Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Pozri. Kde jazdi, s kym je majitel v kontakte a kto by mu ho cistil ci kupil je irelevantne k jeho minulosti.

Myslel som ze ty si tu predaval auto ako neburane a neskor sa ukazalo ze to tak uplne nieje. Ak som sa mylil tak sa ospravedlnujem. Ale mam velmi silny pocit ze som sa nemylil. No hladat to nejdem. Dobre kup a nenechaj sa natiahnut.

Teď jsem někde zaslechl, že když ti mění plechy u AD, tak se to neobjeví v systému, že to bylo bourané.

Nevím, co je na tom pravda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti aut. dealer nebo importér vyjedou servisní historii a bylo to opravené u AD, tak tam přece najdeš všechny položky a opravy, co se dělaly. A když tam je v jedno datum 50 položek a mezi nima chladiče, kapota atd., tak je asi jasný, že to nebylo v rámci výměny oleje..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem byl teď docela v šoku, že třeba BMW už nedává ani klasickou servisku, vše elektronické v jejich šíleném AIR systému.

Nicméně přehledného jsem teda dlouho neviděl. To je běžná praxe i u jiných značek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti aut. dealer nebo importér vyjedou servisní historii a bylo to opravené u AD, tak tam přece najdeš všechny položky a opravy, co se dělaly. A když tam je v jedno datum 50 položek a mezi nima chladiče, kapota atd., tak je asi jasný, že to nebylo v rámci výměny oleje..

Ale oficiálně je auto nebourané...takže bacha. Dneska si člověk nemůže být jistý ničím. Já už jsem se na experimenty s ojetinami vysral a kupuju vždy nové, sice o třídu/dvě nižší než z čeho mám vlhké sny, ale raději tak, než abych měl s ojetou prémií bezesné noci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebojte, velky brat Vase tuzby uz coskoro vypocuje a auta budu o nedlho same do centraly hlasit kazde prudsie zabrzdenie, zmeskanu vymenu oleja, nedofukanu gumu a casom urcite aj kazde prekrocenie rychlosti. O historii kazdeho vozidla bude 100% prehlad do posledneho kilometra, vcetne tras kadial jazdilo a nakoniec si uz nebudeme auta musiet ani kupovat a system Vam proste len vhodne auto vcas prideli a kredity z uctu rovno strhne sam. Budete potom este s laskou spominat na ten adrenalin pri nakupoch ojetin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebojte, velky brat Vase tuzby uz coskoro vypocuje a auta budu o nedlho same do centraly hlasit kazde prudsie zabrzdenie, zmeskanu vymenu oleja, nedofukanu gumu a casom urcite aj kazde prekrocenie rychlosti. O historii kazdeho vozidla bude 100% prehlad do posledneho kilometra, vcetne tras kadial jazdilo a nakoniec si uz nebudeme auta musiet ani kupovat a system Vam proste len vhodne auto vcas prideli a kredity z uctu rovno strhne sam. Budete potom este s laskou spominat na ten adrenalin pri nakupoch ojetin.

Kez by to bylo uz brzo, a jeste by ta auta mela byt zcela autonomni. :)

Upraveno uživatelem ensi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti aut. dealer nebo importér vyjedou servisní historii a bylo to opravené u AD, tak tam přece najdeš všechny položky a opravy, co se dělaly. A když tam je v jedno datum 50 položek a mezi nima chladiče, kapota atd., tak je asi jasný, že to nebylo v rámci výměny oleje..

 

No bohužel může. Kamarádovi měnili na autě olej a těm debilům auto spadlo z heveru, takže v rámci výměny oleje dostalo auto nové blatníky, dveře, kapotu, světlomety a miliardu dalších věcí... :-D Což samozřejmě nic nemění na tom, že od takového auta ruce pryč :)

Upraveno uživatelem dan010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem byl teď docela v šoku, že třeba BMW už nedává ani klasickou servisku, vše elektronické v jejich šíleném AIR systému.

Nicméně přehledného jsem teda dlouho neviděl. To je běžná praxe i u jiných značek?

 

Škoda to má stejně, na papíru nic nedostaneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podvadelo, kazdy si mohl a muze udaje overit u AD. To ze v nasi zemi lide vyrsbi servidky, nebo ke kipuji prazdne a pak bouchaj razitka vyrobene za 300 kc to je vec druha. Dokud za to nezacnou lidi trestat bude se to ve velkem dit dal. Pak nemaj slusni lidi sanci rozumne prodat auto s 280tkm, protoze to stejne je na bazaru se 140tkm.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to snad u kazde znacky dostanes fakturu s ukony ktere byly provedeny ne? Za me je el.servisni knizka fajn, ale k tomu mela zaroven zustat knizka klasicka....Bohuzel jsem x krat zazil, kdyz zapomeli dat udsje o servisu do systemu...

Dnes to právě nejde (tedy nevím, jestli u všech značek), do "systému" se ty údaje dostanou jen pokud je to uceleně uzavřené, objednávka, připojení auta online, nalogování mechanika, fasování materiálu,  vytištění faktury.

 

Tak podvadelo, kazdy si mohl a muze udaje overit u AD. To ze v nasi zemi lide vyrsbi servidky, nebo ke kipuji prazdne a pak bouchaj razitka vyrobene za 300 kc to je vec druha. Dokud za to nezacnou lidi trestat bude se to ve velkem dit dal. Pak nemaj slusni lidi sanci rozumne prodat auto s 280tkm, protoze to stejne je na bazaru se 140tkm.....

Všechno se dá zneužít a zfalšovat, právě proto je ta tištěná verze ne úplně důležitá, řada zákazníků, dělá servis poctivě, ale zapomene si s sebou knížku vzít, tak ji má prázdnou, prostě to neřeší, mají faktury a hotovo. A ještě je třeba si ujasnit, že ta databáze se nebuduje pro zákazníky, ale je to interní záležitost výrobce, zákazník k údajům z ní nemá žádná práva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše afričan, když nechci dělat servis u AD (ani nevidím důvod proč ano, když už auto není v záruce), tak při případném prodeji se každý kroutí, že auto nemá servisní knížku, když řeknu, že mám faktury, tak to taky není každému po chuti a něco za tím hledá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...