Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

Pecka! :punk: Dík. Schválně vyzkoušim jestli se moje budou chovat podobně.

Hodně záleží i na tom, jak moc jsou natažený. Ale díky tomuhle je nemusim řídit, jen je jednou za čas zrychlím nebo zpomalím přes noc. Rád jsem pomohl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Velmi je to závislé od pravidelného a aktivneho nosenia , denná odchylka kludne aj -30s, ale nakoniec v priemere napresahuje viac ako -7s, keď som kúpil tak skôr do +, teraz po pol roku do -. Pravdou je ze nenosym stale max.2-3 dni alebo to striedam cez deň s ďalšími ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píšete, a já jsem zapomněl dodat, že jsou denně nošené, odkládané na noc ciferníkem nahoru. Kupoval jsem je asi před 2 měsíci od zdejšího člena, a ze začátku jsem měřil i několikrát denně. Ta měřící obsese opadla, měřil jsem je ze zvědavosti po 5 dnech, a o to větší byla radost když jsem viděl tu odchylku :). Co koukám na různé kanály o hodinách na youtube, tak taková přesnost není běžná ani u těch nejdražších hodinek. Často jsou levné strojky Seiko hodnocené jako "držáky" "beaters", ale se špatnou přesností. Můj post je plivanec do tváře všem Seiko posměváčkům a pochybovačům, ať hodinky za 3000? slouží stejně přesně, jako moje Seika SKX :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukažte mi automatický hodinky s touhle přesností a cenou pod 500$ :) 3244d073db36935606a6dbd7e0644efd.jpg

Orient za 140$

 

Nechci tu nic rozpoutávat, nechlubím se jen se nudím před spaním, tak reaguju na příspěvek. Hodinky kromě jedný noci prakticky furt na ruce, žádný odkládání ani různý "dohánění" času nějakým polohováním. Měřil jsem ze zvědavosti právě kvůli tomu, kolik stály. Možná štěstí na kus, možná jen v zaběhu. Na dovču beru beztak svoje baterky.

 

23d45b6f6b5d3d7062d70721affb0dbb.jpg

 

02a90eec8c286d8d54f28be5f1b633ef.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píšete, a já jsem zapomněl dodat, že jsou denně nošené, odkládané na noc ciferníkem nahoru. Kupoval jsem je asi před 2 měsíci od zdejšího člena, a ze začátku jsem měřil i několikrát denně. Ta měřící obsese opadla, měřil jsem je ze zvědavosti po 5 dnech, a o to větší byla radost když jsem viděl tu odchylku :). Co koukám na různé kanály o hodinách na youtube, tak taková přesnost není běžná ani u těch nejdražších hodinek. Často jsou levné strojky Seiko hodnocené jako "držáky" "beaters", ale se špatnou přesností. Můj post je plivanec do tváře všem Seiko posměváčkům a pochybovačům, ať hodinky za 3000? slouží stejně přesně, jako moje Seika SKX :)

No já bych s těma plivancema byl opatrný. Ty je vlastně denně seřizuješ tím, že je pokládáš na noc do polohy, o které máš vypozorováno, že kompenzuje svojí odchylkou zase jinou odchylku, vzniklou při běžném nošení - zkus je týden nesundavat z ruky, prostě je jenom nos a neřeš nic - a pak se podívej na přesnost. To už taková sláva nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ony se ty drahý hodinky seřizujou na přesnost v mnoha polohách, buď ve fabrice, a nebo si s tím trochu pohraje hodinář. Ale pokud je ten strojek nějakej low-end s tolerancema plus mínus autobus, tak můžeš seřizovat jak chceš a nic neseřídíš. A u hodinek za několik tisíc  Euro si majitel nebude hrát na to, aby hledal polohy jak položit  ciferník aby se hodinky náhodou nepředběhly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Mne se neco podobnyho stalo s SKX007, tedy totoznym kalibrem. Rekneme rok chodily s az neuveritelnou presnosti, furt jsem se tomu divil, protoze uz jsem je mel v prubehu let asi sestkrat. Pak ze dne na den zacaly delat 30-40 vterin do minusu, takze tim ten muj radostnej udiv razem skoncil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tahle nevyzpytatelnost chodu mě dovedla k návratu ke quartzu. Stabilní odchylku bych ještě zkousl, ale že někdy z ničeho udělal tenhle strojek výrazně větší odchylku, než je obvyklé, to mi vadí. Chápu, že jsou to levné strojky a za ty peníze dobrý, ale stejně mě to štvalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně na automatech vadila teplotní nestálost, jak bylo venku chladno, tak šly do mínusu, jak byly v létě pařáky, tak i desítky sekund do plusu (už jsem i přemýšlel, že bych je na noc strčil do lednice). U quartzu se toto neřeší.

Tak quartz je na tom samozřejmě s přesností mnohem lépe než automaty, u něj by tolerance +- pár desítek sekund denně jen těžko prošla, nicméně si myslím, že s tou teplotou nemáš pravdu, quartzové strojky jsou naopak na teplotu poměrně citlivé (samozřejmě pokud se nejedná o superquartzové termokompenzační strojky): nehodí samozřejmě rozdíl v desítkách sekund, ale ten rozdíl v přesnosti tam je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...