Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 11 minutami, darrecek napsal:

Boží.. Kde to prosím je? 

https://www.google.com/search?hl=cs-CZ&ie=UTF-8&source=android-browser&q=bobova+draha+liptov&gws_rd=ssl

Slovensko, Liptov, obec Pavcina Lehota. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já včera PRG - Mnichov - PRG, na jednu nádrž ujeto 1.354km, na této trase, velké, těžké Volvo. Průměrnou rychlost nevím, ale v ČR limity, venku jsem jel skoro hodinu a půl pilu 40% cesty kolem 120-170km/h, 60% 150 - 220km/h (tacho). Výsledek je výše. Po příjezdu do ČR, tankováno v noci na Benzině, tankováno do cvaknutí, plus jsem ji lehce dokrmil a dojezd skočil na 2100km, což je blbost, ale když se hodně snažím, tak 1.300 - 1.400km s ní dám.

Spotřeba super, ale dopřávám jí lázně každých 10 - 12.000km, poctivný olej Mobil 1, do paliva přidávám aditiva a ještě tankuji prémiové palivo. Na servisu nikdy nešetřím a dávám, co je i není potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důkaz, místo slibů :D ... nádrž má 70 litrů+.

Jinak jak jsem psal, je to polykač dálničních kilometrů v Evropě, není problém s ním dojet kamkoliv po Evropě a zpátky, ale ... servis není zadarmo, do toho pravidelné intervaly výměn náplní (Olej + filtry vše v TOP kvalitě, žádný Starline po maximálně 12Kkm, olej v převodovce po 50Kkm, něco klepne a už jsem v servisu), ale odvděčí se mi tak, že s ní můžu bezpečně vyrazit kamkoliv a kdykoliv bez rozmyslu, jestli dojedu. A vzhledem k mému nájezdu kolem 80.000 km ročně potřebuji spolehlivé auto. Tím chci říct, že když je péče, auto to vrátí, když se na to kašle, pak je dobrý mít dobrou pojistku s odtahem.

Fotka z včerejšího tankování, jako důkaz.

IMG_20200730_235251.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Bells napsal:

Pánové to máte v těch autech přídavné nádrže ne? Tady je to samý nájezd 1000+, já s úplně obyčejným autem najedu půlku :D

 

Právě teď, HD_Bagger napsal:

Já i na 120L nádrž najedu max 600 :D

Vy dva jste prostě odstrašující případ 🤣.

Nenajedu co Sphinxx, ale 1100 km na 45l nádrž dám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Sphinxx napsal:

Důkaz, místo slibů :D ... nádrž má 70 litrů+.

Jinak jak jsem psal, je to polykač dálničních kilometrů v Evropě, není problém s ním dojet kamkoliv po Evropě a zpátky, ale ... servis není zadarmo, do toho pravidelné intervaly výměn náplní (Olej + filtry vše v TOP kvalitě, žádný Starline po maximálně 12Kkm, olej v převodovce po 50Kkm, něco klepne a už jsem v servisu), ale odvděčí se mi tak, že s ní můžu bezpečně vyrazit kamkoliv a kdykoliv bez rozmyslu, jestli dojedu. A vzhledem k mému nájezdu kolem 80.000 km ročně potřebuji spolehlivé auto. Tím chci říct, že když je péče, auto to vrátí, když se na to kašle, pak je dobrý mít dobrou pojistku s odtahem.

Fotka z včerejšího tankování, jako důkaz.

Víš ty co, řekl bych ti něco sprostého a pak bych sem nemohl nějakou dobu chodit :D

před 8 minutami, kuncák7 napsal:

 

Vy dva jste prostě odstrašující případ 🤣.

Nenajedu co Sphinxx, ale 1100 km na 45l nádrž dám.

