Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, TLD napsal:

Tak ode dneska mame taky novej ,,mama car'' :) Kluci i pritelkyne nadseny, ja si s tim dneska strihnul cele odpo a taky jsem hodne mile prekvapenej, ten malej moturek taha moc pekne a podvozek je super. Asi si to obcas pujcim, az nasnezi :)

Nebude to mit po 10ti letech s petivalcovou atmo v V70 jednoduchy, protoze Volvo je super, ale myslim, ze to da:)

 

DSCF0593.JPG

DSCF0596.JPG

DSCF0599.JPG

Fajnové auto a pěkná barva, bílou mám zafixovanou z černého kontinentu, tam byla velmi oblíbená 👍 Automat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, xvoloda napsal:

C4 grand spacetourer 2,0 eat8 mám od velikonoc. Najeto skoro 30. Auto a agregát bez výhrad. Akorát pri mojí výšce skoro 190 cm jsem trochu podcenil délku předních sedáků. Na delší cestu to chce vyzkoušet. Předtím jsem měl i40 a to bylo jiný posezení. Touran vycházel o kilo víc a nebyl mi sympatickej, takže jsem ani neřešil. Mrkni ještě po BMW 2 gran tourer, sice se něj čeká, ale pokud nepotřebuješ tři velký sedačky vzadu, může to být varianta

Za me Citroen ok. Nasi technici v Turecku je jezdi/jezdili uz par let a neslysel jsem zadny stiznosti. Takze pokud to zvladne provozni podminky blizkeho vychodu a rezim kdy servisak najede 50-70 rocne, tak by to u nas melo byt cajk. :D Ja v tom jel jenom pri navsteve po Istanbulu, ale par plusu bych nasel.

- v ramci tridy rozumne prostorny (jsem 193/110 a jelo nas 5 chlapu)

- pohodlny i na rozjebany silnici

- kufr v pohode (kluci vozi kufry s vybavenim a dily, takze rodine to stacit musi)

Nedelal jsem si pruzkum, ale pocitam, ze pujde sehnat za rozumnejsi prachy nez slavnej koncern, ktery me posledni rok akorat pije krev (2x motor KO). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JoyStick Také 10/10, jen u toho Cadillacu, jsem si nebyl jistý 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych k tomu citroenu napsal jen dvě negativa. Pokud jsi odkojen koncernem, tak kvalita materiálů a zpracování je horší a kulisa řazení je naprosto hrozná (nemáme automat). Ale jinak je to spolehlivé, prostorné a pohodlné rodinné auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, shewcza napsal:

Já bych k tomu citroenu napsal jen dvě negativa. Pokud jsi odkojen koncernem, tak kvalita materiálů a zpracování je horší a kulisa řazení je naprosto hrozná (nemáme automat). Ale jinak je to spolehlivé, prostorné a pohodlné rodinné auto.

Pro mě je tohle právě deal breaker s francouzema. Když jsme loni řešili rodinej autobus, tak jsme se byli dívat na čtyřčata TPCA (Rifter, Proace, Berlingo, Combo), konkrétně toyotu a svezl jsem se s kolegovým berlingem, bylo to první auto co šlo z kola ven. Když jsem jel s tím berlingem, tak jednak interier byla tragická rádoby moderní zpatlanina (jakýsi našitý nesmyslný pruhy na palubce a sedačkách) ale hlavně teda jízdní vlastnosti, když jsem jel po velkým kruháči, tak jsem měl pocit, že přední kola hrnu smykem jak po ledě. Nakonec vyhrál VW Caddy předchozí generace s 2.0 TDI 110kw a po roce zatím velká spokojenost, hlavně manželka a děcka.

Stejná zkušenost z minulosti. Zhruba před 10 lety jsme s kamarádem kupovali ojetiny ve stejnou dobu. Já jsem bral ex policejní Octavii I 1,8T s 350k km z roku 2001 a on C4 1,4l, tuším 2006 s cca 120k. Rozdíl v nákupu cca 100k ve prospěch Octavie.

Letos jsme oba s těma autama prakticky končily a je nesrovnatelný v jakým stavu byl ten citroen proti octavii, byť měl na krku míň km a 5 let k dobru. A to jak motorově, tak v interier a exterieru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na otázku Kdo čím jezdí odpovím jednuše: ode dneška ničím. Čovole, nadýchal jsem trochu a eště k tomu ve služebním. Vidím to min. na 3 měsíce. Naštěstí vzhledem k obrovskému a dlouholetému přínosu pro firmu🤣 se to v práci řešit nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, JanKuc napsal:

Na otázku Kdo čím jezdí odpovím jednuše: ode dneška ničím. Čovole, nadýchal jsem trochu a eště k tomu ve služebním. Vidím to min. na 3 měsíce. Naštěstí vzhledem k obrovskému a dlouholetému přínosu pro firmu🤣 se to v práci řešit nebude.

