Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 7 minutami, H-B napsal:

Kdyz vidim u toho VW polozku "klimatizovano" - znamena to, ze muzes na dalku treba nastartovat a vychladit si? Aniz bys v aute byl, odemkl a tak... Nezavisly topeni znam, ale tohle by mohla byt prima funkce

 

Ano, ale týká se to jen PHEV a elektro. Tam můžeš topit i klimatizovat. U benzinu / nafty jen nezávislý topení, chladit to neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw. nepřál bych vám v tomhle počasí a teplotách vidět po ránu ty pohledy manželky, když přichází ke svému zamrzlému Tiguanovi a vedle se z mýho auta kouří z oken a to ještě ani neví, že teplo je i vevnitř včetně sedaček a volantu..v zimě není jedinej den, kdy by mi to nevyčetla. Jedna z nejlepších fičur do auta za mě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, dawe009 napsal:

Ano, ale týká se to jen PHEV a elektro. Tam můžeš topit i klimatizovat. U benzinu / nafty jen nezávislý topení, chladit to neumí.

Tak ono to sice v létě neklimatizuje, ale pustí to alespoň ventilátor a teplota se krapet sníží... v hodně teplých dnech to je docela fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výhřev volantu a čelního skla jsem si dneska obzvlášť užil, Focus šel na STK, tak mi u Forda půjčili Grand Cmaxe, 1.5 benzín. Oblíbené téma posledních dnů, keyless, tam byl taky, odemknout tažením za kliku, zamknout pohlazením plošky na klice. No ale Focus prošel STK a hlavně emisema bez ztráty kytičky, což je po 10 letech a 285 tis. km slušnej výsledek, dokonce i to DPF je furt původní, takže Cmax vrácenej, a zejtra budu zase škrábat okno 🙂 

IMG_2256.JPG

IMG_2260.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, dawe009 napsal:

Já jsem teda paranoidní a nedokážu si představit, že vystoupím a jdu pryč a spoléhám na to, že se to zamkne. Stejně bych na to ještě z balkonu mačkal tlačítko. Takhle vystoupím, vzadu si vezmu tašku, zabouchnu, pohladím kliku, slyším cvaknout zámky, vidím a slyším, jak se sklápí zrcadla a prostě vím, že je zamknuto a jdu v klidu pryč a už to neřeším. Ale je to samozřejmě jen o zvyku.

 

Mně taky asi trochu víc vyhovuje to, že se přesvědčím o zamknutí. Nejsem paranoidní, ale letos jsem vystřídala tolik naprosto rozdílných aut, že si nejsem jistá už ničím....

Taky se mi stalo (několikrát), že manžel řídil Mazdu a já jsem si nechala v autě kabelku s klíčema, přišli jsme z výletu a auto odemknutý. To samozřejmě nepozná, že je tam klíč bez člověka a nezamkne. Poprvé jsme řešili, jaktože se auto nezamklo, podruhé a následně už jsem dostala...ale ten klíč je takový subtilní, nosím ho v taštičce s dokladama, že na něj prostě občas zapomenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 11. 2020 v 21:02, koveras napsal:

Hosi, nechcem vam kazit pohlad na nemecke automobilky, ale nova X5 s keyless zamknutie pri odchode od auta predsa ma, nastavuje sa to v iDrive. Funguje to presne tak idiotsky, ako u Megane IV RS, ked mate nieco na mieste spolujazdca a obchadzate auto s vypnutym motorom a klucom v kapse okolo kapoty, niekde u praveho svetla sa auto zamkne. Ak auto obchadzate okolo kufru, nezamkne sa.

Tyjo! A musíš u toho říkat i nějaké zaklínadlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Pavelpu27 napsal:

Pro mě je kokotina jakýkoli keyless. Máme služební octu s keyless a cupru klasickou. Stejně ten klíč v octě potřebuješ někam položit, v létě ho v kapse mít nechceš. Takhle se většinou válí v držáku na nápoje a zabírá místo. V cupře je v zapalování a tam mi vyhovuje.

