Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Davide, ta Sienna by se me libila moc, ale je za raketu. Nezijeme ve meste a kdyz do nej obcas jedem, tak by se to zvladlo:) Jeste se me vzdycky libil ,,Venca´´ :), se 4x4 pohonem.Ten Voyager je taky peknej.

tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tak čtu ten příběh kolem dovozu BY -> CZ, nebylo by lepší auto nechat hlášené tam a tady ho provozovat? Zdá se mi, že je kolem toho zbytečně moc byrokracie na to, aby se to řešilo dovozem a přihlášením v ČR, to by pak se pak ten dar asi docela prodražil.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dle celniku ho staci dat v Belorusku na prevozky, tady nasledne zaplatit DPH a tot vse.. DPH bude urcovat z prodejni ceny (pokud nebude cen poderzele nizka), CLO se platit nebude - staci prokazat, ze auto bylo puvodne koupeno v EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davide, ta Sienna by se me libila moc, ale je za raketu. Nezijeme ve meste a kdyz do nej obcas jedem, tak by se to zvladlo:) Jeste se me vzdycky libil ,,Venca´´ :), se 4x4 pohonem.Ten Voyager je taky peknej.

tl

Tak to jo,nevím proč jsem bral "mamacar" jako vyloženě městský auto (škola, nákupy, domů a dokola). Sienna je bohužel fakt za rakety :-( tak jsem zkusil tohle, ale uvidíme..... (stejně budu hledat Toyku, nebo Lexe) -_-

Jo a "Venca" se mi taky líbí, ale zatím jsem neměl možnost naživo. Na Ukrajině ji mají v nabídce, bohužel import zde, bída..... D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davide, skola, konicky, doktor, nakupy sem tam neco, kdyz nechtej Toykou, atd. Je to stejny ve meste i na vsi:). Vencu jsem zive videl v NL a pekny. Ale jsem divnej, me se libi i treba tribeca.

Tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Katzy tak tomu bych osobně příliš nevěřil. Bez cla je zboží u kterého je prokázán původ a je dováženo ze země se kterou má EU dohody o ulevach na clech. Což bohužel BY není. Je podobne jako když koupis hodinky puvodem v CH ale dovazis třeba z USA. Pokud nemáš štěstí že projde bez povšimnutí poštou tak zaplatis clo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Katzy chces-li mít nějakou jistotu tak vyzkoušej níže uvedeny odkaz. Nic nestojí a budeš mít písemně. Ústním informacím od celniku za přepážkou bych z vlastní zkušenosti prilis nevěřil.

 

https://www.celnisprava.cz/cz/o-nas/kontakty/Stranky/centrum-pro-zakladni-poradenstvi-a-informace-z-oblasti-celni-a-danove-problematiky-a-dalsich-kompetenci-celni-spravy-cr.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davide, skola, konicky, doktor, nakupy sem tam neco, kdyz nechtej Toykou, atd. Je to stejny ve meste i na vsi:). Vencu jsem zive videl v NL a pekny. Ale jsem divnej, me se libi i treba tribeca. Tl

No nevím, za mě vyzkoušet, ne že bych byl zklamaný, ale je to cesťák, na město mě to přijde málo obratný (i když to má rejd velký). Stejný pocit jsem měl z Fordu Expedition (imho) skoro bych řekl, zlatá H2. Já jezdím taky z vesnice do města (no Kolín) a skoro bych řekl, že Lexus RX co jsem měl, byl na tohle lepší (zase pejsci by kufr asi zrychtovali). Nejhorší je že ženu nemůžu vysadit z kilča :angry:.

Takže řešení, dokoupit ještě jedno a mít klid navždy.. :) No ale to by bylo dokola, nafta na pár km, blbost...

Na Vencu jsem zvědavý, až si někdy šáhnu..

To Tribeca, souhlas, za ty peníze, co se občas objeví, pěkný kus auta (za mě po faceliftu).

Takže patrně budu zkoušet dál...

Ještě se mi líbí Highlander, cca po 08, v hybridu, to bych rád vyzkoušel...  D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pises. Proto jsem kdysi koupil OB 3,6:) Mam dobre kamose u Subaru a kdyz se vybiralo auto, tak me od diesela odrazovali. I tatkovi se vzal forestr v benzinu. Mel jsem naftu v pujcenym forysovi, jelo to pekne, ale mel najeto okolo 20ti a cekala ho vymena jak pises.

tl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...