Přejít na obsah

Victorinox Infantry Vintage Chronograph


sureshot

Doporučené příspěvky

Case: 44 mm stainless 316L stainless steel case

Movement: ETA/ Valjoux 7750 movement.

WR: 100m 10 ATM, 330 ft

Protected crown

Screw-in exhibition caseback with shock-resistant mineral crystal

Scratch-resistant, triple-coated anti-reflective sapphire crystal

$1,895

zdroj

zdroj

zdroj

 

Posted Image

Posted Image

 

PVD verzia

 

Posted Image

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Victorinox kontra Hamilton ? Určitě ne.

 

Proč? Tak Hamilton má asi trošku lepší jméno, historii, ale jinak? Obě firmy montujou ETU, podobná cena, žádná Čína.. jen aby nedošlo k mýlce, Hamiltonů už jsem pár měl a mám tuhle značku hodně rád.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Victorinox kontra Hamilton ? Určitě ne.

No abychom se nedivili. V jiném segmentu má Victorinox docela slušné renomé jako luxusnější značka, zvláště na severoamerickém kontinentu. A v hodinkách se budou snažit o totéž. A kam se na ně hrabe Hamilton v objemu prodeje hodinek. Jdou na to dobře, řekl bych. Začali levnější a spolehlivou quartz produkcí a postupně přidávají dražší mechaniky a komplikace. A zpracování u Victorinox, co jsem měl možnost porovnávat, na jedničku.

 

U těhle modelů se mi líbí rozvržení a vyváženost číselníku. Slušný nápad je dvojitá ručka a stupnice na 9, aby to neukouslo index. Hlavní ručky se mi taky líbí, marně vzpomínám, jestli jsem někde už viděl podobné. A ještě ty čtyři šipečky na telemetrické vnitřní lunetě vypadají taky zajímavě. Za mě jedny z lepších hodinek s Valjoux 7750.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miceyi, měl jsem dvoje Hamiltony, jedny z nich byly X-Windy a dovolím si tvrdit, že kvalitativně bude Hamilton lépe zpracován než Victorinox.

 

Jo taky jsem měl X-Windy..ty jsi ten Victorinox v ruce měl? Neříkám že to tak bejt nemůže, ale chtělo by to nějaký objektivní srovnání..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

.... ale chtělo by to nějaký objektivní srovnání..

Měl jsem v ruce pár modelů od obou značek, v kvalitě zpracování nevidím rozdíl a pocitově jsem pro Victorinox, mají pro mě větší "koule".

 

EDIT: A z uvedených variant se mi asi nejvíc líbí ta retro do zelena. Rozhodně zajímavá a nezvyklá, bílý číselník nebo PVD úpravu dělá skoro každá firma. A taky mi nejvíc sedí k "pěchotě" v názvu hodinek.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se nelíbí to jejich kudličkama provařený logo, ale jinak se mi spousta jejich lepších modelů v mechanice líbí, hlavně modely v provedení "gun metal", ve srovnání s Hamiltonama určitě obstojí. Tyhle vintage chrona taky vypadají dobře, líbí se mi ty s khaki ciferníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...