Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

Pozdravujem, zakúpil som pred mesiacom Seiko Skx007 presnosť hodiniek po mesiaci mám mínus 19 až 21 sekún za deň. Odložené na noc na viečku robia mínus 16 - 17 sekúnd. Rozmýšľam či to mám riešiť prípadným nastavením- asi na záruku to nepôjde alebo sa uspkojiť s touto toleranciou. Ďakujem za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem, zakúpil som pred mesiacom Seiko Skx007 presnosť hodiniek po mesiaci mám mínus 19 až 21 sekún za deň. Odložené na noc na viečku robia mínus 16 - 17 sekúnd. Rozmýšľam či to mám riešiť prípadným nastavením- asi na záruku to nepôjde alebo sa uspkojiť s touto toleranciou. Ďakujem za názory.

Přečti si tady těch předcházejících 24 stránek a odpověď možná najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám dotaz ohledně seřízení strojku 7S26. Jaká je obvyklá cena seřízení u hodináře a má smysl řešit pravidelnou odchylku +20s/den? Byl jsem v Brně (hodinářství Strnad) a bylo mi řečeno 500,- za seřízení plus 120,- za tlakovou zkoušku, což mi přijde celkem dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám dotaz ohledně seřízení strojku 7S26. Jaká je obvyklá cena seřízení u hodináře a má smysl řešit pravidelnou odchylku +20s/den? Byl jsem v Brně (hodinářství Strnad) a bylo mi řečeno 500,- za seřízení plus 120,- za tlakovou zkoušku, což mi přijde celkem dost.

Ceny se tak pohybují. Neřešil bych to, ten rozdíl je v toleranci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lopatamp

 

Skus experimentovať s polohou v ktorej ich máš položené v noci keď ich nenosíš.  Možno nájdeš takú čo predbieha menej, alebo naopak mešká a výsledná priemerná hodnota odchylky za 24 hodín bude krajšia.

 

Souhlas. Moje skx007 dělali denně cca 10s+. Měřil jsem to tyden každy den a odchylka se neměnila. Do teto doby jsem hodinky odkladal na dynko. V poslední době jsem zkoušel jak snižit odchylku odložením a nejvíce se mi osvědčilo položit je na "3ku". Za 3 dny mě delají cca +3s denně. Chce to zkusit co bude vyhovovat těm tvým. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem, zakúpil som pred mesiacom Seiko Skx007 presnosť hodiniek po mesiaci mám mínus 19 až 21 sekún za deň. Odložené na noc na viečku robia mínus 16 - 17 sekúnd. Rozmýšľam či to mám riešiť prípadným nastavením- asi na záruku to nepôjde alebo sa uspkojiť s touto toleranciou. Ďakujem za názory.

Mně dělal 7S26 jako nový cca. -13s/den a nějak mně to pro denní nošení moc neomezovalo. Pak sem si je ale rozhodil prací na zahradě a začli dělat -23s/den a to je už celkem vopruz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je mám od pátku na ruce a sledoval jsem jak se z - 22vt., dostaly na cca -40/24h. Mě to nijak nepřekvapuje, ani to neni nic strašnýho, zatim jsem nezkoušel nijak odkládat, pamatuju si, když jsem kupoval za asi 150,- digitálky se 7melodiemi, tak podle rádia dělaly 2 vteřiny za den a jak jsem byl spokojenej :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pridám moje skúsenosti, SNKM97 po dvoch týždňoch dávali -5s denne, pri 16 h na ruke a v noci ležali ciferníkom hore. Takže som bol Happy.

 

Teraz je tomu už vyše mesiaca, dávajú cca -12s denne, nedávam ich dole z ruky, len pri ťažkej práci a sprche. Beriem to tak, že sa už strojček zastabilizoval. Mám do nich dlubať a skúsiť dať mierne do plusu, alebo to nechať tak? Totiž ako techník zastávam názor, že keď to funguje, tak do toho nej*b.

Upraveno uživatelem P11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám taky svoje info, dělají mi 5 s do plusu/den, ale koupil jsem tady ALBA s tím samým strojkem a dle hodináře dělají +18s/den, jenže já na nich mám 2 minuty/den v plusu, řekl mi že s tím nejde nic dělat, leda bych platil mraky peněz za seřizování. co s tím? poradíte někdo?

