Přejít na obsah

TADA Longines


JPS

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

já se domnívám, že JPS cenu nekomentoval v souvislosti "je to drahe" - minimálně ne přímo a hned, první argumenty byly o "stavu" prodávaných hodinek

Tohle byla jeho první reakce:

LEGO Longines

 

strojek z roku 1921

korunka neorigo

ručky neorigo

dýnko nepasuje jak by mělo, takže sice je origo, ale ne k tomuto konkrétnímu kousku...

 

za 20 tisíc je to fakt nabídka hodná Chronomagu...

 

PS: a myslete si, že jsem třeba svině, když tady někomu kazím kšeft...

Kdyby ta cena byla adekvátní tak držím hubu, ale tohle mi přišlo nefér.

 

Nevadí mi nové pouzdro, dýnko, ručky, korunka, ale nesmí to být naroubované na jedněch hodinkách.

Oprava ano - skládačka ne!!! Ale nepůvodní strojek je prasárna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Tohle byla první reakce:

 

Kamile tak to vrať zpátky celé.

 

 

Já myslel, že podstata problému je prodávání sračky s pohádkou, ale o to tu zřejmě nejde .

Za mně vše - obrázek je dokončen ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Já myslel, že podstata problému je prodávání sračky s pohádkou, ale o to tu zřejmě nejde.

Já se nezastávám Tady, taky si myslím, že to od něj nebylo úplně košer. Ale měli bychom se opravdu domluvit, že cena se v prodejních vláknech nekomentuje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komentovat cenu je podle mě nevhodné (nakonec každý na netu může zjistit cenové rozpětí) ale komentář o tom, že se nejedná o originál, ale o skládačku je podle mě OK. To, že to bylo nakonec zameteno pod koberec, tedy podle mě OK rozhodně není.

 

Nerekl bych to lepe.

 

A dekuji autorovi vlakna za jeho zalozeni - alespon vim, ze nejsem sam, komu se vyvoj teto causy nelibil a dokazal to i vyslovit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to, Kamile, postavil zcela opačně. Vezmi si případ, kdy buď někdo neseriózní nebo někdo neznalý dá inzerát na prodej hodinek a cenu dá třeba dvojnásobnou než je cena reálná. Tak mají být všichni zticha? Co když inzerát uvidí nějaký nováček a ve snaze nabídku nepropást si hodinky koupí. Je to slušné ho nechat naleťět? Já bych řekl, že správné by bylo, kdyby někdo znalý včas napsal do prodejního vlákna že cena by měla být nižší. Jde nám snad o serióznost Chronomagu, nebo ne?! Stejně to někdo udělá bokem přes SZ, ale není to pokrytectví to řešit takto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy v té reakci JPS na nabízenou cenu cítím značnou ironii.

 

Předpokládám, že mu nešlo o její snížení, ale o upozornění, jaký šmejd a za jakou cenu někdo nabízí (i v konfrontaci s podobnými inzeráty na Aukru, které zde občas rozebíráme).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy v té reakci JPS na nabízenou cenu cítím značnou ironii.

 

Předpokládám, že mu nešlo o její snížení, ale o upozornění, jaký šmejd a za jakou cenu někdo nabízí (i v konfrontaci s podobnými inzeráty na Aukru, které zde občas rozebíráme).

 

 

Ano, přesně tak bych to chápal také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k ne zrovna vysoké kultuře diskuzí na fóru se snažím radši do nich nevstupovat. Tentokrát mi to nedá.

Vzhledem k jasnému prodeji "skládačky" je fakt vhodnosti či nevhodnosti komentování ceny jen sekundární. Podstatou je nesolidní jednání prodávajícího a nějaké následné porušení pravidel tento fakt neomlouvá a nemělo by jej ani zastínit.

Popis situace a detailů od JPS považuji za velmi věcný a profesionální a má můj obdiv - Kompliment!

Taková vlákna stojí za to, zapojit se do diskuze.

 

Sám jsem koupil "skládačku" deklarovanou jako pravou a tudíž naletěl. Prodávajícímu bych nejradši utrhl hlavu, kdyby to šlo.

 

Otázka je, jestli v takovém případě má vůbec význam, aby prodávající něco jěště vysvětloval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k ne zrovna vysoké kultuře diskuzí na fóru se snažím radši do nich nevstupovat. Tentokrát mi to nedá.

Vzhledem k jasnému prodeji "skládačky" je fakt vhodnosti či nevhodnosti komentování ceny jen sekundární. Podstatou je nesolidní jednání prodávajícího a nějaké následné porušení pravidel tento fakt neomlouvá a nemělo by jej ani zastínit.

