Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Laika napsal:

Mně taky asi trochu víc vyhovuje to, že se přesvědčím o zamknutí. Nejsem paranoidní, ale letos jsem vystřídala tolik naprosto rozdílných aut, že si nejsem jistá už ničím....

Taky se mi stalo (několikrát), že manžel řídil Mazdu a já jsem si nechala v autě kabelku s klíčema, přišli jsme z výletu a auto odemknutý. To samozřejmě nepozná, že je tam klíč bez člověka a nezamkne. Poprvé jsme řešili, jaktože se auto nezamklo, podruhé a následně už jsem dostala...ale ten klíč je takový subtilní, nosím ho v taštičce s dokladama, že na něj prostě občas zapomenu.

Vždyť Mazda vždy pípne, pro info, že se zamkne. Pokud nepípne při opuštění vozu, vím, že je něco špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Dokusan napsal:

Otázkou je co je kurvitko a co je užitečná funkce. Máš ještě klíčky u okynek nebo už tam máš kurvitka? 

Bohužel kurvítka 🙂  Problém vidím v tom, že když se kterákoli z těchto "užitečných funkcí" vysype, buď neodjedeš vůbec, nebo v nouzáku. Proto se auta snažím vybírat tak, aby tam těch fičur bylo co nejméně. Tzn. velkej motor bez turba, převodovka s hydroměničem, ovladače na palubce v maximální míře knoflíkové a podobně. Asi jsem nadmíru konzervativní 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Foundryman napsal:

Bohužel kurvítka 🙂  Problém vidím v tom, že když se kterákoli z těchto "užitečných funkcí" vysype, buď neodjedeš vůbec, nebo v nouzáku. Proto se auta snažím vybírat tak, aby tam těch fičur bylo co nejméně. Tzn. velkej motor bez turba, převodovka s hydroměničem, ovladače na palubce v maximální míře knoflíkové a podobně. Asi jsem nadmíru konzervativní 🙂

Jakmile nestartuješ auto klikou, nejsi konzerva😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Foundryman napsal:

ovladače na palubce v maximální míře knoflíkové a podobně. Asi jsem nadmíru konzervativní 🙂

To se ale nevylučuje třeba s tím vyhřívaným volantem ani keyless

před 11 hodinami, Laika napsal:

No protože vy chlapi na to máte úplně zdeformovaný pohled. Vůbec netušíte, co to je s plnou náručí potravin, harantů, pitíček, čokoládiček atp. vyhrabat ze dna přecpané kabelky klíč. Třeba vůbec nerozumím, proč ho nosíte v kapse, proč ho nemáte třeba v peněžence, když ho vlastně za celý život auta nepotřebujete vidět? Jako chápu ten starý a funkční trik, že na klíče od Mercka položené na stole se loví kozaté&blbé holky chtivé sexu, ale to je asi jediná výjimka.

 

 

Na pracovní klíče jsem si pořidil malou karabinu, od tý doby je nehledám 🙂 mít auto s keylessem udělám to taky tak, ale s dámským outfitem to asi moc kompatibilní nebude no 🙂 

IMG_2267.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Foundryman napsal:

Bohužel kurvítka 🙂  Problém vidím v tom, že když se kterákoli z těchto "užitečných funkcí" vysype, buď neodjedeš vůbec, nebo v nouzáku. Proto se auta snažím vybírat tak, aby tam těch fičur bylo co nejméně. Tzn. velkej motor bez turba, převodovka s hydroměničem, ovladače na palubce v maximální míře knoflíkové a podobně. Asi jsem nadmíru konzervativní 🙂

Bohužel, výběr aut s takovou preferencí se začíná blížit nule. Já už jsem na to rezignoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, honzyk napsal:

To se ale nevylučuje třeba s tím vyhřívaným volantem ani keyless

Na pracovní klíče jsem si pořidil malou karabinu, od tý doby je nehledám 🙂 mít auto s keylessem udělám to taky tak, ale s dámským outfitem to asi moc kompatibilní nebude no 🙂 

IMG_2267.JPG

U mě by byl ideál mít těch keyless krabiček / placek tolik, kolik mám kalhot a kraťasů a aby byly vodotěsný (pratelný). Našít do kaťat a je vystaráno.  Už by se ty klíče taky mohly nahrávat do mobilu. Nebo už to jde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, geometr napsal:

U mě by byl ideál mít těch keyless krabiček / placek tolik, kolik mám kalhot a kraťasů a aby byly vodotěsný (pratelný). Našít do kaťat a je vystaráno.  Už by se ty klíče taky mohly nahrávat do mobilu. Nebo už to jde?

Nevidim dovod aby to neslo, ale nepocul som o tom zeby to uz niekto realne robil. Ony tie automobilky s tym programovanim bojuju strasne, vid vw dopyt po "100 milionoch" programatorov. To odvetvie je proste extremne skostnatene a ohromnou novinkou je aj apka co ti povie ze mas zamknute auto 🤦‍♂️. A este si za nu nechavaju platit pausal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za tu aplikaci se neplatí nic, platí se jen za datové připojení auta, nevím o poskytovateli dat , třeba z řad operátorů, který by za ně nechtěl zaplatit...a co se týká možnosti spárovat auto s telefonem, ta už dávno existuje, ale taky se musí řešit nějaká bezpečnost a kompatibilita, což není tak jednoduchý, určitě má každý zkušenost s nastavením svého počítače včetně různých instalací a tím, jak se to leckdy pere a co ajťák, to jinej názor, pomalu se v tom nevyzná už nikdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším že Jaguar/Land Rover měl nějakej outdoor náramek, ale to fungovalo jen tehdy když byl originální klíč v autě a muselo se mačkat tlačítko na kufru  aby auto vědělo, že odemykáš tím náramkem. U Ford Hlouch kam jezdím na servis jsem viděl, že místo klíčů maj karty a u dveří na dílnu jen nějakou krabičku se čtečkou kam jí přiloží. U nás jsme naštěstí najeli na klíčovej systém, takže mi stačí jeden klíč na celej barák :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mobilní klíč, resp. odemykání auta mobilem už samozřejmě existuje, můžeš ten klíč poslat i třeba z aplikace manželce, aby ho mohla otevřít ona atd. Zatím pouze některé mobily a zatím pouze Android, ale to je už otázka měsíců, kdy to půjde všude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Laika - asi to fakt mám jinak. Hlavně pokaždé mám s sebou nějakou jinou tašku / batoh, na sobě něco jiného a vlastně si i ta auta střídáme tak často že klíč beru do ruky pořád. Asi jsem výjimka, ale pro mě je keyless spíš k vzteku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...