Přejít na obsah

1952 Bergmann


EdaWert

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové a dámy a prosím o radu.

 

Mám možnost koupit hodinky 1952 Bergmann, průměr 41 mm, výška 12 mm a mají mít švýcarský strojek ETA.

 

 

Posted Image

 

Vůbec tomu nerozumím, ale moc se mi líbí.

 

Nikde jsem o nich nenašel žádný informace, jenom jeden anglickej shop a tam jsou s NATO řemínkem.

 

Jaká je jejich reálná cena? Jaká je pravděpodobnost, že to je padělek?

 

 

 

 

 

 

Díky Eda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam sem je právě nenašel. Jak jsem psal, nerozumím tomu, tak moc nechápu tu větu před smajlíkem. Spíš jsem potřeboval radu tipu "ale jo, ale víc než 500,- bych za ne nedal" nebo "jo ty mám, jsem s nimi spokojenej, stály mě 5000,-" a podobně. Tu značku neznám a trochu mě mate, že je o nich na netu tak málo informací.

 

EW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam sem je právě nenašel. Jak jsem psal, nerozumím tomu, tak moc nechápu tu větu před smajlíkem. Spíš jsem potřeboval radu tipu "ale jo, ale víc než 500,- bych za ne nedal" nebo "jo ty mám, jsem s nimi spokojenej, stály mě 5000,-" a podobně. Tu značku neznám a trochu mě mate, že je o nich na netu tak málo informací.EW

Jestli se Ti líbí tak si je kup, ale nečekej žádný zázrak...Snow Ti napsal, že to jsou kopie Bergmannů...já bych do nich nešel a pochybuji, že je tady někdo má :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

BACHA, měl jsem na mysli, že Bergmanny nebude nikdo padělat.

 

Edit - navíc jdeš Edo cestou neprošlapanou, nikdo Ti tady osobní zkušenost s hodinkami této značky nejspíš nepředá. Cena je relativně vysoká, zkus se ještě porozhlédnout někde jinde, kde bychom Ti mohli poradit daleko lépe. 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BACHA, měl jsem na mysli, že Bergmanny nebude nikdo padělat.

 

Edit - navíc jdeš Edo cestou neprošlapanou, nikdo Ti tady osobní zkušenost s hodinkami této značky nejspíš nepředá. Cena je relativně vysoká, zkus se ještě porozhlédnout někde jinde, kde bychom Ti mohli poradit daleko lépe. 

 

To je právě ono, jediný místo, kde jsem narazil na informace o téhle firmě je toto fórum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na těch anglickejch stránkách, tam je cena 325 liber, za tu cenu to je šunt? 

 

Aha, tak to jsem blbě pochopil s tím paděláním...každopádně je to divné, když někde jsou za 325 liber a jinde za 13....hele, podle kurzu je těch 325 liber něco přes 10 000 našich a za to koupíš určitě něco lepšího...já bych tipoval reálnou cenu spíš těch 13...a nebo se Snow mýlí /což pochybuji/ a ty 13-ti librové jsou padělky těch 325-ti librových :rolleyes:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to jsem blbě pochopil s tím paděláním...každopádně je to divné, když někde jsou za 325 liber a jinde za 13....hele, podle kurzu je těch 325 liber něco přes 10 000 našich a za to koupíš určitě něco lepšího...já bych tipoval reálnou cenu spíš těch 13...a nebo se Snow mýlí /což pochybuji/ a ty 13-ti librové jsou padělky těch 325-ti librových  :rolleyes:

 

To divné je, a kde jsou za 13 liber? mám je možnost koupit za 1500,- tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tím je to jasný.

 

jo..je to jasný, někdo tě chtěl natáhnout :sad01_anim: ..jestli chceš nějaké fajn hodinky tak tady chvíli čti, eventuélně něco přišetři a kup si třeba za trojku nějaká Seika, jsou tady všeobecně oblíbené a jsou fakt hezké a kvalitní. :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hodinky této značky (byť jiný model) se občas objevují v Německu jako dárek zdarma k předplatnému novin a různých časopisů.

Takže jejich hodnota je obdobná, jako když si u nás předplatíš Mladou Frontu a jako dárek dostaneš termosku či baterku.

Tedy cca. 300 - 400 korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...