Popis situace a detailů od JPS považuji za velmi věcný a profesionální a má můj obdiv - Kompliment!

Taková vlákna stojí za to, zapojit se do diskuze.

 

Sám jsem koupil "skládačku" deklarovanou jako pravou a tudíž naletěl. Prodávajícímu bych nejradši utrhl hlavu, kdyby to šlo.

 

Otázka je, jestli v takovém případě má vůbec význam, aby prodávající něco jěště vysvětloval.

 

Vysvětlovat ani moc nemusí, tím se to jen trapně rozpatlává, stačila by věcná omluva. Podstatné z hlediska Chronomagu je to, že napříště si každý dá pozor na případný obchod s takovým prodejcem a to je v pořádku. Proto je správné o takových případech dát vědět. Bez velkých emocí, spíše věcně, ale dát vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za vysvetlenie o co vlastne v predaji slo, lebo predajne vlakno som nevidel. Cital som aj nasledne vlakna, obraz nech si urobi kazdy sam...

Do ceny v inzeratoch sa kecat nema, cena je len na predavajucom, a kazdy sa moze rozhodnut ci mu vyhovuje alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k ne zrovna vysoké kultuře diskuzí na fóru se snažím radši do nich nevstupovat. Tentokrát mi to nedá.

Vzhledem k jasnému prodeji "skládačky" je fakt vhodnosti či nevhodnosti komentování ceny jen sekundární. Podstatou je nesolidní jednání prodávajícího a nějaké následné porušení pravidel tento fakt neomlouvá a nemělo by jej ani zastínit.

Popis situace a detailů od JPS považuji za velmi věcný a profesionální a má můj obdiv - Kompliment!

Taková vlákna stojí za to, zapojit se do diskuze.

 

 

 

Pod tohle se mohu s čistým svědomím podepsat. Když se přestane korigovat prodej, bude to za chvíli druhé Aukro. Naštěstí zde se ještě pohybují lidé, kteří dané věci rozumí a není jim to lhostejné. Pro mě osobně je to jako kdyby tu někdo prodával toliko diskutovaný fejk a to za jakou cenu už nehraje roli. Jiří udělal tu nejlepší věc co mohl a jak ho dobře znám, bylo to ryze z jeho smyslu pro spravedlnost a také z lásky k těmto nejlepším hodinkám na světě....:-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tým adminů a moderátorů by měl být natolik zkušený a nestranný, aby takovým případům jednoznačně předcházel a v případě výskytu rychle eliminoval a exemplárně trestal. Ačkoli si jejich práce v drtivé většině případů vážím a dělat bych to nechtěl, i v tomto případě bohužel platí, že ryba smrdí od hlavy... takže situace na fóru je taková, jakou oni povolí a tolerují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmi si případ, kdy buď někdo neseriózní nebo někdo neznalý dá inzerát na prodej hodinek a cenu dá třeba dvojnásobnou než je cena reálná. Tak mají být všichni zticha? Co když inzerát uvidí nějaký nováček a ve snaze nabídku nepropást si hodinky koupí. Je to slušné ho nechat naleťět?

 

pavco, jsme dospeli svepravni jedinci, do ceny bych v zadnem pripade nezasahoval, je to ciste vec prodavajiciho a potencialniho kupce. Tady je veskera regulace (to slovo jsem pouzil zcela zamerne) nevhodna a zavani. Predstav si napriklad, ze se dostanes k super nakupu vintage rolad treba za polovinu trzni ceny (a nebo treba ziskas od znameho Prim Sport Igen ve skvelem stavu za jedno pivo po praci v putyce). Preci pak pak nemuzeme nutit prodavajiciho dat ty hodinky do prodeje za stejne vyhodnych podminek, jako je sam ziskal. Ze stejneho duvodu se mi nelibi ani odkazovane Czechjokerovo komentovani ceny v afrikabove inzeratu. Nikomu nic neni do toho, za kolik jsem hodinky sam koupil. A cenu si dam takovou, za jakou nekdo dalsi bude ochotny koupit.

