Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Logika hadr, takže když tě odprásknu, a nikdo mě nechytí, tak jsem žádnej zločin nespáchal. No vono na tom něco bude...

 

Tak nějak :smile_anim: Mám teda do Liberce brát kevlar, díky za upozornění :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle maly, primitivni, hloupy, sobecky, cechackovsky pristup naprosto nesnasim. Proto je v Cesku vsude bordel, odpadky kolem cest, krade se, nici se vsechno, lidi si neveri. Protoze kdyz je nikdo nechyti, tak se vlastne nic nestalo. Proto se tady v Norsku zije civilizovane. Protoze vsichni prirozene dodrzuji pravidla a na nejake chytani a dosvedcovani se tady nehraje. Kdyz si necham u letiste kolo, tak ho tam za tyden najdu a az doma zjistim, ze jsem zapomnel zamkonout barak. I v Nemecku to byla pohoda proti tomu, jaka je situace v Cesku. Hovada jako Tada, kteri musi mit za prdeli draba a obusek, aby byli ochotni dodrzovat obecna pravidla, tuhle pohodu civilizovaneho souziti v Cesku nikdy neumozni. Hnus velebnosti.

 

"..Až ti přijde rozhodnutí od úřadu, že jsi spáchal dopravní přestupek, tak tam nebude napsáno, že jsi ho spáchal tím, že si jel rychle, ale tím že tě při tom změřili..." Spachal prestupek tim, ze ho zmerili. Ty mas v hlave fakt pusto a prazdno.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se Tady sastávat, ale onjen zkusil zavtipkovat akademickou debatou na téma "Nemo iudex, sine actore" (snad jsem to napsal správně) .. takže bych zase tak nestartoval.... Kdyby to bylo na půdě FP , tak by následovala rozverná debata nad další a další právní zásadou až by se to ukončilo třeba Dum spiro, spero.. a šlo by se pro další flašku... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak ja jsem zprvu rikal, ze doufam, ze se jedna o vtip. Z jeho nasledne reakce, a ostatne i z tech hrotu na jeho gumach, ale vyplynulo, ze ne. Takze myslim, ze se pletes. Su jinak klidnej a nestartuju. Jen jsem si odplivnul nad postojem, ktery u nas neni neobvykly. Bohuzel. Pokud to neni Taduv postoj a ja jsem proste jen nepochopil ultrasofistikovany for, jen dobre.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to zase baví mě, Brette... Všichni nadávají na politiky, ale ti co nejvíc křičí do ní nejdou aby dokázali, že jsou lepší a radši chlemtaj různě naředěný líh :) Na právníky všichni nadávaj.. a jak to jen jde, tak k nim běží a chce aby vymyseli něco na jeho ex- , nebo obchodního partnera etc. etc. .... :) To je to samé jako nadávat na to, že jsou všude vietnamské tržnice a přitom tam pravidelně chodit nakupovat tepláky a laciná trika :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

A to zase baví mě, Brette... Všichni nadávají na politiky, ale ti co nejvíc křičí do ní nejdou aby dokázali, že jsou lepší a radši chlemtaj různě naředěný líh :) Na právníky všichni nadávaj.. a jak to jen jde, tak k nim běží a chce aby vymyseli něco na jeho ex- , nebo obchodního partnera etc. etc. .... :) To je to samé jako nadávat na to, že jsou všude vietnamské tržnice a přitom tam pravidelně chodit nakupovat tepláky a laciná trika :) :) :)

 

Máš recht.

 

Jedni se tu ohání právním státem a na druhou stranu se diví, že někdo někoho může hájit když ty práva poruší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podmínkou toho, abys spáchal přestupek je to, že tě chytí... :P

 

Já bych řekl, že podmínkou toho, aby jsi byl za přestupek potrestán, je že tě buď chytí na místě a nebo ti ve správním řízení dokážou, že jsi ho spáchal...

Podmínkou řešení přestupku na místě v blokovém řízení je, jestliže je spolehlivě zjištěn, nestačí domluva a obviněný z přestupku je ochoten pokutu zaplatit.

Obviněný z přestupku má právo vyjádřit se ke všem skutečnostem, které se mu kladou za vinu, a k důkazům o nich, uplatňovat skutečnosti a navrhovat důkazy na svou obhajobu, podávat návrhy a opravné prostředky. K výpovědi ani k doznání nesmí být donucován.

Takže ruku na srdce, kdo z nás nikdy nespáchal přestupek. Jenže většinou se jedná o takové přestupky, jejichž společenská nebezpečnost je tak malá, že nám to ani nepříjde. Tyhle ty hroty na pneu, tam je, dle mého názoru, určitě větší společenská nebezpečnost, než třeba parkování na místě, kde to není povoleno. A obě věci jsou přestupkem. To, že lidi na to kašlou a páchají přestupky v míře větší než malé je zase věc jiná. Je to prostě v lidech, v jejich výchově, právním vědomí atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podmínkou toho, abys spáchal přestupek je to, že tě chytí... :P

 

Nejsem právník, ale mám pocit, že podmínkou pro spáchání přestupku je porušení právního řádu, nikoliv to, jestli Tě u toho chytí.

To má vliv pouze na případný postih.

 

Pokud jedeš v ČR na dálnici rychlostí 170km/h, pácháš přestupek bez ohledu na to, zda jsou za pilířem přemostění schovaný kucí s mikrovlnkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pitrs182

Přesněji jedná se o Přestupkový zákon 200/1990 Sb. Jsou přestupky řekněme "lehčí a těžší". Např.to parkování. Otázkou je, jestli to špatné parkování nepřekáží jiným, např.průjezdnost aut hasičů, blokování průjezdnosti či vjezdu apod. Jiná závažnost je podle mě překročení rychlosti na dálnici a druhá ve městě u školy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kibi: Naprosto správě. :)

 

Zabíháme do filosofie pánové. Když v lese spadne strom a nikdo to neslyší, dělá nějaký hluk?

 

Tak jinak kolego. Filosofii prosím vynech. Můžeš mi prosím přímo,seriozně a pouze způsobem ANO x NE odpovědět na přímou otázku ?

 

Pokud jedeš v ČR na dálnici rychlostí 170km/h, pácháš přestupek ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Tak jinak kolego. Filosofii prosím vynech. Můžeš mi prosím přímo,seriozně a pouze způsobem ANO x NE odpovědět na přímou otázku ?

 

Pokud jedeš v ČR na dálnici rychlostí 170km/h, pácháš přestupek ?

 

ANO x NE

 

Chumpus: Dokaž to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...