Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

@Liqid - i30 ma novej facelift, tak predfaceliftovej model se da sehnat s dobrou vybavou za dobre prachy. Zrovna vcera jsem se dival na vozitka do 400k Kc s benzinovym motorem alespon 100kW a vesla se mi tam pouze i30, Ceed a k memu prekvapeni Oktavka. Ale chapu, ze mistni pohled na znacku Hyundai neni uplne pozitivni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím to tady - máte zkušenost, kolik mají pojišťovny ve zvyku proplácet z povinného ručení při nezaviněné nehodě u starších aut? U aktuální pojistky mám od KOOP Na100pro (GAP), ale nevím, jak by se k tomu pojišťovna doopravdy postaví. Mám na stole nové kalkulace o litr-dva levnější, tak nad tím přemýšlím. Pokud mi Kooperativa fakt doplatí eventuální škodu, a že Lexus díly nejsou za hubičku, za 2k to stojí - jinak logicky ne. Auto je IS 250 r.v. 2008, takže cena hrubým odhadem kolem 200k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako v CR, na SK ti ale z povinneho poistenia musi poistovna vinnika preplatit celu skodu. Teda auto das do servisu a nestaras sa, neplatis. Nezavisle od ceny dielov. Moze sa ale stat ze ti oni urcia servis. Problem nastava ak skoda atakuje 80+ % zo zostatkovej hodnoty vozidla, to byva totalna skoda. To ti potom nieco vyplatia, ale spokojny nebudes urcite. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted jsem to řešil na manželčině posouvadle po vesnici..  Ford Focus 2 , opilec jel kolem našeho domu a napálil to do zadní části auta..to ho probralo, tak strhl volant a odřel celý bok.  Pojišťovák na místě zaznal že to bude totálka.. týden bylo auto v dražbě...potenciální kupec jej vydražil za X tis. Následně jsem týden čekal na vyhodnocení ceny vozu před nehodou. Po týdnu přišel informační email že je to tolik a tolik a rozdílnou částku zítra posílají na uvedený účet.  Vzhledem k tomu že měl Generali , tak to dopadlo dobře a jsem spokojený. Ještě mi lehce zůstane. Nebo se to opraví tak na půl a zůstane hodně :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, AndyAaron napsal:

@Liqid - i30 ma novej facelift, tak predfaceliftovej model se da sehnat s dobrou vybavou za dobre prachy. Zrovna vcera jsem se dival na vozitka do 400k Kc s benzinovym motorem alespon 100kW a vesla se mi tam pouze i30, Ceed a k memu prekvapeni Oktavka. Ale chapu, ze mistni pohled na znacku Hyundai neni uplne pozitivni...

pokud si vybereš, tak pošli konfiguraci na i30 ti uděláme cenu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Rimmer napsal:

Zkusím to tady - máte zkušenost, kolik mají pojišťovny ve zvyku proplácet z povinného ručení při nezaviněné nehodě u starších aut? U aktuální pojistky mám od KOOP Na100pro (GAP), ale nevím, jak by se k tomu pojišťovna doopravdy postaví. Mám na stole nové kalkulace o litr-dva levnější, tak nad tím přemýšlím. Pokud mi Kooperativa fakt doplatí eventuální škodu, a že Lexus díly nejsou za hubičku, za 2k to stojí - jinak logicky ne. Auto je IS 250 r.v. 2008, takže cena hrubým odhadem kolem 200k.

No, s nástřelem hodnoty Tvého vozidla  v místě a čase, kterou jsi si určil bych si dovolil polemizovat a stejně tak to udělá jistě pojišťovna. Je to třináct let staré vozidlo.

Vezme se hodnota vozidla

O té se odečte cena nepoškozených zbytků vozidla ( většinou nejvyšší aukční nabídka) a zde můžeš auto prodat a a nebo nemusíš

Rozdíl je to co dostaneš 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom "vezme se hodnota vozidla". Už v tuhle chvíli se odehrává legální krádež. Kámoš vloni na podzim koupil jetýho Forestra, km lehce pod kilo, nejvyšší výbava a především v manuálu, těžko sehnatelná věc. Vyšel přes 450 a hledal půl roku. Dal na to havarijko a jezdil. Minulej tejden na dálnici D4 potkal 3 srnky, jednu trefil. Levej přední roh a vyskákaný airbagy. Nechal to odtáhnout zpátky k Freyovi, odkud zrovna jel ze svolávačky a kde nechal nějakejch 30 za servis navíc. V top stavu auto. Pojišťovák uvedl hodnotu na 250 tkč, Freyovci kalkulaci opravy na 300 tkč. Po odečtení spoluúčasti mu chtěj vyplatit 190 tkč. Kouknu na mobil.de a srovnatelný auto je furt za 400 litrů. Kámoš je na prášky a právník mu řekl, že šance na férový plnění je mizivá.

2E1C3DCD-781C-469D-8E6C-7FB8D7A7F3F2.heic

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, long napsal:

No, s nástřelem hodnoty Tvého vozidla  v místě a čase, kterou jsi si určil bych si dovolil polemizovat a stejně tak to udělá jistě pojišťovna. Je to třináct let staré vozidlo.

Vezme se hodnota vozidla

O té se odečte cena nepoškozených zbytků vozidla ( většinou nejvyšší aukční nabídka) a zde můžeš auto prodat a a nebo nemusíš

Rozdíl je to co dostaneš 🙂 

Pardon, ale nechápu, co tím chtěl básník říci 🙂 Ptal jsem se na reálnou zkušenost z GAP plněním Kooperativy, respektive s plněním povinného ručení ze strany ostatních pojišťoven.