Hahaha … si pi*us … haha konecdobryvsechnodobry … v práci jsou kabrňáci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Lamiczka napsal:

Pro mě je tohle právě deal breaker s francouzema. Když jsme loni řešili rodinej autobus, tak jsme se byli dívat na čtyřčata TPCA (Rifter, Proace, Berlingo, Combo), ...

Já se krátce svezl s Rifterem, byla to nějaká ta GT line nebo co, prostě top výbava, tam jsem měl pocit, že je už je to na úrovni osobního auta, ale VW je přece jen o kousek dál. Nebo možná byl, o generaci novější Caddy než máš ty nějak nedokážu strávit. Moře lacinýho plastu a vššechno na dotykové ovládání 🥴 A s tou převodovkou souhlasím s @shewcza "kvalita" řazení koncernu PSA mě utvrdila v tom, že do francouzskýho auta jedině automat. 

S C4 Grand Picasso jsem jel jednou, máme ji v širší rodině, už druhej kus, takže uživatelka je asi spokojená, místa je v tom dost, pohodlný to je taky, na můj vkus to na silnici dost plave a naklání se, osobně bych požadavek na velký rodinný auto asi řešil tím S-Maxem, jak už tu někdo psal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl požadavek šoupačky a to s-max nesplňuje, navíc mám s fordem špatné zkušenosti (nikdy jsem ho neměl já osobně, ale v mém okolí jich bylo dost, hlavně mondea a spousta problémů). Možná je to iracionální, ale z výběru jsem nakonec vyhodil i Ford Tourneo connect.

Proti nové mi stará caddy osobně taky sedí víc, byť je to prakticky auto z konce 90. let s dvouma většíma faceliftama. Iinterier mi přijde v té poslední dorej a ergonomicky dobře funkční. Auto si nakonec z užšího výběru rozhodla manželka a to dokonce proti Sharanu/Alhambře, který jsme si byli projet a nějak nás to neuchvátilo. Jinak jsme byli ještě ve fiatu na Talento a Doblo, v Toyota ještě Proace (větší brácha berlinga).

Caddy má vlečnou tuhou zadní nápravu, což je pro mnohé nevýhoda (máme verzi maxi, kde podle všeho funguje líp, s krátkou jsem nejel), ale já musím říct, že auto z mých zkušeností sedí OK, zatím jsem neměl problém (ok, není to Accord 8G co je druhý auto doma), mám to jako rodinnej autobus a jako ten to funguje super. Co jsem zjistil, tak když se kola nenafoukají na 3atm dle štítku na dveřích, ale na klasičtější cca 2,5, tak ani nic zásadně nedrcá a není to koza. Děcka tím jezdí raději jak Hondou...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem za info k VW/Citroen. Zitra jdu vyzkouset Tourana a pristi tyden Citroena. A ted mam jeste brouka v hlave s Fordem SMax… musim vyzkouset, jakej je v tech autech prostor se sklopenejma sedackama.. obcas vezu neco vetsiho typu skrinka, okno, gumy od Bavoraka na prezuti atd..trosicku vetsi jako Octavka to snad bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Citroenu bacha na robotickou převodovku... je to humus. Nikdy více. Jestli budeš mít tuto převodovku, tak si ji dobře vyzkoušej, jestli ti vyhovuje jak se chová. Zejména předjíždějí/zrychlování když to potřebuješ. Mě to vysloveně děsilo, jak to bylo nepředvídatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smaxe má brácha a je to ve všem lepší auto než náš citrón, ale zase starší a byl i o trochu dražší. Kdybych si měl teď kupovat rodinný povoz koupil bych Smaxe. Žena si nestěžuje, ale já valím bulvy pokaždé když ho řídím 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 11. 2021 v 20:27, Gustaf napsal:

Jak si stojí ojetiny z Mototechny? Nějak to mám zafixovane jako Áčka, nebo je to jinak a není až takový průser?

Mototechna = Áčka, jsou i ve stejném areálu (D.Chabry). Jestli je to průser, neumím posoudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...