 

Naopak vecne pripominky, jako byly ty od JPS k Tadove inzeratu, mi vubec nevadi, protoze jsou to fakticke informace, ktere uvadeji inzerentovu pohadku (at uz vedomou, nebo ne) na pravou miru. Takto uvedeny komentar je podle meho nazoru zcela na miste. O to vic to muze pomoci u vintage hodinek, ve kterych se malokdo vyzna, resp. vetsinou se clovek vyzna jen ve svych oblibenych a o ostatnich ma jen strucne povedomi. Tam ma kazda informace cenu zlata (jak se ukazalo, doslova).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi subjektivní názor, ale tenhle inzerát byl podvod a JPS naprosto skvěle a hlavně včas upozornil. Nechci ani domyslet, co by se dělo, až by to někdo koupil a zjistil, že vyhodil 20 papírů do koše. Hlavně,že má pan Tada 4000 příspěvků, což je vlastně takový TopRatedSeller, že? :giljotiini:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pavco, jsme dospeli svepravni jedinci, do ceny bych v zadnem pripade nezasahoval, je to ciste vec prodavajiciho a potencialniho kupce. Tady je veskera regulace (to slovo jsem pouzil zcela zamerne) nevhodna a zavani. Predstav si napriklad, ze se dostanes k super nakupu vintage rolad treba za polovinu trzni ceny (a nebo treba ziskas od znameho Prim Sport Igen ve skvelem stavu za jedno pivo po praci v putyce). Preci pak pak nemuzeme nutit prodavajiciho dat ty hodinky do prodeje za stejne vyhodnych podminek, jako je sam ziskal. Ze stejneho duvodu se mi nelibi ani odkazovane Czechjokerovo komentovani ceny v afrikabove inzeratu. Nikomu nic neni do toho, za kolik jsem hodinky sam koupil. A cenu si dam takovou, za jakou nekdo dalsi bude ochotny koupit. ......

 

 

 

Ale takto to vůbec nebylo myšleno, mě šlo o vyloženě o případy, kdy to zavání nějakým podrazem. To, že mám hodinky, které jsem dostal zadarmo, a prodám je za tržní cenu je přece úplně v pořádku. To máš podobné jako u fejků - jsme dospělí a svéprávní jedinci a je věc každého co si koupí, ale u fejků se před nákupem varuje, dávají se upozornění na Aukro, že je nabízen fejk, atd. Podle mě je správné na levoty, které zjistím, upozornit. To je čestné jednání, byl jsem tak blbě vychován a, musím přiznat, už jsem si s tím během svého dosti dlouhého života mnohokrát nabil hubu. A přesto to dělám stále znovu protože se mi hluboce příčí americký styl života, že vše je věc daného jedince a mě se to netýká. To, že někoho přepadli je přece jeho věc. Je to správné? Já jsem jeden z těch blbců co by šel tomu napadenému na pomoc i když vím, jaké je to riziko. Já bych si připadal jako srab. Ale to už jsme někde jinde, tady platí zásada do cen nezasahovat, beru to jako uzus a plním to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale takto to vůbec nebylo myšleno, mě šlo o vyloženě o případy, kdy to zavání nějakým podrazem.

 

Mas pravdu, nechtel bych ten svuj post hnat do extremu a "americky styl" neni ani pro me. S Tvou odpovedi jinak souhlasim a mel jsem na mysli pouze svobodu prodavajiciho urcit si cenu zbozi, v cemz jsme ve shode. Jinak vse podstatne tu asi uz padlo, takze ja uz nemam dalsi poznamky :), beru Seika a frcim na vodu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych neco taky řekl, ale zase bych dostal od místních zastánců "svobody" 20 mínusovejch bodů a to by mi zkazilo reputaci. A já se teď snažím bejt hodnej. Tada je za mučedníka, který naletěl a teď se kaje a kritici jsou banováni. S těma prodejema by se mělo něco udělat nebo se to zvrtne v Aukro. Je potřeba stoprocentní důvěra, tak jako to bylo dřív. Se spoustou lidí tady si posíláme hodinky za desetitisíce a nikdy mě nenapadne ověřovat stav, nebo dokonce pravost. Vždycky bylo vše v pořádku. Předával i kupoval jsem hodinky ještě před posláním peněz - proste duvera. Tohle když se tady poruší, tak bude problém.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frantiku - ale to uz tu je, napr. taky m........n mi dlhuje za risemany a nejake puzdro, nezaplatene protreky vratil po dlhych tyzdnoch bez navodu. proste gauner. ale toho si radsej zgustnem inym sposobom, nez by som si tu s tym mal spinit server. urok je skvely vynalez..

 

k tadovi nemam slov. niekde som sa o nom vyjadril ako o neandertalcovi tohto fora a nejako nie som v rozpolozeni menit tento nazor.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...