Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Afri: toto (o ktorom rozpravas) je stvrta generacia Mondea... cize ste mali vsetky? Ono Mk1 a Mk2 boli uplne ine stroje, myslim naladenim, spravanim. Potom bola Mk3 motokara ktora ostala v tomto ohlade (spravanie na ceste, nie komfort) neprekonana. Mk4 je dobry kompromis, Mk5 je podla mna vo vsetkom podstatne lepsi ale zas prve rocniky mali svoje muchy. A o cene nema zmysel sa bavit, je to nove auto. Ako vidno na tomto inzerate, paradne vybavena Mk4 sa da kupit za zlomok ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie uz stihol poslat link, v kazdom pripade tam su aj obrazky jednotlivych generacii.

Tak co Afri, fakt ste mali vsetky? Nemyslim to ako rypanie, naozaj ma to zaujima, nepoznam nikoho co mal doma mondeo vsetkych generacii, realne pocas 25 rokov jeho existencie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako ze se da srovnavat SuperB trojkovy s timhle Mondeem?

Dá. V červnu 2017 jsem leasingovce vrátil mondeo rv 2013 titanium X a nafasoval jsem S3. Výbava téměř identická: nafta 2litry, automat 6st, adaptivní tempomat, asist.jízdy v pruzích, kůže perforovaná vyhřívaná ventilovaná atd atd

S3 má dnes najeto asi 26 tkm a jsou věci, které jsou na něm skutečně otravné

- chování převodovky - nesmyslně drží vysoké kvalty, když má podřadit. Nesmyslně podřazuje z kopce, když to vůbec nepotřebuju. Nesmyslně po pár vteřinách řadí dva-tři-dva-tři při klidné jízdě konstantní rychlostí po rovné ulici

- žere olej - ciwe to jsem myslel že halucinuju, když si po cca 23 tkm auto řeklo o dolití oleje. Zahučel tam litr syntetiky

- adaptivní tempomat - stačí lehounké sněžení a už po chvíli hlásí, že radar namá výhled. Mondeo si užilo hodně masivních sněhových kalamit a chtělo to fakt hoodně sněhu a dlouhou jízdu, aby radar přestal vidět.

- DPF - už cca 15x po odstavení auta pokračovalo v hlučném vypalování sazí. A v některých případech ani nebyl zahřátý motor. Mondeo ani jednou za 4 roky a 140 tkm nepálilo saze po odstavení, vždy za jízdy

- na volnoběh to protivně duní, to u auta za mega prostě nechceš

- jo a divím se, že nějaký fiškus ještě nezažaloval škodu za klamání spotřebitele. 190 koní a 400 Nm? Prdlajz, převodovka by to neustála, na nižších kvaltech je proto krouťák limitovaný, takže je to takové ospalé.....To mondeo se 160 k působilo mnohem živějším dojmem.

Hláška o generačním rozdílu se dá vztáhnout leda na grafiku infotainmentu.

A podvozkově superb ani ve třetí generaci nedohnal mondeo starší generace. Superb má sterilní komfortní nezábavný podvozek. Na dlouhé dálniční přesuny fajn, na okresku ne-e... Přeposilované řízení, ve volantu necítíš silnici.

Představ si náročnou klikatou silnici jako krásnou ženskou.

S mondeem je to paráda, užiješ si naostro, cítíš úplně všechno.

Se superbem je to jako se třemi durexy najednou

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie uz stihol poslat link, v kazdom pripade tam su aj obrazky jednotlivych generacii.

Tak co Afri, fakt ste mali vsetky? Nemyslim to ako rypanie, naozaj ma to zaujima, nepoznam nikoho co mal doma mondeo vsetkych generacii, realne pocas 25 rokov jeho existencie.

Možná jsem to napsal špatně čtvrtou generaci, až tak tomu nehovím, prostě kupujeme co pět let funglovku nebo předváděčku a teď máme čtvrtý kus, neboli model :-) A poslední co jsme chtěli stojí za prd, co jsem slyšel, takže vyčkáváme..shrnutí :-) Jinak se všemi jsme najeli okolo 250 tisíc km plus mínus, bezproblémově. Na 2011 možná 2012 máme dvěstě rovných, nula problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějakej pežoťák tady? Zaujalo mě tohle a jelikož nejsem značkou vyhraněn, vůči francouzům (a to nejen v brance) netrpím předsudky a prostě se mi to docela líbí - dobrý poměr ceny vs. stáří vs. hezké km vs. výbava a užitná hodnota - reálně zvažuju dojet to okouknout.

https://auto.bazos.cz/inzerat/85433702/Peugeot-508-SW-GT-22-Hdi-204PS-maximalni-vybava.php

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Možná jsem to napsal špatně čtvrtou generaci, až tak tomu nehovím, prostě kupujeme co pět let funglovku nebo předváděčku a teď máme čtvrtý kus, neboli model :-) A poslední co jsme chtěli stojí za prd, co jsem slyšel, takže vyčkáváme..shrnutí :-) Jinak se všemi jsme najeli okolo 250 tisíc km plus mínus, bezproblémově. Na 2011 možná 2012 máme dvěstě rovných, nula problémů.

Dik za vysvetlenie ;). Jj, ja osobne som (bol, a mozno este budem) rad ze Mondea su v nasich krajoch tak zaznavane auta. Ta cena pouziteho krasne pada, to sa da potom kupit paradne auto za velmi slusny peniaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Maxel - známej s tím přijel za náma na kopec a když odjížděli tak zrovna byla všude

vrstva ledu, tak jsme jim ho parkovali do garáže rozmrznout než pojedou, překvapilo mě

jak to je velký, nezdá se ale do garáže a ven se s tím manipulovalo fakt natěsno, a to bych

řekl že jsem na velké auta zvyklý. Vevnitř prostornej náklaďák, akorát velká výtka je prostor

pro řidiče, ten středový tunel je obrovský a vysoký, to sem se necítil. Jinak ho má teď tusím

čtvrtý rok a bez problémů (od nového), předtím jezdili Toyotou.

 

ed typo

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějakej pežoťák tady? Zaujalo mě tohle a jelikož nejsem značkou vyhraněn, vůči francouzům (a to nejen v brance) netrpím předsudky a prostě se mi to docela líbí - dobrý poměr ceny vs. stáří vs. hezké km vs. výbava a užitná hodnota - reálně zvažuju dojet to okouknout.

https://auto.bazos.cz/inzerat/85433702/Peugeot-508-SW-GT-22-Hdi-204PS-maximalni-vybava.php

táta ho má ale v sedanu 2.0l jako prostorem o malinko větší než o3. Taky bez poruchy. Ten stredovej tunel je brutální a hlavně se mi nelíbí spoustu ovládacích tlačítek. Přijde mi to hrozně nepřehledný oproti koncernu. Takový trochu jak v letadle :D Mapa navigace mi přijde jak kreslená pastelkama, ale funguje a to je hlavní. Jinak je to takovej mekkej kočár. No a debilní přístup do kufru, ale to kombajnu řešit nemusíš ;) Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...