 

No protože vy chlapi na to máte úplně zdeformovaný pohled. Vůbec netušíte, co to je s plnou náručí potravin, harantů, pitíček, čokoládiček atp. vyhrabat ze dna přecpané kabelky klíč. Třeba vůbec nerozumím, proč ho nosíte v kapse, proč ho nemáte třeba v peněžence, když ho vlastně za celý život auta nepotřebujete vidět? Jako chápu ten starý a funkční trik, že na klíče od Mercka položené na stole se loví kozaté&blbé holky chtivé sexu, ale to je asi jediná výjimka.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, dawe009 napsal:

Btw. nepřál bych vám v tomhle počasí a teplotách vidět po ránu ty pohledy manželky, když přichází ke svému zamrzlému Tiguanovi a vedle se z mýho auta kouří z oken a to ještě ani neví, že teplo je i vevnitř včetně sedaček a volantu..v zimě není jedinej den, kdy by mi to nevyčetla. Jedna z nejlepších fičur do auta za mě :)

Tvl. A keby si jej tak dorobil webasto, mozno by ti podakovala. Ale chlap ma mat lepsie auto ako zena, jasne... 🤦‍♂️. No zeby som sa tym takymto sposobom este chvalil... asi som staromodny. 

Ja si na dialku nezakurim. No moja zena ano. Bola to prva vec co som jej do auta dorobil. Nie zeby sa mi to tiez nepacilo, ale na seba mi je luto tych penazi. A mne je vsade teplo (preto Eskimak :default_smile: ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, dawe009 napsal:

Btw. nepřál bych vám v tomhle počasí a teplotách vidět po ránu ty pohledy manželky, když přichází ke svému zamrzlému Tiguanovi a vedle se z mýho auta kouří z oken a to ještě ani neví, že teplo je i vevnitř včetně sedaček a volantu..v zimě není jedinej den, kdy by mi to nevyčetla. Jedna z nejlepších fičur do auta za mě :)

Ja ti neviem ale mne ranný rituál ostriekania a oškrabania auta vôbec nevadí. Jednak je to odmena za to, že to auto vôbec v mraze naštartuje, čo mne za cca 20 ročnej kariéry vždy, a jednak kým studený motor hrkoce, trochu sa otužím ja. Dáky vyhrievaný volant, drôty v čelnom okne a iné gulehreje ma vôbec netrápia... Susedovi sa dymí ráno z webasta a do mňa hubuje, že či mi to nie je blbé škrabať, ešte sa na mňa aj naserie a vôbec ho to netrkne, že to mám hlboko v p... To isté ošmatlané štartovacie gombíky atď.. Keď to vidím denne v robote ako sa tie moderné, primitívne autá tvária inteligentne, tak mi je tých nešťastných ľudí aj ľúto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Laika napsal:

Mně taky asi trochu víc vyhovuje to, že se přesvědčím o zamknutí. Nejsem paranoidní, ale letos jsem vystřídala tolik naprosto rozdílných aut, že si nejsem jistá už ničím....

Taky se mi stalo (několikrát), že manžel řídil Mazdu a já jsem si nechala v autě kabelku s klíčema, přišli jsme z výletu a auto odemknutý. To samozřejmě nepozná, že je tam klíč bez člověka a nezamkne. Poprvé jsme řešili, jaktože se auto nezamklo, podruhé a následně už jsem dostala...ale ten klíč je takový subtilní, nosím ho v taštičce s dokladama, že na něj prostě občas zapomenu.

Neboj, brzo už se to bude nastřelovat pod kůži, stejně jako čip pro psa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, eskimak napsal:

Tvl. A keby si jej tak dorobil webasto, mozno by ti podakovala. Ale chlap ma mat lepsie auto ako zena, jasne... 🤦‍♂️. No zeby som sa tym takymto sposobom este chvalil... asi som staromodny. 

Ja si na dialku nezakurim. No moja zena ano. Bola to prva vec co som jej do auta dorobil. Nie zeby sa mi to tiez nepacilo, ale na seba mi je luto tych penazi. A mne je vsade teplo (preto Eskimak :default_smile: ).

