Přejít na obsah

Letecké PRIM automat


Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
V 7. 11. 2021 v 18:33, Vomi napsal:

Původní je cislovane dynko, krabička a řemínek. 

Pěkné hodinky. Já měl ty své na renovaci v Eltonu na jaře s tím, že jsem chtěl zachovat maximum původních dílů a nechal jsem tedy původní pouzdro atd. Ale třeba ručičky mám nové a k nim směřuje můj dotaz, omlouvám se, pokud se tu o tom už někde psalo (předpokládám že ano)- mé ručičky, původní i nové, jsou jiné. Dělaly se tedy dvoje ručičky pro letecké automaty Prim? Díky.

201221640_1716409611876720_596590829771989232_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty tvoje jsou klasické z roku 1983 a v eltonu ti při renovaci zachovali i původní typ ručiček. 

Ty moje jsou renovace pro armádu a tehdy se rozhodli pro změnu v podstatě všech dílů. Chromované pouzdro nahradilo nerezové, byl vyroben nový číselník s aktuálním znakem letectva ČSA, strojek automat 96 byl nahrazen miyotou a místo leteckých ručiček byly použity sportovní tupé. V některých případech byl vyroben i duplikat dynka, pokud to bylo nutné. 

Takže k otázce ručiček je odpověď ta, že tento typ ručiček byl použit u leteckých Prim pouze u této série, speciální renovace pro armádu. 

Vše je pěkně popsáno v odkazu výše. 

Upraveno uživatelem Vomi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to jsou stejné ručky které byly použity u PS2 automatic s miyotou v nerezovém pouzdře, kde byly použity právě podle mne identické ručky se svítícim fosforem. U první řady PS2.1 byly ručky niklove s Tritiem. Na této řadě jsem bílé neviděl. V každém případě ručky na těchto leteckých by měly být o více než 30 let mladší. 

Upraveno uživatelem Vomi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 22. 11. 2021 v 22:01, Vomi napsal:

Myslím, že to jsou stejné ručky které byly použity u PS2 automatic s miyotou v nerezovém pouzdře, kde byly použity právě podle mne identické ručky se svítícim fosforem. U první řady PS2.1 byly ručky niklove s Tritiem. Na této řadě jsem bílé neviděl. V každém případě ručky na těchto leteckých by měly být o více než 30 let mladší. 

PS2.1 automatic měly podobné ručky, ale ne stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Honza.manta napsal:

PS2.1 automatic měly podobné ručky, ale ne stejné.

Já srovnával ručky PS2 automatic v nerezu s Miyotou (typ tupé) a ty renovacni letecké(nahoře v modré krabičce). Rozdíl jsem nenašel, ale možná se mýlím. 

0e710562-666e-46b2-bae0-0b2b1cd7a1df.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Honza.manta napsal:

Aha

Já mám s miyotou v nerezu a chromu se špičatými ručkami.

post-5320-018822800 1330536377.jpg

post-5320-024975800 1330536386.jpg

Ano, to je ok. V nerezu byly 2 verze rucek. Špičaté a i tupé. Dřívější verze v chromu pouze špičaté. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
před 1 hodinou, Vomi napsal:

Číselník bude z Eltonu, jen si tam někdo udělal celozelenou verzi. No, vzácný bude, ale mně teda nezaujal a samotné provedení s armovakem bez indexů celkem hrůza. 

A ak je to z Eltonu, tak je to potom novovyroba na zakazku?

Pripajam este fotku zadnej casti (zdroj aukro)

Screenshot_2022-09-17-09-58-02-693_com.android.chrome.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím. Datum výroby tam není 🙂.na zakázku si myslím, že to nebylo. Prostě si to tak udělal někdo, kdo u toho byl. Pouzdro je polský nerez,armovak špatný. 

Upraveno uživatelem Vomi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...