Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

panedge - za prvé auto nic nepotřebovalo, tehdy dělal Mercedes auta na celý život. A kromě toho MB dodává jakékoliv náhradní díly na jakkoliv stará auta včetně např. dřevěných dílů v interiéru v daném odstínu atd.. Já za 2  roky co jsem auto měl, nepotřeboval nic, jen nějaké relé, olej, filtr, auto mělo 300 tisíc km a bylo v A1 stavu, jen na některých místech (kolem vysouvací antény vzadu, kolem zadního okna apod.) byla vidět počínající koroze, to jsem nechal udělat. Bylo to 300SE, šestiválec třílitr, bohužel v manuálu a neprodloužený (to byly SEL), ale řazení byl samet a na pětku to jelo skoro na volnoběh, tak se moc neřadilo. Spotřeba kolem 10 litrů. Mimochodem, i Porsche žralo při klidné jízdě kolem 10 litrů, při ostřejší jízdě víc, ale kdo by to sledoval...:-).

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodkopf - měl, i když ty na fotce byly ještě po minulém majiteli. Není to tajné i když si to nepamatuju přesně, je to pár let, šel myslím kolem 130 tisíc ale spojka byla na konci životnosti a bylo na něm hodně práce, i když kromě té spojky bylo motorově i podvozkově vše v nejlepším stavu a korozi tahle ata neznají. Pokud už dnes nejsou tahle auta dražší, tak brzo budou, já ho prodal když byly ceny na dně, skoro toho lituju, skvělý sporťák...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....kromě toho MB dodává jakékoliv náhradní díly na jakkoliv stará auta včetně např. dřevěných dílů v interiéru v daném odstínu atd......

To se casto rika, ale realita je pak trosku jina... napriklad na tuhle tvoji cinu uz nejsou dostupny zadny chromovy dily.... samozrejme classic centrum je pri objednavce celkove renovace auta za miliardu euro proste vyrobi znovu, ale jako nahradni dil to k objednani neni. Ja jsem ted poptaval nejaky drevo do 'jen' 20 let stareho MB a ackoli v systemu jeste 'dostupny' je, cekam uz 14 dni na vyjadreni ze Stuttgartu, co s tim jako hodlaj delat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pirx - já tehdy taky sháněl kousek dřeva na zadních dveřích, nějaký doveda co demontoval kliku, ho rozlomil (fakt to bylo masivní dřevo, žádná imitace) a nebyl problém ho sehnat jako originální díl, problém byla cena, takže si s opravou toho kousku poradil šikovný renovátor. Možná máš pravdu, v Mercedesu mi tehdy slibovali všechno ale nic kromě relé a toho dřeva jsem nepoptával. Když jsem auto kupoval, byla v něm i původní nepoužitá lékárnička, ještě zatavená ve folii a hever byl taky nepoužitý, v některých detailech jsem si připadal jako když kupuju nové eSko v polovině 80.let...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem jak pitomec v roce 1991 dělal řidičák protože můj tchán opilec potřeboval zetáka co bude moct jezdit a vždy ho odveze kam bude potřeba a nakonec jsem si teda zaplatil řidičák(stal mně celých 800kč:D) a jel jsem tak možná desetkrát s baječnou dačii a pak dlouhých 23let nic a když mi umřel strejda na slovensku(krsný otec)tak jsem zdedil Felicii rok vyroby 98 najeto 40tis:Dgaražováná a oprašovaná:Dkdyž ji viděl automechanik od kolegy tak řekl doslova:vole to je nove jak z továrny:Da Ja mu řekl ty vole a Ja s tim autem jel 320km po 23 letech za volantem:DKukal na mě a říkal jsi fakt machr jak si to dakazal a ja mu říkam:Ty vole je to všechno o zodpovědnosti:DA tak teď jezdím na Slovenských značkách protože tech. je do ledna 2015 a když byla olympiada v Sochi tak jsem se modlil aby naši(myslim naše jako naše:D)vyhráli jinak mi rozmlátí auto:D

 

Odesláno z mého GT-I8530 pomocí Tapatalk 2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...