Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

Staré Seiko kalibry prý drží.SKX jsem měl snad dvacetkrát v košíku,jsem asi jedinej na fóru kdo je ještě neměl.Ale představa že vyjedu na víkend do pryč a v neděli můžu mít klidně +- 3 minuty mě odrazuje od seikaření celkově.Přitom to jsou nejpohodlnější hodinky co jsem kdy měl na ruce(na jubilee)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď po týdnu to vypadá, že se zatím posunuy 6 sekund do mínusu...

 

...tak po dalším víc jak týdnu přidaly dalších 5 sekund do mínusu. To vychází na míň jak sekunda do mínusu denně. A nelítají nikam, že by jeden den šly pět sem a druhej den pět druhým směrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Takže, po dvou měsících jsem na +109 sekundách. Prvních pár dnů se tvářily, že budou chodit cca -1 sekundu denně, ale jakmile jsem po svátkách najel na normální režim, tak se vrátily do předbíhání. Teď jdu změnit datumovku a jsem na vážkách, jestli srovnat i čas a začít všude chodit pozdě, nebo je nechat o ty dvě minuty dopředu a mít aspoň o dvě minuty menší zpoždění .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec...také přispěju ....Seiko Monster 7S26 po náročných 10 letech .... rekonstrukce domu, dovolené moře, hory, řezání, štípání, sekání...navštívily hodináře ( Beroun ). Provedl klasické vyčištění, seřízení dotažení, strojku za 3k. Před servisem už dělaly neuvěřitelných 80 až 120s /den. Po servisu už třetí den jedou v režimu - 10s/den. Zatím tedy paráda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

regulace a seřízení strojku, promazání, seřízení ruček a chodu, tlakovka....v LN jsem byl domluven na 2k...ale pokazilo to stěhování do Berouna a v Koscomu mě po telefonu řekli...že všechny hodinky Seika automaty dělají za 4. I tak jsem taky čekal méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

regulace a seřízení strojku, promazání, seřízení ruček a chodu, tlakovka....v LN jsem byl domluven na 2k...ale pokazilo to stěhování do Berouna a v Koscomu mě po telefonu řekli...že všechny hodinky Seika automaty dělají za 4. I tak jsem taky čekal méně.

To je uplne sialena cena!

Za servis 5 pytat viac ako stoja nove?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím pánové a dámy. Po přečtení vláken "seiko 5" a "přesnost 7s26" jsem si pořídil své první automaty - SNZH53J1. Tento model se mi líbil, kalibr 7S36 je sice starší a prověřený, nicméně měl jsem jisté obavy o přesnost/nepřesnost. Nebazíruji na každé sekundě a neplánoval jsem neustálé seřizování času, tedy jsem se spokojil se strojkem bez hackingu. Odkládám jen na noc, případně těžší práce - tedy nepotřebuji manuální nátah. Ihned po rozbalení jsem začal sledovat odchylky od přesného času a hodnoty zaznamenávat. Momentálně jedou skoro 2400h bez zastavení, čas se koriguje pouze způsobem odkládání na noc. Byl seřizován pouze datum. Dále bylo zjištěno, že odloženy na dýnko se jemně předběhnou, odloženy na bok korunkou nahoru se cca dvakrát tolik zpomalí. Nošeny na ruce cca minus 2-3 s za nějakých 15h. Nachodím se dost, tedy předpokládám stále skoro plný nátah. Přikládám graf závislosti odchylky (vzhledem k přesnému času) na době od spuštění. Na vertikální ose je rozmezí hodnot v souladu s tolerancí kalibru.

post-67049-0-57545000-1562738733_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Taky přispěji vlastní zkušeností. Mám půl roku seiko snkl23, jsou prakticky stále na ruce a dělají cca + 10 sek za den. Za tu cenu jsem spokojen, co mě ale dost štve je jednak fakt, že pokud je odložím dýnkem dolů na noc, tak za těch 8 h udělají i + 20 sek, a jednak to, že rezerva vydrží sotva 24 h ... nevím jestli to má cenu řešit, nebo se smířit s tím, že budu častěji dělat "seiko shuffle".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mně se předbíhají takovým způsobem, že jsem dospěl do stadia, kdy je mi jedno, jestli se předbíhají o minutu nebo dvě. Před měsícem, na konci června, jsem měnil datumovku, tak jsem se koukal, o kolik se mi předbíhají, a bylo to asi 5 minut. Nemohl jsem si vzpomenout, jestli jsem je naposled seřizoval v lednu nebo březnu. Teď se dívám, že po tom necelém měsíci mi jdou zase minutu do plusu. Pro moji nedochvilnost je to požehnaný stav :-) Další seřízení datumovky je na pořadu dne až na konci září. Tak uvidíme, jestli se k těm čtyřem pěti minutám, kdy to začínávám řešit, dostanu dřív...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Tak já taky ozivim vlákno. Mám seiko monster tu první verzi. A asi nejvíc se mi líbí. Mám je asi 12 let. Možná dyl. Posledních pár let spíš byly vložený v rozbitym vrtici. Takže staly. 

Teď, když jsem je zase začal nosit, jsem zjistil, že se za pět dní zpozdily o 4 minuty. Což je dost smutné. 

Takže mě asi čeká nejakej servis. A už teď se děsím, zdali cena servisu nepresahne cenu hodinek... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...