Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 23 hodinami, dawe009 napsal:

Co máš za model? Bude to nejspíš souviset s prediktivním adaptivním tempomatem. Vypni si funkci “respektovat průběh cesty” - v menu nastavení asistence řidiče - acc.

Možná je to ale standard už pro “obyčejný” adaptivní tempomat. Já to nepoužívám a v pravým pruhu toho moc nenajezdím, tak si nejsem jistej. To víš, safety first ;)

Golf. Díky, zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Laika napsal:

Golf. Díky, zkusím.

Tak v Golfu prediktivní tempomat není. Jenom adaptivní. Takže to tak proste je a nikde to nevypneš. Je to evidentně další “bezpečnostní fičura” adaptivniho tempomatu..že kromě prostoru před tebou hlídá i auta v ostatních pruzích a nenechá tě předjet zprava. V podstatě je to chytrý, když se nad tím zamyslíš :) Ale pokud si byla zvyklá předjíždět pravým, tak tohle ti do toho bohužel hodí vidle :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, dawe009 napsal:

Tak v Golfu prediktivní tempomat není. Jenom adaptivní. Takže to tak proste je a nikde to nevypneš. Je to evidentně další “bezpečnostní fičura” adaptivniho tempomatu..že kromě prostoru před tebou hlídá i auta v ostatních pruzích a nenechá tě předjet zprava. V podstatě je to chytrý, když se nad tím zamyslíš :) Ale pokud si byla zvyklá předjíždět pravým, tak tohle ti do toho bohužel hodí vidle :)

SAMOZŘEJMĚ,  že nepřejíždím pravým, nikdo nepředjíždí pravým! :) Se nesmí.

Je to spíš nepříjemné při souběžné jízdě, když jedu vpravo, že mi ten spratek zabrzdí a překvapí. Ono to teda brzdí hezky, nelekavě, takže spíš že najednou si všinmu, že leze jak šnek. Nebo jako dnes, když sjíždím z dálnice, vlevo se vleče náklaďák a já ne a ne se dokodrcat k tomu sjezdu... Jako přišlápnu si, ale než mi to dojde... Musím si zvyknout, Golfa se asi hned tak nezbavím. Na adaptivní tempomat jsem taky půl roku nadávala a teď je to pro mne basic. Ale se skleněnou střechou se nesmířím NIKDY! :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Pavelpu27 napsal:

Já teda zprava předjíždím zcela běžně a legálně v obci. Nechápu, jaká fíčura by mi v tom měla bránit?

To každej, akorát u toho asi v obci většinou nemáš zapnutej adaptivní tempomat ne? A pokud ano, stačí lehce šlápnout na plyn a auto předjede i v pravým. Případně se to dá přes diagnostiku vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Z. Paul napsal:

Naštěstí jen podtlak turba a ten neVolví nejhorší motor nakonec nejezdil bez závady dalších 130k km než šel z domu :) 

Tak to musela být jen S40/V50? Nebo něco nového? Tam to lítá do servisu.

před 9 hodinami, Irwinek napsal:

Opravdové Volvo má na volantu jen klakson.

Dovolím si oponovat, já mám tři (dvě krabice - youngtimery). A jedno novější, co mi nahradilo S90, má multifunkční volant a nic pohodlnějšího jsem dosud neměl a to jsem měl i S90 Royal, která byla ultra pohodlná, dle mého nejkrásnější sedan. Ty máš 960? Fakt krásný povoz.

před 8 hodinami, Xenomorfus napsal:

Amen!

👍👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Sphinxx napsal:

Tak to musela být jen S40/V50? Nebo něco nového? Tam to lítá do servisu.

Dovolím si oponovat, já mám tři (dvě krabice - youngtimery). A jedno novější, co mi nahradilo S90, má multifunkční volant a nic pohodlnějšího jsem dosud neměl a to jsem měl i S90 Royal, která byla ultra pohodlná, dle mého nejkrásnější sedan. Ty máš 960? Fakt krásný povoz.

👍👌

Jojo, 960, ale 2,5 L, chtěl jsem manuál 😄 Je to vlastně poslední před přeznačením na to Tvé S90.

Pohodlí je sice dobrá věc, jenže já si s tím pak moc hraju a neužívám si jízdu 😞

Ale Opravdové Volvo, to u mne tak nějak furt zůstává 2XX  😄 no možná ještě 7XX

igor-yermolenko-volvo-engine-herart-wall-tapestries.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...