Počkej jako mě nepřijde, že bych jezdil kdo ví jak, jako prase, i motor běžný, 1.4TSI - nádrž je i s rezervou 50 l a když mám plno, tak mi palubák ukáže max. něco málo přes 700 km :D, jo když před tankováním pojedu hodně, ale hodně pomalu, tak ukáže na první dobrou i 800 km, vzhledem k tomu přepočítávání dle spotřeby, ale to se změni, během prvního mrknutí...reálný dojezd na nádrž je kolem těch 700 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Bells napsal:

Víš ty co, řekl bych ti něco sprostého a pak bych sem nemohl nějakou dobu chodit :D

Počkej jako mě nepřijde, že bych jezdil kdo ví jak, jako prase, i motor běžný, 1.4TSI - nádrž je i s rezervou 50 l a když mám plno, tak mi palubák ukáže max. něco málo přes 700 km :D, jo když před tankováním pojedu hodně, ale hodně pomalu, tak ukáže na první dobrou i 800 km, vzhledem k tomu přepočítávání dle spotřeby, ale to se změni, během prvního mrknutí...reálný dojezd na nádrž je kolem těch 700 km.

Jasný, většinou ten dojezd nad 1000 km máme s naftákama ( já teda určitě - já 1,4 TDI ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Sphinxx napsal:

Já včera PRG - Mnichov - PRG, na jednu nádrž ujeto 1.354km, na této trase, velké, těžké Volvo. Průměrnou rychlost nevím, ale v ČR limity, venku jsem jel skoro hodinu a půl pilu 40% cesty kolem 120-170km/h, 60% 150 - 220km/h (tacho). Výsledek je výše. Po příjezdu do ČR, tankováno v noci na Benzině, tankováno do cvaknutí, plus jsem ji lehce dokrmil a dojezd skočil na 2100km, což je blbost, ale když se hodně snažím, tak 1.300 - 1.400km s ní dám.

Spotřeba super, ale dopřávám jí lázně každých 10 - 12.000km, poctivný olej Mobil 1, do paliva přidávám aditiva a ještě tankuji prémiové palivo. Na servisu nikdy nešetřím a dávám, co je i není potřeba.

A teď matematická úloha pro příznivce elekromobility...kolik "kafiček" na rychlonabijeckach bude muset dotyčný vypít, aby udělal 2100km dlouhý přelet Evropou? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď matematická úloha pro příznivce elekromobility...kolik "kafiček" na rychlonabijeckach bude muset dotyčný vypít, aby udělal 2100km dlouhý přelet Evropou?
Pri dosahovanych rychlostech 7-8, takže se z toho stane výlet na 5 dní. Při menších rychlostech minimálně 4-5 ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bells napsal:

Víš ty co, řekl bych ti něco sprostého a pak bych sem nemohl nějakou dobu chodit :D

Počkej jako mě nepřijde, že bych jezdil kdo ví jak, jako prase, i motor běžný, 1.4TSI - nádrž je i s rezervou 50 l a když mám plno, tak mi palubák ukáže max. něco málo přes 700 km :D, jo když před tankováním pojedu hodně, ale hodně pomalu, tak ukáže na první dobrou i 800 km, vzhledem k tomu přepočítávání dle spotřeby, ale to se změni, během prvního mrknutí...reálný dojezd na nádrž je kolem těch 700 km.

Takhle, tohle Volvo je poslední, co bych si koupil a taky nejlepší, které jsem měl. Jak praví můj dobrý kamarád, který má menší V70, tak podle něj tenhle motor D5 - 120kW, naftu vyrábí :D ... Ten PC se zbláznil, protože za posledních cca 13.000km mi vypisuje 4.0/100km a dojezd vidíš sám. Samozřejmě kecá, protože reálný dojezd (ne na výpary) je těch cca 1350km a spotřeba mi vychází na 4.9 - 5.3/100km, přičemž první platí na pohodu, druhá je svižná jízda v kombinaci ČR + DE a venku ji dost proháním, takže kpt.Šnek rozhodně nejsem. :D 

Na druhou stranu "Motejl" z roku 2004 (MB S) ve verzi 500 V8 4Matic si taky na skoro 100l nádrž nespolyká víc, jak 550km. O Praze ani nemluvě.

před 34 minutami, efreeti napsal:

A teď matematická úloha pro příznivce elekromobility...kolik "kafiček" na rychlonabijeckach bude muset dotyčný vypít, aby udělal 2100km dlouhý přelet Evropou? 🙂

 

před 20 minutami, Frostie napsal:

Pri dosahovanych rychlostech 7-8, takže se z toho stane výlet na 5 dní. Při menších rychlostech minimálně 4-5 ...emoji3525.png

K této EKO, EZO debatě ... vy si děláte srandičky, ale opravdu nejezdím jen v bezvětří a na N, jako Hasňa, kterej dojíždí k MOLce na výpary :D .

