Přejít na obsah

Přesnost 7S26


Ford

Doporučené příspěvky

Zdar,

dlouho jsem pročítal různé odkazy na téma přesnosti tohoto kalibru a musím se přiznat, že jsem občas i nevěřil. Nakonec jsem ale i já vyzkoušel a musím se pochlubit :rolleyes:. Moje cca 10 let stará (nebo mladá ?) SEIKA 5 se mi asi před měsícem zastavila, jsa na ruce, tudíž v pohybu.

Přemýšlel jsem, zda je mám nechat opravit, maje v poličce dalších 9 "nositelných" kousků, ale protože nemám rád nefunkční věci, vzal jsem milé hodinky na návštěvu k "lékaři". O 3 týdny později jsem si je vyzvedl s tím, že celý strojek byl rozebrán, vyčištěn, namazán a seřízen, takže "...jako nový, mladej pane..." No, nebudu vás natahovat, po 8 dnech "obdenního" nošení (jeden den SEIKO 5 a druhý den ORIS Classic Date) jsem "naměřil" odchylku + 2 sec.

Fakt nekecám, sám jsem z toho u vytržení.. :jawdrop: Btw, Orisy mi dělají -7,5 s/d.

Takže tak. Přidal bych i fotku, ale "pětky" jsou zde asi známé....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

no tak mne robia viac ako +20s denne a som z toho nestastny..

 

použij tenhle nástroj: http://tyfo.dyndns.o...e.php?login=off

 

Meř ráno a večer ( abys zjistil jak jdou když je máš na ruce a jak když jsou na noc odložené na dýnko) zhruba ve stejnou dobu.

Za týden, lépe 14 dnů získáš dobrý přehled jak pravidelná je odchylka. Pak je můžeš začít regulovat (nebo hodinář).

 

Důležité je mít přesný čas v PC! jinak je to k ničemu

Upraveno uživatelem Marfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky seiko 5, serizuju je asi jednou za mesic, to je dam o pul minuty napred, na konci mesice jsou o pul minuty pozde. Absolutne bez jakéhokoliv kolísání, což nechápu, nosíval jsem ruské mechaniky nebo primky a ty si vzdy zily trochu vlastním zivotem. Takze me to dela u japoncu denne necelé 2 sekundy zpozdovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám Seiko divers se strojkem 7S26 a přesnost fakt úžasná... Už 2 měsíce jsem je nemusel seřizovat. Pořád jsou v normě, to znamená, že ukazují stejně jako mobil :-).. Jsem maximálně spokojený... Ten strojek se prostě do-seřizjue sám....:-) Seiku zdar....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Koho by jste na serizeni v Praze doporucili? Chci aby mi zustala vodotesnost? Diky

 

Nevím zda to není nějaká reklama, ale hned u Florence je pan Frýdl (Po, Út, St) ve zlatnictví Janka - tam bych se rozhodně nebál...

Specializuje se na Japonce...

P.S. I když... Když jsem byl u něj všiml jsem si Fortis(ek) na ruce...:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...