co tomu krámu může být, když je to koupený onehdy. :eek: :lol2: :lol2: :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil svoje před měsícem nové a jsem na tom takhle. Docela to skáče, ale za ten měsíc jsem pořád -40s oproti reálu,takže jsem zatim čas nepřenastavoval.

post-40759-0-63365400-1456674334_thumb.jpg

 

A ještě na závěr bych měl otázku na trpělivý lidi :rolleyes: určitě to tu už bylo, ale...

pozejtří budu přenastavovat poprvé datum, tak se chci zeptat v kolik hodin to mám udělat, aby vše bylo ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Seika také dělala divy, když jsem je koupil, tak se hrozně zpožďovaly, dokonce zastavovaly, tak jsem je dal panu Frýdlovi vyčistit, byl v nich prý zaschlý olej, asi někde dlouho ležely. Potom šly, ale denní odchylka byla dosti závislá na poloze, v jaké byly odloženy, na stupni natažení a možná, že i na něčem jiném (teplota???).

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím překlápěním: ten zákaz mezi cca 23-3 hod platí samozřejmě pro ty hodinky, které jsou nastaveny tak, že se čas překlápí ve 24 hod. Když se ale hodinky např. zastaví, pak se čas může začít překlápět už. např. ve 12 hod. To štelování je pak v tuto chvíli stejně nebezpečný: k poškození může dojít proto, že zatímco se spustil mechanismus automatického přetáčení, tak jsou hodinky nastavovány ručně. Takže po zastavení hodinek doporučuji je nejprve přetočením ručiček nastavit tak, aby se překlápěly opravdu až v těch 24 hod anebo nastavovat ráno či večer např. po šesté, to by se opravdu stát nic nemělo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj mám dotaz ohledně přetáčení datumu a dne. Datum se přetočí už někdy kolem 00:30 hodin /plně dokončeno/ a den první část (v druhém jazyce) kolem 01:00 a poté v Aj až někdy kolem 02:30 hodin /plně dokončeno/. Jde mi o to, když se přetočí pouze datum už třeba v 02:00 hodin, když už je datum přeskočený jestli se může něco stát. Den samozřejmě nemůžu, protože to soukolí je v pohybu. Nevím přesně, jak je to s tím ozubeným kolem jestli je zvlášť na datum a zvlášť na den. Díky za info. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Honzis: a jak je odkládáš? Mě se taky spožďujou cca 7s/den, ale jsem línej to pořád měřit a testovat.

Pro zpřesnění jsem měřil, a když chci trochu + tak dýnkem dolů, když chci víc + tak dýnkem nahoru, když chci trochu - tak 6kou nahoru, a když chci víc - tak 12 nahoru. 3 a 9 jsem ještě nestihl měřit. Přikládám fotky z měření (snad se mi ne povede uploadnout) bb4a75c449172d8e6e9d3cf525eafc7d.jpg15736f181f0020d8cab11c472bfb4f8c.jpgf68976a4a5a4e78731587183f572eb40.jpg2ae2fe810d882cdf9f577714233bf383.jpgc8e09cfa8b325b7312234ec67d8d79a3.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...