Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Dokusan napsal:

Jak říkáš, je to o zvyku. 

Já zamknuti poznám podle sklopenych zrcátek, takže odemceny auto nenechám. Kufr je další věc. Mám "kopak" takže s kufrem nemám problém. Navíc je super, když auto zamces, kopakem otevřeš a zavres kufr a auto je stále zamčené. 

Kopák je tohle? Tím se dá asi otevřít keyless všechno, že.krumpac-maly-svycar-velka_1560439407.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, eskimak napsal:

Ale no tak. Nastav si zrkadlo. Len reflektujem Tvoje zvycajne reakcie.

Ze ma auto nie za milion hovoris preto ze mas lacnejsie? Chapes ze inak tato informacia v kontexte nema zmysel. Ak mas ty auto za 12 mega tak by som sa nechvalil tym ze zenine stalo 900t.

Ze si auto nekupovala sama znamena ze nieste manzelia? Alebo v CR neexistuje bezpodielove spoluvlastnictvo? Ak neexistuje tak sorry, a beriem. Samozrejme ze sa o auta stara chlap, to beriem ako samozrejmost.

A pekne od teba ze si jej to webasto objednal 👍. Teda, predpokladam ze ste ho platili spolu ;).

Peace. Len trocha rypem aby som tomu tvojmu vystatovaniu zrazil hrebienok. Vsetko chapem a je to tak bezne, ale ako si podal ze zena to nema a ty ano, to proste udrelo do oci. 🍻

Eskimaku, vzhledem k tomu, že jsi byl jediný, kdo to tak pochopil a přispěchal mi to omlátit o hlavu, řekl bych, že zrkadlo trochu chybí tobě. Vidíš můj nick a už se těšíš, jak mě setřeš, priznej se ;) Mě to totiž moc neba víš. Dost lidí mě tu zná osobně a na můj někdy přiblblej smysl pro humor si nejspíš zvykli. Tu argumentaci s 12 M a 900 t jsem nepobral a vlastně ani nechci. Nicméně můžu tě uklidnit, nic za 12 M nemám samozřejmě, i když bych věděl, jak je v téhle oblasti utratit. Každopádně těm, kdo to na začátku nepochopil, včetně tebe, se tedy omlouvám, že jsem si utáhnul z vlastní ženy a přísahám na holej pupek, že jí netýrám a daří se jí dobře. Dokonce jsem ji to auto voškrábal stejně já. A ano, samozřejmě, moje peníze jsou její peníze, jak praví zákon. A už mě nech bejt ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, geometr napsal:

Neboj, brzo už se to bude nastřelovat pod kůži, stejně jako čip pro psa.

Já jsem spíš překvapená, že už to nefunguje na otisky prstů jako mobily nebo jako bezkontaktní platby mobilem - když už ty technologie existují a jsou rozšířené. To by mi vyřešilo spoustu problémů.

BTW - víte někdo, jak funguje kotrola únavy? Někdo mi říkal, že Volvo sleduje panenky očí a Arteon prý mikropohyby volantem.

Jenom tak, pro zajímavost, hlavně se prosím nehádejte, jestli to nejlepší řešení je ve VW, nebo ve zbytku světa. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Dokusan napsal:

Jak říkáš, je to o zvyku. 

Já zamknuti poznám podle sklopenych zrcátek, takže odemceny auto nenechám. Kufr je další věc. Mám "kopak" takže s kufrem nemám problém. Navíc je super, když auto zamces, kopakem otevřeš a zavres kufr a auto je stále zamčené. 

Přesně, tohle je geniální..přitom taková blbost :)

Jak seš na tom s Defenderem? Dneska jsem v Dlouhý potkal dva, úplně stejný..vypadá to moc dobře takhle za jízdy.. Jak dlouho budeš čekat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Laika napsal:

Já jsem spíš překvapená, že už to nefunguje na otisky prstů jako mobily nebo jako bezkontaktní platby mobilem - když už ty technologie existují a jsou rozšířené. To by mi vyřešilo spoustu problémů.

BTW - víte někdo, jak funguje kotrola únavy? Někdo mi říkal, že Volvo sleduje panenky očí a Arteon prý mikropohyby volantem.

