Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

No mě sere, že ten strojek šel dobře, až tak od podzimu začal pozdit. Navíc mi hodinář tvrdil, že na vibrografu byl OK. Zkusím to týden sledovat a když tak je nechám ještě jednou poladit. A pokud zase nic, zůstanu u svých quartzek a bude to. Tam mám odchylku 2 sekundy za měsíc a to jsem spokojený. :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před rokem jsem si koupil obyč pětky, abych si vyzkoušel, zda mě automaty chytnou. No a celkem to padlo na úrodnou půdu a pomalu koukám po nějakým trochu lepším kousku. Teď si ale říkám, jestli má vůbec cenu si připlatit na 6r15 nebo raději kouknout po něčem s ETOu 2824?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ma :) . Delsi rezerva natahu napr. Za me 6r15 nemam problem. Eta spatna neni, ale zalezi jakou tridu by jsi kupoval, take i u ety zalezi na stesti. Neni to pokazde tip top.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seriditelna to zrejme jo, zivotnost nedokazu posoudit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsme u životnosti, mám za pár let počítat s výměnou setrvačky u 7s36, popř. pero v pérovníku?

Ja mam 7s36 uz pomalu 4 roky a stale slapou na 1.

U Eta se po case resi take xy problemu, viz. jina vlakna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá, to je věc přesnosti, ne životnosti. S tím se akutně taky potýkám. Mě zajímá, proč má strojek ETA větší životnost, než strojky SEIKO. Protože jsem toho pročetl tuny, přesnost se řeší na každým rohu, ale že by si někdo stěžoval, že se mu Seiko strojek zastavil a byla nutná jeho výměna, na to jsem zatím nenarazil. Spíš mám dojem, že na tyhle levný Seiko strojky všichni kašlou právě proto, že jsou levný. Nedělá se žádný servis a přesto ty hodinky pořád jdou. Proto mě zajímá, na čem je založeno tvrzení, že ETA má vyšší životnost, než strojky řady 7x/4r/6r od Seika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 roky je u me hodinkovej strop.. Uvidíme jak dlouho to bude trvat želvám než se ke mě doplazej :lol2:

Co znamena hodinkovy strop? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož nosím hodinky jedny a víc jich nechci (když nepočítám jedny digi na těžkou práci), tak déle víc jak 4 roky jedny nemám.

 

Jojo, uz chapu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá, to je věc přesnosti, ne životnosti. S tím se akutně taky potýkám. Mě zajímá, proč má strojek ETA větší životnost, než strojky SEIKO. Protože jsem toho pročetl tuny, přesnost se řeší na každým rohu, ale že by si někdo stěžoval, že se mu Seiko strojek zastavil a byla nutná jeho výměna, na to jsem zatím nenarazil. Spíš mám dojem, že na tyhle levný Seiko strojky všichni kašlou právě proto, že jsou levný. Nedělá se žádný servis a přesto ty hodinky pořád jdou. Proto mě zajímá, na čem je založeno tvrzení, že ETA má vyšší životnost, než strojky řady 7x/4r/6r od Seika. 

Já mluvím z vlastní zkušenosti, jak jsem psal, měl jsem vintage hodinky s ETOu a sly desitky let dobře, u 6r, 7s mluvím o tom, ze proste bez nutnýho servisu tak dlouho slapat nebudou. Nebo jinak, budou, ale jak?  Pokud vezmes treba kalibr 6309, 6105 atd., jsou zivotnosti a spolehlivosti uplne nekde jinde. Vono kdyz koupis petky s 7s26 za 40 babek, asi nemuzes cekat zazraky. Naproti tomu stary strojky byly ve vetsině pripadu imho  srovnatelny se zminovanou ETOu, ale to by ti asi mel rict spis nejakej hodinar. Sumo a SKX maji jednu spolecnou chybu-strojek. Jinak by to byly geniální hodinky. Netrvrdím, ze to nejde seridit, nebo nebudou fungovat x let, jde o to, kolikrat si ten strojek zacne delat, co se mu zlibi, stabilni odchylku prakticky nevysledujes, pac to nejde. Ja Seiko miluju, ale tyhle strojky jsou proste nevyzpitatelny. Zkus hodinarovi poslat stary zelvy s 6309 a SKX, nebo ETU a uvidis, co ti k tomu rekne. Neni to dogma, jenom muj nazor...

Jen pro poradek, hodinek se zminovanyma strojkama mi proslo rukama radove desitky, takze nevarim z vody...

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tou nevyzpytatelností bych souhlasil. Snaším se vysledovat nějakou logiku v mých monstrech (4r36) a nechat je nějak vyštelovat, ale dělají si tak nějak co chtějí. Po regulaci dělají tak -25 sekund za 24 hodin, pokud je nesundám z ruky. To je pořád bída. Přemýšlím, že bych šel do nějakých štajnů s etou, tak proto se ptám. Nerad bych vyhodil prachy a zažil stejné zklamání, jako tady u Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...