Ty aby sis do mě nepřišel kopnout že.. :) Zaprvé nevím, jak si přišel na to, že se tím chválím.. Kdybys byl empatický, věděl bys, že je to podprahové varování pro kolegy..že ty kecy nestojí za to opomenout takto důležitý prvek výbavy, zvláště když v jednom autě je a v druhým ne. Že má mít chlap lepší auto než žena, to si mi taky podsunul. Zrovna u nás to tak je, protože žena jezdí 10 tis. ročně, já 60+. Nehledě na to, že žena má dva měsíce starý auto v hodnotě jen těsně pod sedmimístnou cifrou, nikdy co je se mnou si své auto nekupovala, nemyla, nepřezouvala ani netankovala. Protože o auta se stará chlap, asi jsem staromódní. A btw. webasto jsem ji objednával minulej tejden při prvním ranním mrazíku a je na cestě ;) Tak vždycky hned nesuď, když nevíš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tomu keyless, klicky mam v tasce s notebookem a kdyz mi jednou za cas Kodaiq naotevre a musim hledat, tak me to neskutecne sere. Druhej vikendovej klicek normalne do kapsy a nikdy jsem nemel potrebu ho nekam strkat. :)

ad Mazda, ona se pri odchodu zamkne a zasviti a bud pipne nebo je to nakej mechanickej zvuk, tak i paranoik vi, ze je zamceno. Ale ja ji verim, teda az na antikorozni upravu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, dawe009 napsal:

Ty aby sis do mě nepřišel kopnout že.. :) 

Ale no tak. Nastav si zrkadlo. Len reflektujem Tvoje zvycajne reakcie.

Ze ma auto nie za milion hovoris preto ze mas lacnejsie? Chapes ze inak tato informacia v kontexte nema zmysel. Ak mas ty auto za 12 mega tak by som sa nechvalil tym ze zenine stalo 900t.

Ze si auto nekupovala sama znamena ze nieste manzelia? Alebo v CR neexistuje bezpodielove spoluvlastnictvo? Ak neexistuje tak sorry, a beriem. Samozrejme ze sa o auta stara chlap, to beriem ako samozrejmost.

A pekne od teba ze si jej to webasto objednal 👍. Teda, predpokladam ze ste ho platili spolu ;).

Peace. Len trocha rypem aby som tomu tvojmu vystatovaniu zrazil hrebienok. Vsetko chapem a je to tak bezne, ale ako si podal ze zena to nema a ty ano, to proste udrelo do oci. 🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, dawe009 napsal:

Já jsem teda paranoidní a nedokážu si představit, že vystoupím a jdu pryč a spoléhám na to, že se to zamkne. Stejně bych na to ještě z balkonu mačkal tlačítko. Takhle vystoupím, vzadu si vezmu tašku, zabouchnu, pohladím kliku, slyším cvaknout zámky, vidím a slyším, jak se sklápí zrcadla a prostě vím, že je zamknuto a jdu v klidu pryč a už to neřeším. Ale je to samozřejmě jen o zvyku.

Jo a co je super, jak máš na kufru dvě tlačítka na zavírání. Jedno zavře kufr hned, to druhé počká, až si sebereš věci a vypadneš a teprv až seš pryč, tak se to zavře..to používám často, furt chodím domů jak vánoční stromek. 

Jak říkáš, je to o zvyku. 

Já zamknuti poznám podle sklopenych zrcátek, takže odemceny auto nenechám. Kufr je další věc. Mám "kopak" takže s kufrem nemám problém. Navíc je super, když auto zamces, kopakem otevřeš a zavres kufr a auto je stále zamčené. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, dawe009 napsal:

Ano, ale týká se to jen PHEV a elektro. Tam můžeš topit i klimatizovat. U benzinu / nafty jen nezávislý topení, chladit to neumí.

Chladit sice neumí, ale umí pustit ventilátor a to je v rozpáleným autě taky významná pomoc. Měla jsem to naprogramovaný na plánovaný čas odjezdu z práce a když jsem to stihla, tak to byl sakra rozdíl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, uff napsal:

ad Mazda, ona se pri odchodu zamkne a zasviti a bud pipne nebo je to nakej mechanickej zvuk, tak i paranoik vi, ze je zamceno. Ale ja ji verim, teda az na antikorozni upravu... :)

Tyjo já nevím. Asi jsem si nevšimla. Ty jsi myslím psal o těch zrcátkách, konzultovala jsem to s manželem, ale než jsme to stihli prozkoumat, dostala jsem toho VW a mám zase úplně jiné starosti. Manžel si vzal tu Mazdu a on tyhle blbosti neřeší. Věří - jako ty. :)

edit: aha, tak muž říká, že jo, že pípá, ale že to máme nastavený na nejnižší hlasitost a že když je hluk, že to neslyší, ale prostě ON VÍ, že se zamkne. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...