Jenom tak, pro zajímavost, hlavně se prosím nehádejte, jestli to nejlepší řešení je ve VW, nebo ve zbytku světa. :)

https://www.novinky.cz/auto/clanek/zbytecnost-nebo-uzitecna-funkce-system-detekce-unavy-vyvolava-rozpory-149003
 

V Lexusu jsem měl nad volantem takovej malej podlouhlej něco, co prej sledovalo pohyb očí, mrkání a tak..ale nikdy se to nijak neprojevilo, i když jsem se to snažil nafixlovat, že jako spím..takže jsem to odsoudil jako marketingovou funkci. Ale zrejme je třeba, aby se dělo víc veci najednou..jako ze třeba spis a jedes proti zdi. To se mi nechtělo zkoušet. Evidentně když spíš, ale jedeš ok, tak je mu to fuk :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli mě auta sledujou panenky očí tak to ten procesor určitě je tak zmatenej že neví co dělá  :)

Ne vážně, tuším že mi to oznámilo jednou že si mám dát kafe a oraz, posuzuje to určitě rychlost / kontinuitu jízdy a dobu jízdy (byla to delší jízda monotónně po dálnici), ale nemyslím si že by mě sledovalo (Volvo), všechny ty kamero-radaro-kdoví co fičury jsou namířený dopředu. A v zrcátku je akorát senzor na světlo na stmívání a ukazatel světových stran, tak ani netuším kde by to bylo.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, dawe009 napsal:

1. Eskimaku, vzhledem k tomu, že jsi byl jediný, kdo to tak pochopil a přispěchal mi to omlátit o hlavu, řekl bych, že zrkadlo trochu chybí tobě.

2. Vidíš můj nick a už se těšíš, jak mě setřeš, priznej se ;) 

3. Mě to totiž moc neba víš.

4. Dost lidí mě tu zná osobně a na můj někdy přiblblej smysl pro humor si nejspíš zvykli. 

5. Tu argumentaci s 12 M a 900 t jsem nepobral a vlastně ani nechci. Nicméně můžu tě uklidnit, nic za 12 M nemám samozřejmě, i když bych věděl, jak je v téhle oblasti utratit. 

6. Každopádně těm, kdo to na začátku nepochopil, včetně tebe, se tedy omlouvám, že jsem si utáhnul z vlastní ženy a přísahám na holej pupek, že jí netýrám a daří se jí dobře.

7. Dokonce jsem ji to auto voškrábal stejně já. A ano, samozřejmě, moje peníze jsou její peníze, jak praví zákon.

8. A už mě nech bejt ;)

1. Na to si prisiel ako, logikou? :). Ja som Ti na to jediny odpovedal. Chapes ze to neznamena ze kazdy to pochopil ako si to ty myslel, vsak?

2. Vidis, a ja by som odprisahal ze je to presne naopak. Vidis moj nick, a uz hladas s cim by si nesuhlasil ;).

3. Ani mna to nebavi. Napriek tomu to robis.

4. Mozno ta vela ludi pozna. Mozno aj mna. Rovnako mna ani teba vela ludi osobne nepozna. Mozno si na tvoj humor zvykli, a mozno niektori nie. Nerozumiem co si tym chcel povedat... .

5. Aku relevanciu ma cena auta tvojej zeny ak to pouzivas ako argument na to ako jej doprajes, ak mas mozno auto za 12 nasobok? Len pre ilustraciu, naozaj som si nemyslel ze mas auto za 12 mega.

6. Mna si neurazil, snad ani svoju zenu. Ja som len reagoval na tvoj prispevok, co je snad povolene. Naozaj mam radost ze ju netyras, aj ked ju nepoznam. Ale som toho nazoru ze to nieje pekne ;).

7. No vidis, hned to posobi inak ako ked sa z nej vysmievas ze ti zavidi lepsie auto...

8. S tym problem nemam. Dokonca si niekedy davno prehlasil ze nebudes na moje prispevky reagovat. To sa ti ale nedari, preto nevidim ziaden dovod sa tymto smerom obmedzovat.

Este by som rad dodal, ze dufam ze som ta neurazil a verim ze moj prispevok bol vo vsetkej slusnosti aj pochopeny. Lebo mysleny tak bol. Ale na fore je to tazke. V kazdom pripade, na konci svojho prispevku som ti napisal ze s tym v principe suhlasim a len rypem. A peace. Mal si ale potrebu ho cely posmesne okomentovat, a zaroven to iste napisat na konci... ze nech me bejt. Keby si bol empaticky, chapal by si ze takto to nefunguje. 

Napriek tomu verim ze osobne by sme si dobre pokecali a dali si pivo. 🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak Mazda má super vlastnost, že jak se vzdálíš z dosahu (cca 1 metr) než zaklapnou všechny dveře tak se potom nezamkne. Musí se zavřít - Mazda pak pípne a pak při odchodu zamkne.  Indikace je jednoduchá - sklopí zrcátka 🙂

Renault to měl nejlíp řešené - odemkl hned při přiblížení, takže jsem mohl rovnou poutat dítě bez nutnosti hmatat na kliku a při odchodu se zamkl taky bez ohledu na dveře. Škoda že stejnou péči nevěnovali motorům 🙂

Jinak webasto mám v mx-5 a je to fakt super věc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, eskimak napsal:

1. Na to si prisiel ako, logikou? :). Ja som Ti na to jediny odpovedal. Chapes ze to neznamena ze kazdy to pochopil ako si to ty myslel, vsak?