Hanz, já myslím, že zrovna Ty víš, jaká tahle D5 je, proto se vyplatí do ni pořád dávat prachy. A to pohodlí? Kam se hrabe BMW.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Sphinxx napsal:

Já včera PRG - Mnichov - PRG, na jednu nádrž ujeto 1.354km, na této trase, velké, těžké Volvo. Průměrnou rychlost nevím, ale v ČR limity, venku jsem jel skoro hodinu a půl pilu 40% cesty kolem 120-170km/h, 60% 150 - 220km/h (tacho). Výsledek je výše. Po příjezdu do ČR, tankováno v noci na Benzině, tankováno do cvaknutí, plus jsem ji lehce dokrmil a dojezd skočil na 2100km, což je blbost, ale když se hodně snažím, tak 1.300 - 1.400km s ní dám.

Spotřeba super, ale dopřávám jí lázně každých 10 - 12.000km, poctivný olej Mobil 1, do paliva přidávám aditiva a ještě tankuji prémiové palivo. Na servisu nikdy nešetřím a dávám, co je i není potřeba.

 

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Nenajedu co Sphinxx, ale 1100 km na 45l nádrž dám.

Nerad bych vyvolával variaci na klasické hospodské přetahované komu jeho Tdi "bere pod tři litry", ale s vašimi hodnotami vůbec nechápu, proč se muselo opustit NEDC, vždyť ty automobilky byly při výpočtu hrozně pesimistické :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Sphinxx napsal:

K této EKO, EZO debatě ... vy si děláte srandičky, ale opravdu nejezdím jen v bezvětří a na N, jako Hasňa, kterej dojíždí k MOLce na výpary :D .

Hanz, já myslím, že zrovna Ty víš, jaká tahle D5 je, proto se vyplatí do ni pořád dávat prachy. A to pohodlí? Kam se hrabe BMW.

To já samozřejmě zcela přesně vím, měl jsem jí pár let jako Gentskou služebnici :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K této EKO, EZO debatě ... vy si děláte srandičky, ale opravdu nejezdím jen v bezvětří a na N, jako Hasňa, kterej dojíždí k MOLce na výpary .
Hanz, já myslím, že zrovna Ty víš, jaká tahle D5 je, proto se vyplatí do ni pořád dávat prachy. A to pohodlí? Kam se hrabe BMW.

Tak ja mám doma ešte Volvo XC90 - D5 vo verzi 120KW, s manuálom (je to taký citovy vzťah a neoplatí sa to predávať). Môžem povedať že spotreba je naozaj dobrá, no pružnosť už moc nie.
V každom prípade 1000km mám velky problém spravit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 7. 2020 v 14:08, Bobisek napsal:

 

Nerad bych vyvolával variaci na klasické hospodské přetahované komu jeho Tdi "bere pod tři litry", ale s vašimi hodnotami vůbec nechápu, proč se muselo opustit NEDC, vždyť ty automobilky byly při výpočtu hrozně pesimistické :)

Tak je nevyvolavej (taky neřeším tvé jiné názory, co tu obhajujes). Nemám potřebu si honit pindika, rekord na nádrž mám 1260 km a obhajovat se nepotrebuju. Buď věř nebo ne, tvůj boj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, kuncák7 napsal:

Nemám potřebu si honit pindika, rekord na nádrž mám 1260 km a obhajovat se nepotrebuju. Buď věř nebo ne, tvůj boj. 

Já chtěl po někom vytahování pindíka nebo obhajobu? Můj post byl obecným vyjádřením obdivu (i překvapení) nad tím, že aspoň někdo dosahuje spotřeb uváděných automobilkami. Nic více, nic méně, dokonce ani bojovat se s ničím/nikým nechystám. Hezký den a hlavně klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...