Pokud se ti nechce platit hodináře, tak jedině si je zkusit poštelovat sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já mám doma dva týdny moje první automaty SKX 007, měřím pomocí watch accuracy ráno a večer. Jelikož mám zrovna mezisemestrální prázdniny, hodinky jsou na ruce vždy jen přibližně 4-5 hodin za den. Při tomto volném režimu dělají přibližně -10 až -12 sekund za den, což nepovažuji za tragédii. Včera jsem je vzal na tůru 18 kiláků, kdy poslední 4 kilometry jsem s nimi běžel. Na noc jsem nechal odpočívat, a dnes ráno jsem změřil: odchylka je na jednom profilu 0,1 sekund za den, na druhém 0,2 sekund za den. :-D je tedy možné že se mi zpožďují protože jsou méně nošené? PS budu dál monitorovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ano je to možné, že za dobu 5 ti hodin "ležérního" nošení se hlavní pružina ne zrovna dostatečně natahuje, ikdyž seiko má dost efektivní systém. 

Prostě to chce jen více nosit, 5 hod denně je asi málo. 

 

Pokud aplikace nabízí možnost , doporučuji při každé změně pozice ze začátku přeměřovat, i několikrát za den, na jakou stranu se hodinky odkládají na noc atp. Člověk má pak větší přehled jak se hodinky chovají a může při trošce štěstí s odkládáním držet krásné odchylky viz tátovo skx příspěvek výš.

 

Ať se daří.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mého to je tím jak hodinky odkládaš,protože během nošení kombinuješ X poloh a při odložení leži delší dobu v jedné poloze.  Pokud je poloha "špatná", odchylka muže byt větší. Ja, i ted mezi semestry nosím hodinky cca 12-13 h, denně a odchylka je cca 5-6s denně.  

 

.2783906b9dc6c46cfa55f3c579dfcebb.jpg

Sent from my SGH-T999L using Tapatalk

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

V pátek jsem si donesl SKX007 od hodináře (zlomená korunka). Když jsem je vyzvedával, tak stály. Hodinář na nich nastavil čas, párkrát s nima mávnul a dal mi je. Doma jsem je odložil a než jsem se k nim za pár hodin dostal, tak opět stály. Tak jsem nastavil správně i datum a den, a čas byl cca 9 sekund do plusu. Asi za půl hodiny se dívám, že mi jdou 2 sekundy do mínusu. Tak jsem trochu znejistěl, co jsem to vlastně nastavil a počkal další čtvrthodinku. To už ale šly do mínusu 9 sekund... Tak jsem si začal myslet, že mi hodinář nějak drbnul do přesnosti, protože před opravou mi šly celkem přesně. Měl jsem v plánu tomu nechat den nebo dva, a pak je když tak otevřít a poštelovat tu přesnost zpátky k normálu. Tři hodiny od nasazení na ruku se už stačily zpozdit o 50 sekund. Pozoroval jsem to v přibližně čtvrt až půl hodinových intervalech. Ale pak další kontrola po půl hodině ukazovala jen jednu sekundu. Za hodinu přibyly další dvě sekundy. Za další hodinu se nezměnilo nic. Za další dvě hodiny přibyla jen jedna další sekunda. Pak jsem šel spát a po osmi hodinách přibyly jen další dvě sekundy do mínusu. A dnes po 24 hodinách přibyly jen další dvě sekundy. Tak jsem je přenastavil a najíždím na můj obvyklý způsob používání. Tzn. že cca jednou za měsíc zjistím, že se mi předbíhají nebo zpožďují o minutu. Tak je nastavím o jednu minutu druhým směrem a zas si jich moc nevšímám.

 

Takže můj závěr je, že než se pružina plně natáhne, tak se zpožďují výrazně. Kdybych s nimi mával dle návodu déle a nenechal to na přirozeném pohybu, tak bych si toho možná ani nevšiml. Za asi 8 let, co ty hodinky mám, jsem je nechal cíleně zastavit jen jednou, abych zjistil, jak dlouho vydrží jet. Plus se asi párkrát zastavily u hodinářů. Jinak jedou v kuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...