Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

od včerejška si vozím zadek v tomto vehyklu. Ač to má nesmysl výkon, tak si paradoxně užívám pohodovou plavnou jízdu. Což je přesně to, co jsem potřeboval - zklidnit. (a ano, je to z toho důvodu, že při "divočině" to nikam nedojede 😆)

243012759_3185110988384180_4591415376198504023_n.jpg

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čekal jsem tuhle otázku. Asi má, ale takto na hulváta jsem tam stál já. Málo místa, velikost auta nemám ve voku, musel jsem si přeparkovat ob místo … hlavně jsem byl 21h “na nohách”, bez jídla, chtělo se mi s pískem …

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, efreeti napsal:

Mission accomplished - Prezuto na zimu, umyto, vysato - nove Hankook Winter i*cept RS2.  Predtim sem mel Nokian wr d4 a kdyz to vezmu kolem a kolem tak vlastne sem s nima moc spokojeny nebyl, zejmena grip bida, prestoze recenze tvrdi opak.

IMG_0009.jpg

Super.... já ještě čekám tak koncem měsíce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Nokiany ti podepisuji... jezdím v horách hodně na sněhu a grip fakt tragédie. Oproti tomu třeba Sava Eskymo S3 levná guma, ale záběr na sněhu a ledu fakt o třídu jinde. Nokiany jsem olítal dvě sady a už mi na auto nesmí. V tomhle vzorku jsem měl pocit, že jezdím Barum Polaris..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 10. 2021 v 16:57, efreeti napsal:

Mission accomplished - Prezuto na zimu, umyto, vysato - nove Hankook Winter i*cept RS2.  Predtim sem mel Nokian wr d4 a kdyz to vezmu kolem a kolem tak vlastne sem s nima moc spokojeny nebyl, zejmena grip bida, prestoze recenze tvrdi opak.

IMG_0009.jpg

Ha, kolega:)

20210723_150448.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2021 v 13:54, TomTomTom napsal:

Ty Nokiany ti podepisuji... jezdím v horách hodně na sněhu a grip fakt tragédie. Oproti tomu třeba Sava Eskymo S3 levná guma, ale záběr na sněhu a ledu fakt o třídu jinde. Nokiany jsem olítal dvě sady a už mi na auto nesmí. V tomhle vzorku jsem měl pocit, že jezdím Barum Polaris..

Už na třetím autě mám na zimu Savu a jsem maximálně spokojenej. Firemní mi teď přišlo s Continental, tak jsem zvědavý, jestli to bude rozdíl třídy jako u ceny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, honzyk napsal:

S Nokianem mě teda trochu strašíte, k Volvu jsem dostal řadu Hakkapeliitta 9, přezouvat budu asi někdy koncem měsícem tak uvidíme. 

Tak samozřejmě na každém autě se ta guma bude chovat jinak, na Felícii třeba hůř než na Volvu, tak uvidíš sám, nebo naopak, ale tady bych si nevsadil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci hodim vám do tý zimní diskuse trochu vidle.

Vybírám pracovní / overland vehikl. Musí to být především funkční, super spolehlivý, snadno opravitelný, když se něco někde posere, silná after-market podpora na díly jako rock-slidery, zesílený nárazníky s vratama a trubkovou ochranou, doplňky jako spací zařízení, dostatek místa pro výbavu typu lednice, velká bedna s šuplíkama na věci, dost místa na montáž solar panelů, pravděpodobně lift-kit a tak dál. V podstatě chci něco, co bude odstrojený schopno fungovat na farmě jako pracovní auto a nastrojený jako mobilní domek a survival kit.

EDIT: Jedna zásadní informace na doplnění: Musí to být automat.

Mám nějakej short-list, ale nejdřív si moc rád přečtu doporučení od zdejších zkušených cestovatelů.

Budget mám zatím kolem 1-1,5M i s úpravama.

Upraveno uživatelem JoyStick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, wawrik napsal:

LC70, čo iné?

LC je samozřejmě na seznamu mezi prvníma, 70tka jak v pickup double cabu tak v klasický verzi, zvažuju v podstatě všechno od 4runneru přes tacomu, Hilux, Tundru po LX470 atd. Automat mě trochu limituje, ale nijak zásadně.

Jelikož v tomhle nejsem nijak zásadně kovanej, tak mám hromady a hromady dotazů, od verzí motorů u jednotlivejch modelů, po šíři příslušenství, dostupnost dílů, jednoduchost servisu, atd. Nejdřív vlastně potřebuju vybrat tu správnou značku, model a motor a pak se zahrabu do čtení a nasávání všech informací co k tomu najdu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, wawrik napsal:

LC70, čo iné?

Hehe, prece ho z Maserati neposles do kombajnu s manualem :D

Na to neni psychicky pripravenej.. 

před 1 hodinou, JoyStick napsal:

LC

Kdyz budes chtit, stav se u me na vsi a muzes na 76 a na kilo mrknout, az se vratim. Ale nepustim ani jedno!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, busdriver napsal:

Hehe, prece ho z Maserati neposles do kombajnu s manualem :D

Na to neni psychicky pripravenej.. 

Však chce pracovné auto :D Požiadavku na automat dopísal až po mojej odpovedi, to je samozrejme stopka pre LC70. Na Islande minimálne jedna LC78 s automatom jazdí, ale IMHO to je nejaká samodomo konverzia, a o legalite v ČR mám pochybnosti.

Jo, a namiesto lednice som prečítal radlice, to mi trochu zúžilo výber :D

Kilo podľa mňa ľahko opraviteľné nie je. Mega spoľahlivé áno, môžeš mu robiť zle koľko chceš, otĺkať ho, topiť... hocičo, a do cieľa ťa privezie, ale tam to musíš dať do servisu. Na opravy po ceste je už dosť zložité, nielen pre teľatá môjho kalibru.

Full size pickupy sú v teréne dosť limitované rázvorom, v zložitejšom teréne rýchlo skončia pre neobratnosť. Inak by to asi bola jasná voľba, aj tie obytné nadstavby sú o dosť väčšie a pohodlnejšie.

20210922180534_0.jpg?d=63767930734180000

Nedávno som videl jednu s vysúvateľnými bokmi, z toho už bola celkom slušná obývačka a vedel by som si predstaviť stráviť v tom dosť dlhú dobu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Irwinek napsal:

No jo, jenže to jsi měl ještě Finský, teď sem vozej většinou ukrajinský a ty stojej za vyližkapsu 😞

No takhle jsem to nestudoval a ted jsem pro srandu kouknul do mailu a nakup byl 2014 (letni), zimaky byly jeste starsi. Takze asi mate kluci pravdu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...