Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, vwtyp11 napsal:

Vsichni jsou paf, kdyz jezdis autem:) moje 911 dela mesicne 4.000km a druha 6.000.

Jj, dycky: "To mas na nedelni vyjizdky, ne?" Pritom ja nedele nejradsi travim doma u bazenu, tohle je prave do prace a na pracovni pojizdky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, mAra_ napsal:

Já se zabiju už ... Nebo zabiju někoho v jeepu.

Dnes jsem chtěl jet na nákup, a nic. Auto ani ťuk. Zasmrdela baterka , trošku se z ní zakourilo a je po prdeli...

Pokiaľ si si ešte nevšimol, tak to to je vlákno “Kdo čím jezdí”, nie, “Kdo čím nejezdí” 🤣. Prepáč, nedalo mi to. Je to fakt blbé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, mAra_ napsal:

Já se zabiju už ... Nebo zabiju někoho v jeepu.

Dnes jsem chtěl jet na nákup, a nic. Auto ani ťuk. Zasmrdela baterka , trošku se z ní zakourilo a je po prdeli...

Aj to by mi jeblo, trochu vím jak se cítíš, protože podobné peripetie zažíval kamarád s funglovkou Subaru Outback. Rok auto po servisech než mu vyměnily celý motor, člověk by měl mít radost a místo toho nastoupí peklo. Drž se. Nás naštěstí dovezla micina zpátky domů, ale jeden nikdy neví, když vidíš jak ta auta dnes ztloukají horkou jehlou :weird: Najeto celkem prvních šestset, z auta krásný pocit a ze zážitku z víkendových hor ještě krásnější :guitar: 

_20201004_163324.JPG

_20201004_163728.jpg

DSC00845~2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, že Porsche dělá už i auta s motorem ve předu, to asi vědí všichni, ale že bude motor vepředu i v 911 ( i když zatím tedy  jen " polomotor " ), to je novinka
3 válce vepředu a 3 válce vzadu

Odesláno z mého F2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 10. 2020 v 10:51, wawrik napsal:

Pre nás, čo sa radi kocháme krajinou, to je dosť výrazná pomôcka. Ale je pravda, že na použiteľný systém, ktorý robí, čo má, neodpútava pozornosť pri obsluhe a neotravuje falošnými poplachmi, som narazil až nedávno.

Já mám už ve druhém autě (obě VW) adaptivní tempomat (+krizové brždění), jezdím denně do práce 80/80km většinu po dálnici, a toto je nejlepší funkce, co kdy vymysleli po klimatizaci.

Ve městě si cvaknu rychlostní limit a věnuju veškerou pozornost tomu, co se děje na cestě, nemusím kontrolovat rychlost ani auto před sebou, můžu sledovat přechody, protisměr, nebo rádio a navigaci.

Na dálnici si cvaknu nějakou nejvyšší rychlost, kterou chci jet, pověsím se na někoho, kdo jede stylem, co mi vyhovuje a sleduju jenom provoz. Auto si přidá nebo zabrzdí podle potřeby. Několikrát mne už tenhle systém zachránil před krizí, pár hnusných příhod mám.

Měla jsem Lidar, teď teda nevím; ale ten lidar byl perfektně spolehlivý, vypínal se jen při hustém sněžení, ale to auto dalo dost výrazně vědět, že ho vypnulo, nešlo to přehlídnout. Falešné brždění jsem nezažila.

Jako zvykat jsem si musela, nezvyklé je především to, že když se přibližuju k autu při předjíždění, musím přidávat proti vůli auta a ne brzdit, jak je obvyklé. Když si občas sednu do auta s normálním tempomatem, dělá mi chvilku to opačné do dobržďování problémy, třeba v zácpě.

Hlídání čar mám vypnuté, to je asi fajn na dlouhou cestu při nebezpečí únavy, ale v tom denním provozu mně to rozčiluje, jak to řve a škube volantem v každém zúžení na dálnici.

Já prostě nevěřím tomu, že tyhle novinky snižují řidičské schopnosti, to se říkalo i o automatu a o tempomatu...a dnes je to standard. Naopak, výrazně zvyšují bezpečnost.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, mAra_ napsal:

Já se zabiju už ... Nebo zabiju někoho v jeepu.

Dnes jsem chtěl jet na nákup, a nic. Auto ani ťuk. Zasmrdela baterka , trošku se z ní zakourilo a je po prdeli...

Nejsem automekánik, takže radit nebudu, ale stalo se mi to samé na jaře a byl to taky Jeep. Banalita - volný konektor na baterce, ale bohužel na to přišel až autorizak🔧

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JR_2010 napsal:

Celkem s Tebou souhlasím, jen si neumím nějak představit, jaký ten rychlostní limit cvakáš ve městě, že mu pak už nevěnuješ pozornost.

Povolenou rychlost +8 až +10 km - takže většinou 58-60 km/h. Auto přede mnou obvykle jede míň, takže to pěkně drží a když mi ujede, tak vím, že nepřekročím tachometrových 60, příp. si to secvaknu na 50. Ten VW má jednoduché ovládání, že se nemusím koukat, když chci cvaknout najednou 10 km dolů nebo nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, sibirnaya napsal:

Jj, dycky: "To mas na nedelni vyjizdky, ne?" Pritom ja nedele nejradsi travim doma u bazenu, tohle je prave do prace a na pracovni pojizdky..

ako sa s tym chodi na dlhe trasy v zmysle komfortu podvozku a sedaciek? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Laika napsal:

Povolenou rychlost +8 až +10 km - takže většinou 58-60 km/h. Auto přede mnou obvykle jede míň, takže to pěkně drží a když mi ujede, tak vím, že nepřekročím tachometrových 60, příp. si to secvaknu na 50. Ten VW má jednoduché ovládání, že se nemusím koukat, když chci cvaknout najednou 10 km dolů nebo nahoru.

Tak je dobře že se aspoň někdo občas najde že některé ty fíčuriny občas využije, když za ty auta všichni platíme takové prašule navíc a myslím to v dobrém ;) Z mého okolí dá se říct že většina vždycky žasne nadšením, má to tohle a tamto, tohle to umí, první dva tři měsíce nadšené mačkání čudliků a pak to nějak samo opadne a už se jenom jezdí, tak jako dřív. Já měl to samý, všechno pěkně vyzkoušet, no a proto dneska už vím že toho moc nepotřebuji, třeba omezovač rychlosti jsem u každého auta vyzkoušel přesně jednou, všude stejný tak jak píšeš, a tím to haslo. Ale každý to máme samozřejmě po svém, to je úplně v pohodě, hlavně když jezdíme tolerantně a bezpečně vůči svému okolí :cheers:

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, JR_2010 napsal:

Já Ti rozumím, ale která obec má dnes standardních 50 ?

To je jedno kolik, prostě tolik, kolik tam mají,  +10. Stejně to určuje ten, kdo jede přede mnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...