Připomíná mi to letitou zkušenost z autorizáku, kde jsem byl na ročním servisu s dvouletou OII zděděnou po otci, najeto cca 8tkm a na otázku, co bych za to mohl dostat, mi byla nabídnuta cena skoro o 40% menší, než jsem vzápětí dostal na ruku. Byl to jeden z životních okamžiků, kdy jsem se nezmohl na slovo, poděkoval a odešel. 

Zastavím se jen u ceny místně obvyklé - na TipCars je aktuálně 15letá za 180k, 12letá za 320k, obě větší nájezd, tudíž asi víš víc než já, nebo jsi z té pojišťovny :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouho schnou sedačky po tepování?

V závislosti od toho ako moc boli špinavé resp. ako moc sa to musí navlhčiť. Avšak ak sú vyhrievané nemalý by sa moc silno tepovať.

Rataj v tomto teplom počasí keď budeš mat všetko otvorené môže to byt do večera suché bez problémov.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Rimmer napsal:

Pardon, ale nechápu, co tím chtěl básník říci 🙂 Ptal jsem se na reálnou zkušenost z GAP plněním Kooperativy, respektive s plněním povinného ručení ze strany ostatních pojišťoven.

Připomíná mi to letitou zkušenost z autorizáku, kde jsem byl na ročním servisu s dvouletou OII zděděnou po otci, najeto cca 8tkm a na otázku, co bych za to mohl dostat, mi byla nabídnuta cena skoro o 40% menší, než jsem vzápětí dostal na ruku. Byl to jeden z životních okamžiků, kdy jsem se nezmohl na slovo, poděkoval a odešel. 

Zastavím se jen u ceny místně obvyklé - na TipCars je aktuálně 15letá za 180k, 12letá za 320k, obě větší nájezd, tudíž asi víš víc než já, nebo jsi z té pojišťovny :D 

Pravda, vím zřejmě víc. 

Hodnota vozidla se určuje jinak a to hlavně pro potřeby pojišťovny.

Navíc ty uvádíš ceny, které by prodávající chtěl dostat, tedy není to jistě hodnota vozidla,  ale požadovaná cena 😞

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Vladino125 napsal:


V závislosti od toho ako moc boli špinavé resp. ako moc sa to musí navlhčiť. Avšak ak sú vyhrievané nemalý by sa moc silno tepovať.

Rataj v tomto teplom počasí keď budeš mat všetko otvorené môže to byt do večera suché bez problémov.

 

před 4 hodinami, DavidLC napsal:

Jak píše Vladino, hlavně otevřít dveře, okna a větrat a na sluníčku by to mělo být razdva. Pokud to někdo neprolil....

No právě jde o to, že schnout to bude nejspíše jen u nás v domě v podzemní garáži u "okna" a jsem schopen zajistit maximálně otevření všech oken 🙂 

Špinavé nijak nejsou a prolité nebyly, auto má 2 roky, tak je prakticky chci vyčistit jen z důvodu dvouletého používání a postupném zanášení té neviditelné špíny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš možnost to postavit někomu u domu hezky na slunce, všechno otevřít dokořán? 

Když si nechávám tepovat interiér tak mu to ráno odvezu a vyzvedávám za 24 hodin suchý, schne to přes noc na hale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Tom4 napsal:

Nemáš možnost to postavit někomu u domu hezky na slunce, všechno otevřít dokořán? 

Když si nechávám tepovat interiér tak mu to ráno odvezu a vyzvedávám za 24 hodin suchý, schne to přes noc na hale.

Nemám kde. tady u nás. U rodičů to můžu nechat, ale to zase musím řešit v jiném městě, ale nedokopu se k tomu, teď mi přijde bába tepovat sedačku, tak jsem ji chtěl zneužít na auto...při nejhorším ji jen zneužiju no 🙂 a auto nechám na lepší časy, nechci zase, aby se mi po tomto aktu mlžily okna zevnitř, to raději ty sedačky nechám tak a přejedu to mokrou houbičkou.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 8. 2020 v 19:52, Vladino125 napsal:

PS - ja na mojej A6 (2011) to mám aj z vnútornej strany od dvierok nádrže, myslím že tam je to štandard umiestnené.

Na dvířkách k nádrži to nebylo, ale u dveří řidiče jo, takže dík za nasměrování, fakt by mě to netrklo...

(Techničák stále odolává nalezení - je to velkej problém? 😁)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, M.K. napsal:

 

(Techničák stále odolává nalezení - je to velkej problém? 😁)

Do doby než ho budeš potřebovat. Tedy technická kontrola, prodej vozu nebo potřeba zapsat nový rozměr kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad pojišťovny:
Osobní zkušenost (oba připady mé ženy)"z obou stran".
Poškozený: Před několika lety rána zprava (z vedlejší) dodávkou do manželčinýho staršího, ale "nažehlenýho" Scenika (osobni dovoz z DE v plné parádě). Uzavřeno jako totálka. (pozn.: v okamžiku tohoto rozhodnutí vracíte náhradní auto- u nás po 3 dnech- všem je fuk, jestli máte nebo nemáte s čím jezdit, nebo jestli máte za co koupit jiný auto) Pak teprve začíná dohadování o ceně, aukce "vraku" atd. .. a cena? K smichu- tehdy mi někdo vysvětloval, že vezmou průměrnou cenu "stejneho" auta (tipcars)- stejneho ve smyslu tabulkových vlastností, nikdo neoceni jestli je ve stavu "jako ze salónu".
Viník: nedávné nedobrždení za WV s jiným WV :-) . Výsledek- upadlý rámeček na SPZ. Poškozená odmítla domluvu (manžel, leasing a jiné argumenty) OK, sepsaly to a bylo. Výsledek: bonusy v háji a navýšení pojistek o cenu za kterou by zlikvidovali takových událostí asi 10. (Mám u nich jak POV tak i havarijko)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...