Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Peta-Biker napsal:

Kdyby rifter měl ledkovy světla, tak si myslím, že by se ještě lépe prodával. To je jediné, co mě sere, ne nemá full ledy. 

1,2 v kombinaci s manuálem je totální nesmysl, v tom autě se prostě nedá jezdit, na dovolenou v tom ani ve snu....takže určitě dvoulitr, ale tam už ta cena letí samozřejmě rapidně vzhůru. Co mě vadí, že to auto je nesmyslně vysoké, malé děti nevystoupí ani nenastoupí a dospělej člověk si musí prostě ve špatném počasí zaprasit gatě o prahy. Nevyhovuje mě otevírání zadních dveří ani zavírání kufru klasickým koženým uchem. Prostoru je dost, ale třeba vzadu ho zabíjí nesmyslné tvarování sedaček, kde když sedíš správně, tak do tebe ze strany tlačí dveře, takže musíš sednout na vystouplý rantl v sedačce, na držák pásu, už ti nesedí opěrka hlavy správně, no ale aspoň si vytvoříš prostor a neopíráš se o dveře. Na tak velké auto strašně malá zrcátka, ve zpětném zrcátku stále něco hledáte pohybem hlavy. Úložných prostorů dost, ale tak laciné zpracování už jsem dlouho neviděl, kastlik u pasažéra vám přerazí nohy, když ho pustíte. Stropní plastový po celé délce brutál, velký, ale bez využití, fakt nevím co by se tam dalo dát aby to nejezdilo z jedny strany na druhou. Malý výčet věcí za první den užívání, na které bych si těžko zvykal nemluvě o strašném náklonu do zatáček jak je to auto vysoké a měkké. Pažouta značku mám rád, ale tento model mě tedy ani trochu neseděl, ale někomu může, to netvrdím. Sto lidí, sto chutí :cheers:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se to auto libilo a celkem mi sedlo(navic Rifter z cele PSA+Toyota ctyrky vypada suverenne nejlip), ale nakonec jsem si rekl, jako jedine auto do rodiny krabici nechci, jeste sem se asi tak nevyklidnil.  1,2 mi pripadala v pohode na klidný ježdění (lidi hodne rychle zapominaji jak jezdily pred par lety atmosfery). Neprekryte prahy jsou asi nevyhoda ok (ale neni to SUV), posunovaci dvere jsou v poho a prakticke pro nakladani deti(navic umi stahovaci okno-tim se kazdy pochlubit nemuze). Zadni dvere sou ok vyklapi se celkem vysoko(lze objednat i samostatne otevirani jen okna). Sedacky vzadu jsou lehce poddimezovany, sedaky i operaky kratsi(ale jak na to polozis detske sedacky tak je to pak stejne jedno). Uloznych prostoru spousta(ten pruhledny panel pod stropem mi taky pripadal divny ale dokazu si predstavit vyuziti napr na odlozeni zimnich bund cele posadky), s lacinym zpracovanim nesouhlasim, spis sem mel pocit, ze je vse odolne a lehce omyvatelne. Ze je to vysoke a trosku houpave to povazuju za vlastnost, ktera odpovida urceni vozu. Me odradila hlavne absence led svetel(jak rikal peta-biker, halogeny na novem aute, to je prohra), infotainment byl hodne pomaly kompatibilita s AA mirne problemova(na to ze to byl uplne novy model uza sem cekal nejaky pokrok oproti treba VW) a  naprosta absence skladovek benzin+automat coz byla jedina varianta co mi davala smysl. Jako dokazu si predstavit, ze lehky facelift by vsechny minusy krasne vyresil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To efreeti: Copak, každý máme jiný požadavky a chutě, to je v pohodě, nakonec interiér a palubni deska se mi i líbí. Ale ten motor by ti v takovém to autě nestačil ani boha, to mi věř. Máme ho ve 2008, prcek auto, vcelku živý motor, na poskakování po okolí na pohodu. Ale jakmile ho trošku naložíme, čtyři dospělí, začne lapat po dechu, jediná klika že je v automatu, který je solidní a pracuje příjemně. Kamarád, takový trošku pecivál, byl s 1,2 spokojený asi tři roky, než se vydal s rodinou plně naložený do Polska k móři a k mému překvapení přiznal, že to s tím autem bylo peklo. Takže pokud překousneš všechno výše napsané, beru, ale motor aspoň ty dva litry 

 

DSC_0319.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi já mám Riftera v longu a v plné palbě,diesela 130k/6-kvalt!Nemohu si stěžovat!Naložím,odvezu,jezdí to parádně,tahá celkem slušně,super spotřeba.Už mám najeto 45tkm a bez sebemnšího problému.A ten long je mnohem pohodlnější na jízdu než kratší verze asi delší rozvor..jako jasný je to krabice a nelze srovnávat s golfem nebo A4 apod.Ale mám i 730d a jako na dlouhý cesty si i tak beru riftera.Což značí že to není tak špatný,a je to poměrně podvozkově dobře naladěné..Rozhodně doporučuji nejsilnější naftovou motorizaci.1.2 není vůbec špatná ale ne na takový auto.Peugeot udělal velký krok dopředu a ty auta mají opravdu velmi pěkně udělané a kvalita šla výrazně nahoru.Jednu dobu byla ta značka hrozná a uplně zahodila lesk, konce80 a začátku 90.let,kdy byla velmi dobrá.Asi spojenectví s Toytou velmi prospělo.

IMG_20190218_171825-1024x768.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 9. 2020 v 16:56, African napsal:

1,2 v kombinaci s manuálem je totální nesmysl, v tom autě se prostě nedá jezdit, na dovolenou v tom ani ve snu....takže určitě dvoulitr, ale tam už ta cena letí samozřejmě rapidně vzhůru. Co mě vadí, že to auto je nesmyslně vysoké, malé děti nevystoupí ani nenastoupí a dospělej člověk si musí prostě ve špatném počasí zaprasit gatě o prahy. Nevyhovuje mě otevírání zadních dveří ani zavírání kufru klasickým koženým uchem. Prostoru je dost, ale třeba vzadu ho zabíjí nesmyslné tvarování sedaček, kde když sedíš správně, tak do tebe ze strany tlačí dveře, takže musíš sednout na vystouplý rantl v sedačce, na držák pásu, už ti nesedí opěrka hlavy správně, no ale aspoň si vytvoříš prostor a neopíráš se o dveře. Na tak velké auto strašně malá zrcátka, ve zpětném zrcátku stále něco hledáte pohybem hlavy. Úložných prostorů dost, ale tak laciné zpracování už jsem dlouho neviděl, kastlik u pasažéra vám přerazí nohy, když ho pustíte. Stropní plastový po celé délce brutál, velký, ale bez využití, fakt nevím co by se tam dalo dát aby to nejezdilo z jedny strany na druhou. Malý výčet věcí za první den užívání, na které bych si těžko zvykal nemluvě o strašném náklonu do zatáček jak je to auto vysoké a měkké. Pažouta značku mám rád, ale tento model mě tedy ani trochu neseděl, ale někomu může, to netvrdím. Sto lidí, sto chutí :cheers:

Do riftera 2l nedavaji, max 1,5d 130k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen dodám že motor je 1,5hdi-130k a i když auto naložím zbožím a celkem do plna nebo když vezu 5 lidí bez problému předjíždím,zatáhne to,jede to.Není to nikterak udýchané ale přeci jen to nni 3,0 ale uplně to stačí a jede to velmi dobře!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...