Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Ja videl, a hlavne slysel, co to je za ranu, kdyz pneu s takovou bulkou rupne. A to ten chlapik, co trefil obrubnik, chtel jen popojet par metru, aby neprekazel v provozu.

Je to vo pruser, jezdit s takto poskozenou pneumatikou ! 

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radius napsal:

Pánové, prosím poraďte. Asi před deseti dny se mi podařilo nevšimnout si příčného prahu v jedné vesnici a přejel jsem ho asi v 40-50km/h. Na bočnici pravé přední pneu se udělala malá boulička, kontrola tlaku beze změny, nicméně jsem se stavil pro názor asi ve třech pneuservisech a prý je to neopravitelné a struktura pneu je porušena. Doporučují všichni shodně pneu vyměnit, protože prý když trefím znovu to samé místo, tak mi může pneu rupnout. A teď dotaz, na který jsem se zapomněl zeptat. Je třeba kupovat oba předky nové? Předky jsou Pirelli P Zero 255/35 R19 96Y MO a pneu je z r.2016 a má 7mm. Nevím, kolik má nová, ale je nějaký rozdíl kdybych dal na ten pravej předek novou totožnou? Koupit se ta guma o totožných parametrech ještě dá, vyjde asi na bůra. Desítku za dvě se mi dávat popravdě úplně nechce, když to nebude potřeba... Děkuji za názor.

Pokud to neni daily car, jezdis po CR, dalnice do 200kmph a okreskam se vyhybas nebo jezdis rozumne a zaroven se nejedna o zimni pneu, tak bych se na dve novy gumy uprimne vy*ral a koupil jen jednu.

před 3 hodinami, Frostie napsal:

Přesně, nehledě na to, že 4 roky stará mrdka, byť se slušným vzorkem, je na hranici doporučitelnosti

Taky zalezi jestli to lezelo 2 roky impregnovany nekde na sklade a tak dale, za me je 4 roky jeste v pohode na leto, napr. na dodavku pokud clovek jezdi predpisove a po ČR. Jinde prej resi stari pneu, nezazil jsem osobne ale.

 

Sem to napsal mozna trochu blbe, taky zalezi kdo s tim autem jezdi, sou lidi co s tim nemaj nejmensi problem a jestli ma jedna guma o dva milimetry vic a je o rok starsi fakt nema zadnej vliv na zvladnuti vozidla pri krizovce, za predpokladu ze za volantem nesedi uplny prkno. Kdyz clovek vezme v potaz prumerne stari vozidel v CR, ignoraci beznych pravidel (jako napr. ze se kola maj po 100km od vymeny dotahnout rucne), a to ze je naprosto bezne ze leva pneu  ma o 0,5baru rozdil oproti prave... :) ).

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, honza71 napsal:

Ja videl, a hlavne slysel, co to je za ranu, kdyz pneu s takovou bulkou rupne. A to ten chlapik, co trefil obrubnik, chtel jen popojet par metru, aby neprekazel v provozu.

Je to vo pruser, jezdit s takto poskozenou pneumatikou ! 

Tak samozrejme s bouli na pneu je to o velkej pruser i v 50kmph, tu jednu gumu samozrejme vymenit co nejdrive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zde někdo, kdo má najeto na motoru vw 1.4 TGI už více než 200tkm nebo někdo, kdo tyto motory pravidelně servisuje?

Zajímali by mě zkušenosti se servisem, jestli se tam něco sere a co očekávat. Já mám zatím najeto 65tkm bez ztráty kytičky. 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy, co jezdíte Toyoty, jak je to s ukazatelem dojezdu? Kolik litrů je rezerva?

Manželčin Yaris (model 2017+), dle jejího tvrzení po rozsvícení "hladového oka" už ukazuje jen pár kilometrů. Já v tom nejezdím, ale včera, když jela do obchodu, tak se kontrolka rozsvítila, když dojela domů a já s ním jel do posilovny, tak jsem to kontroloval a byl tam dojezd 1km pak už 0km, nicméně jsem ještě ujel minimálně 5km na pumpu. 

Je to celkem stresující :) (ne pro ženu, té je to jedno)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yaris (aspoň ten náš hybridný) ukazuje dojazd po rezervu. Takže keď ukazuje dojazd 0 km, je tam ešte rezerva, z fór mám vyčítané, že 5 litrov. Neoverené, nikdy som do dna nešiel.

Edit: oprava, upísal som sa.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Syn tam nulu mal už dvakrát a nenatankoval viac ako ca. 32 litrov. Nádrž by mala mať 36 l, to by tak zhruba tej rezerve zodpovedalo.

Keď ti to ukázalo nulu, koľko si natankoval? A akú máš veľkú nádrž? Podľa toho to celkom odhadneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapy, co jezdíte Toyoty, jak je to s ukazatelem dojezdu? Kolik litrů je rezerva?
Manželčin Yaris (model 2017+), dle jejího tvrzení po rozsvícení "hladového oka" už ukazuje jen pár kilometrů. Já v tom nejezdím, ale včera, když jela do obchodu, tak se kontrolka rozsvítila, když dojela domů a já s ním jel do posilovny, tak jsem to kontroloval a byl tam dojezd 1km pak už 0km, nicméně jsem ještě ujel minimálně 5km na pumpu. 
Je to celkem stresující  (ne pro ženu, té je to jedno)
Vlastní zkušenost u Corolly, ukazuje dost brzo, tipnul bych kolem 10l ještě v nádrži. Kdysi jsem hledal na internetu a je to u Toyoty celkem běžný. Jednou jsem to chtěl vyzkoušet vyjet na doraz, v Maďarsku na dálnici jsem od nuly najel ještě 150km, kanystr jsem měl v kufru, ale jelikož měl mladej tenkrát sracku, nechtěl jsem to riskovat a zajel k pumpě co byla u dálnice . Je to pár let, corrola to byla tuším ročník 2013

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo potvrzuju, ze Lexus to ma de facto stejne. Rozsviti se kolem 30-50 km dojezdu (u hybridu dost hraje roli i styl jizdy). A po 0 se da jezdit jeste celkem dlouho. Ale na doraz sem taky jeste nikdy nejel. Kazdopadne to odpovida cca tem 4 litrum benzinu. Mam i zkusenost s tim, ze kdyz to clovek necha stat nejakou dobu vypnuty s ukazatelem treba jen do 10 km dojezdu tak ta kontrolka potom po nastartovani trosku lita, ukaze treba 0, za chvilu 10, pak hned 5 atd. Prostor tam ale dycky jeste je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem přezul na letní, tak mi vibroval volant v rychlosti cca 80-120kmh při prudším brždění a občas i při jízdě na rovné silnici ve stejné rychlosti. V nižší nebo vyšší rychlosti to není znát. Přisuzoval jsem to ztracenému závaží na zimním disku a řekl jsem si, že už počkám na přezutí. Přezul jsem na letní a problém setrvával. Pak mě potkala ta boule na pravý přední gumě, co jsem tu psal a tak jsem koupil nový přední pneu a kola se vlastně již podruhé vyvažovali. Vibrace pokračovali. Tak jsem koupil nový kotouče a desky. Řekl jsem si, že se ty původní (ATE) asi zkroutili (najely 24tkm) a dal jsem včera BOSCH. Problém s vibracemi dál setrvává. Už fakt nevim, tak to v týdnu dávám do autorizáku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...