Přejít na obsah

Grand Seiko Diver 200m


jiriskopal68

Doporučené příspěvky

Davide_B a kde jsem já ? :D

Ty GS na té gumě jsou pecka, a ty oranžové nápisy na cifru... teď nevím jestli udržím svou linii SBGA001-3 nebo ananty, ale třeba v té době už neudržím ani moč tak co ...

Instante tu fotku musíš šoupnout jinam, pravověrní rolexkáři o tohle vlákno nezavadí, dostaly by osypky :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ho zaregistroval velice zřetelně ... :D Naštěstí Seiko sekci nečte sibiř .... To by byl jiný dým ....:2guns:

 

ale cita, coby necital. Aktualne lyzuje. Sibir je spriateleny ambasador, a vo svojej podstate je tazko nad vecou :)

 

vcera mi zhavaroval picitac kde som mal docela slusnu zbierku fotiek rolex nepodarkov, krivo natlacene loga a pod. Ono ked ich niekto produkuje milion rocne tak je to puha statistika aby sa toto stalo. Akurat pri tej cenovke a celkovo marketingu je to pruser, i ked myslim ze pre tych s korunkami embosovanymi v mozgu to nema ziadnu relevanciu. Penazi minie Rolex na marketing tony, to sa proste vstrebe :)

 

pre porovnanie, GS rocna produkcia vsetkych modelov nepresiahne 30tis kusov. Manufaktura doslova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aldo - korunka je v podstate povinne vylepsenie. Do tak drahych hodiniek uz nemohli dat rovnaky system ako SKX007.

Okrem toho, aj ten zakladny Seiko system funguje ako ma, akurat je fakt primitivny /prisposobeny masovej strojovej vyrobe/, tak uz mali tolko chochmesu ze pochopili ze to bude porovnavane s Rolexom.

 

Harry - do vody sa robia v Seiku PROSPEXy, to je pravda. GS ma "chabych" 200m WR, safir, superpopi.i signovanu a zatesnenu korunku, keramicku lunetu a tvrdeny titan, proste je to genialne usposobene skakaniu v drahom obleku do jacuzzi :)

post-4112-084717400 1325163467.jpg

post-4112-076081500 1325163474.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre porovnanie, GS rocna produkcia vsetkych modelov nepresiahne 30tis kusov. Manufaktura doslova.

Z toho mechanické GS jsou nějakých 6tis. kusů ročně, což nutí člověka přemýšlet nad tím, kolik udělají hodinek se spring drive...

 

A přesně, GS diver je uhlazenost sama - prostě oblekovky :) SD600 je brutální nástroj a MM300 maximální univerzálnost (myšleno i z ekonomického hlediska).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aldo Aldo.. :) su dve verzie GS SD Divers, 031 - steel a 029 - titanium. titanovu, o ktorej tu diskutujeme, rozpoznas podla zlatych - tombede ZLATYCH :) - napisov na ciferniku.

 

obidve maju udajne keramicku vlozku na lunete /edit: je to pvd na titane, ako spravne udava chumpus, korigujem dezinformaciu/. titanove su z povrchovo tvrdeneho titanu, matros ako na SBDB001 MM600 - su takej zvlastnej bielej farby.

 

SBDX011 maju vlozku na lunete ocelovu, vymenitelnu. Konzerva je titan povrchovo upraveny nejakym kozmickym PVD.

 

sklicka su u vsetkych co tu spominam safirove

post-4112-092049900 1325165432.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepredpokladam ze na flagship za 8tis usd by nepouzili titan so zvysenou odolnostou proti poskriabaniu, ked to maju na hodinkach co stoja polovicu. i ked to nikde neuvadzaju, akurat tie fotky o tom nasvedcuju.

poskriabane som teda nevidel ani jedny /ale mozno to len v hanbe majitelia nevesaju na web :)/. resp. je mozne ze high intensity titanium nevyzaduje ziadne dalsie upravy na zvysenie tvrdosti povrchu tak to potom odvolavam co som odvolal a potvrdzujem co som potvrdil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, tak to je tym padom jasnejsie. zjavne to nebude duratect, brightz ani nic podobne. pokial som im spravne porozumel, tento druh "high intensity titanium" vyvinuli kvoli seiko space walk (dokonca postavili v epsone specialnu frezu aby to kompikovane puzdro z tajneho matrosa mohli vystruhat).

pokial viem tak sa titan "zintenzivnuje" pod plazmovym horakom a pridavaju sa tam dalsie prvky. proste nejaka ich metalurgicka alchymia.

 

tombede - ty si len pekne lesti zapastie, my chlapi sa ideme kochat... :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Dcw_joF_TkQ&feature=related

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...