Přejít na obsah

Sport Igen a korunky


Doporučené příspěvky

Tak samou nedočkavostí při čekání na své první Igeny, které jsem vydražil včera na Aukru, prohlížím dokola alespoň obrázky toho co jsem koupil a zjistil jsem rozdíl na dvou po sobě jdoucích fotografiích - rozdílné korunky. Myslím, že optický klam lze vyloučit. Poslal jsem dotaz na prodávajícího, co vlastně platí, možná se prohodily fotografie , nevím, odpověď ještě nemám. Každopádně chci poprosit o info, která korunka je vlastně původní. Prošel jsem x fotografií na fóru a nacházel jenom ty bez "rantlu," a to v zhruba dvou až třech velice podobných modifikacích, ale vzhledem k opotřebení a nedetailním fotografiím nemohu nic tvrdit určitě. Také mi připadá, že některé korunky jsou blíž pouzdru, někde je patrná mezera mezi korunkou a pouzdrem. Korunku s "rantlem" jsem zaznamenal pouze v souvislosti s renovací a možností objednání takové korunky a teď na fotografii mého překvápka.... Fotografie jsem stáhl přímo z Aukra. Děkuji za odpovědi.

post-12511-1280789664.jpg

post-12511-1280789625,64.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak samou nedočkavostí při čekání na své první Igeny, které jsem vydražil včera na Aukru, prohlížím dokola alespoň obrázky toho co jsem koupil a zjistil jsem rozdíl na dvou po sobě jdoucích fotografiích - rozdílné korunky. Myslím, že optický klam lze vyloučit. Poslal jsem dotaz na prodávajícího, co vlastně platí, možná se prohodily fotografie , nevím, odpověď ještě nemám. Každopádně chci poprosit o info, která korunka je vlastně původní. Prošel jsem x fotografií na fóru a nacházel jenom ty bez "rantlu," a to v zhruba dvou až třech velice podobných modifikacích, ale vzhledem k opotřebení a nedetailním fotografiím nemohu nic tvrdit určitě. Také mi připadá, že některé korunky jsou blíž pouzdru, někde je patrná mezera mezi korunkou a pouzdrem. Korunku s "rantlem" jsem zaznamenal pouze v souvislosti s renovací a možností objednání takové korunky a teď na fotografii mého překvápka.... Fotografie jsem stáhl přímo z Aukra. Děkuji za odpovědi.

 

 

 

Je-li mezera mazi pláštěm a korunkou, tak to znamená, že tam ta korunka prostě nepatří. To musí prostě lícovat. A tady máš dvě fotky správné korunky PS1 pro srovnání.

 

post-5320-1280799022,55.jpg

post-5320-1280799038,03.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korunky na prvních dvou fotkách vypadají sice na první pohled odlišně, ale řekl bych, že to co vypadá na první fotce jako rantl je jen optický klam zaoblení korunky.

 

 

s tymto suhlasim.

 

okrem toho by som podotkol ze korunka je mozno povytiahnuta do pozicie stelovania casu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsou tři základní korunky vedle sebe: vlevo ta, co patří do Prim Sport 1, vpravo ta, co patří do Prim Sport verze 2.1/ tj. se světelnými indexy/ a uprostřed je ta, co je u Prim Sport 2.2 a dalších verzí. Jiná je pak korunka, co se dává v Eltonu jako renovační do Prim Sport 1 a taky je barvou a asi i materiálově jiná ta, co je v Prim Sport automatic s Myiotou.

post-2133-1280845067,59.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Na mych by to odpovidalo protoze vim ze byly kupovany nekdy v 1968-9 a maji tu korunku v pravo a tretisroubek. Vi se datum od kdy byly Igeny dany do prodeje? Muselo to byt nekdy asi az po srpnu 68.

 

Bohužel to nevím a pochybuji, že se to podaří zjistit.

Pro sběratele primek však mohu nabídnou ještě následující informace.

PS1 s černým číselníkem měly typové číslo "68 150 1" a jejich maloobchodní cena byla 590,- Kčs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to nevím a pochybuji, že se to podaří zjistit.

Pro sběratele primek však mohu nabídnou ještě následující informace.

PS1 s černým číselníkem měly typové číslo "68 150 1" a jejich maloobchodní cena byla 590,- Kčs.

 

Velmi poučné a zajímavé Posted Image , jsou nějaké informace jak je to u Igenů s modrým ciferníkem (roky výroby....)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...