Přejít na obsah

Focení hodinek klasickou metodou


mbaud

Doporučené příspěvky

Moc pěkné fotky, pár se jich opravdu povedlo znamenitě. A ani bych neřekl, že to s tím prachem je nějak zlé, musel bych ho fakt hledat abych něco našel. Taky se moc těším na další foto!

 

Pověz nám, pokud to teda není tajemství, čím jsi to fotil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkné fotky, pár se jich opravdu povedlo znamenitě. A ani bych neřekl, že to s tím prachem je nějak zlé, musel bych ho fakt hledat abych něco našel. Taky se moc těším na další foto!

 

Pověz nám, pokud to teda není tajemství, čím jsi to fotil?

 

Jsem rád že se líbí. Přiznávám není to ještě úplně ono, ale časem se to snad podá. Focený je to na formát 6x4,5cm (Mamiya 645). Film tuzemské výroby značky Foma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád že se líbí. Přiznávám není to ještě úplně ono, ale časem se to snad podá. Focený je to na formát 6x4,5cm (Mamiya 645). Film tuzemské výroby značky Foma.

 

Ahoj, pekne foto, obzvlast c. 6. Trocha by som sa viac pohral s kompoziciou, ako pise Dee, zaujimave pozadie by prospelo.

Rovnako ako kibiho by ma zaujimali vyhody fotenia takychto veci na kinofilm. Bohuzial musim skonstatovat ze ja vidim jedinu - zrno. Nechap ma zle, kinofilm mam rad a v exterieroch so sebou radsej nosim cb kinofilm ako digi (hlavne z dovodu pruznosti/rozsahu v exponovanych castiach a kvoli zrnu... a este clovek viac rozmysla nad fotkou :)) no pri idealnom osvetleni (pri foteni hodiniek) problem s pruznostou odpada.

Budem vdacny za akekolvek info, rad sa necham poucit. Takisto dalsie fotky potesia!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o technickou stránku a kvalitu snímku tak podle mého názoru nemá klasická fotografie žádnou výraznou přednost a až na výjimky nemůže konkurovat digitální fotografii (cena filmových materiálů, zpracování atd.). Já jsem se rozhodl pro klasiku ze dvou důvodů. Tím prvním je to napětí po zmáčknutí spouště do okamžiku když při červeném světle komory vidím první výsledek na papíru. Tím druhým je, že jsem se chtěl odlišit od ostatních, tím že mé snímky budou vykazovat takové drobné chybky jako je zrno, mírná neostrost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz jsem o tom taky premyslel - pravdepodobne nejaky stredoformat, mozna bych zkusil i kardan... ale zatim jsem vzdycky narazil na neschopnost (moji) prevest negativy kvalitne do digitalni podoby... chtelo by to velmi kvalitni (drahy) bubnovy scaner, tohle doma proste nedam... ale laka me to, to jo... :)

 

Jo stím skenerem to naprosto souhlasím. Třeba u diafilmů mám problém, tmavší místa už můj skener neprosvítí a výsledek není nic moc. Uvažoval jsem o tom si filmy někde nechávat skenovat ale vysoké ceny mě odradily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

teraz neviem ci si robis srandu, alebo ci si ostatni robia srandu... som na pomykove... tie fotky nie su dobre...

do hodiniek sa moc nevyznam, ale na tie fotky by som si dovolil povedat ze su na nic

 

A ty jsi niekedy zkůšal fotiť hodinky na čierno-bielý fílm?

Když se nemůžeš ani podívat na displeji jak ti to vyšlo?

A pak to vyvolávat doma v koupelně ve vývojce a ustalovači potmě?

A pak to skenovat do počítače?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu fotim, kedysi na cb film, kedysi som aj film vyvolaval v rukach...

viem o com to je...

sorry ale tie fotky nie su dobre...

netvrdim ze je to lahke, ale nebudem chvalit nieco co sa mi nepaci...

 

A ty jsi niekedy zkůšal fotiť hodinky na čierno-bielý fílm?

Když se nemůžeš ani podívat na displeji jak ti to vyšlo?

A pak to vyvolávat doma v koupelně ve vývojce a ustalovači potmě?

A pak to skenovat do počítače?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Mně ty fotky přijdou hrozně charismatický. Vnímám atmosféru tý chvíle, což u digitální fotky prostě nemám. Ta na mě vždycky dělá dojem reklamy; myslim obecně, nejen v souvislosti s hodinkami. Super je to, zvláště první fotka Certin!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super počin. Jenom bych vyměnil Fomu za něco normálního, ta tonalita je hrozná. Na hodinky bych zkusil Ilforda PAN F Plus 50 a nebo Delta 100 Pro. Tvoje fotky jsou hodně do tmava, je to škoda. Na jemnějším zrnu Ilfordu vynikne lépe kresba a lesk kovových částí. A volej to rychlejc, ten pásek na Certinách je vypálenej do černa na škvarek.

Podle všeho jsou skeny z positivu, možná bych to zkusil z negativu. Je to piplačka, ale výsledek bude kvalitnější. Tohle hrozně zabíjí tvoji snahu a šikovnost. Ducha to má, ale je to takové syrové a podle mě se to nehodí k presentaci něčeho jako jsou hodinky. Ale jsem jenom nýmand, co šel právě kolem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

za mě gratulace k pokusu fotit černobíle a vše si dělat sám, fotky jsou zajímavé, ale cenu mají pro toho,kdo je vyrobil,myslím,že dnes je skoro nikdo neocení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...