2. Vidis, a ja by som odprisahal ze je to presne naopak. Vidis moj nick, a uz hladas s cim by si nesuhlasil ;).

3. Ani mna to nebavi. Napriek tomu to robis.

4. Mozno ta vela ludi pozna. Mozno aj mna. Rovnako mna ani teba vela ludi osobne nepozna. Mozno si na tvoj humor zvykli, a mozno niektori nie. Nerozumiem co si tym chcel povedat... .

5. Aku relevanciu ma cena auta tvojej zeny ak to pouzivas ako argument na to ako jej doprajes, ak mas mozno auto za 12 nasobok? Len pre ilustraciu, naozaj som si nemyslel ze mas auto za 12 mega.

6. Mna si neurazil, snad ani svoju zenu. Ja som len reagoval na tvoj prispevok, co je snad povolene. Naozaj mam radost ze ju netyras, aj ked ju nepoznam. Ale som toho nazoru ze to nieje pekne ;).

7. No vidis, hned to posobi inak ako ked sa z nej vysmievas ze ti zavidi lepsie auto...

8. S tym problem nemam. Dokonca si niekedy davno prehlasil ze nebudes na moje prispevky reagovat. To sa ti ale nedari, preto nevidim ziaden dovod sa tymto smerom obmedzovat.

Este by som rad dodal, ze dufam ze som ta neurazil a verim ze moj prispevok bol vo vsetkej slusnosti aj pochopeny. Lebo mysleny tak bol. Ale na fore je to tazke. V kazdom pripade, na konci svojho prispevku som ti napisal ze s tym v principe suhlasim a len rypem. A peace. Mal si ale potrebu ho cely posmesne okomentovat, a zaroven to iste napisat na konci... ze nech me bejt. Keby si bol empaticky, chapal by si ze takto to nefunguje. 

Napriek tomu verim ze osobne by sme si dobre pokecali a dali si pivo. 🍻

Hele nevím, možná.. v každém případě bych to s dovolením už dále nerozmazával, vše co jsem k této “prkotině” chtěl říct, jsem už řekl a druhé kolo nejedu. Cheers 🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, dawe009 napsal:

Přesně, tohle je geniální..přitom taková blbost :)

Jak seš na tom s Defenderem? Dneska jsem v Dlouhý potkal dva, úplně stejný..vypadá to moc dobře takhle za jízdy.. Jak dlouho budeš čekat?

To netuším, oficiálně jsem z něj nic nedostal. Je to modelový rok 2021 s novým řadovým sestivalcem. Neoficiálně mi říkal, že březen. 

Já mám do konce března operak na Superba, takže mě to nijak netrápí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Dokusan napsal:

To netuším, oficiálně jsem z něj nic nedostal. Je to modelový rok 2021 s novým řadovým sestivalcem. Neoficiálně mi říkal, že březen. 

Já mám do konce března operak na Superba, takže mě to nijak netrápí. 

No začátkem srpna už by tě to asi trápilo :) Ne, jen mi šlo o to, jestli, když je to novej model a do toho virus, nebude nějaký zpoždění.. Tak držím palec, ať máš nějakej dobrej úterní kus ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, dawe009 napsal:

Btw. nepřál bych vám v tomhle počasí a teplotách vidět po ránu ty pohledy manželky, když přichází ke svému zamrzlému Tiguanovi a vedle se z mýho auta kouří z oken a to ještě ani neví, že teplo je i vevnitř včetně sedaček a volantu..v zimě není jedinej den, kdy by mi to nevyčetla. Jedna z nejlepších fičur do auta za mě :)

U nás je to obráceně, něco dělám špatně 🙂

To je nějaký origo modul, že ti to zapne i vyhřívání sedaček a volantu (to jsem měl jednou u Voyagera a závidím každému) ?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, dawe009 napsal:

No začátkem srpna už by tě to asi trápilo :) Ne, jen mi šlo o to, jestli, když je to novej model a do toho virus, nebude nějaký zpoždění.. Tak držím palec, ať máš nějakej dobrej úterní kus ;)

Aktuálně, dle info že skupiny majitelů na Facebooku, spíše termín dodání zkracují o dva až tři týdny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Laika napsal:

Kopák je tohle? Tím se dá asi otevřít keyless všechno, že.krumpac-maly-svycar-velka_1560439407.jpg

To je krumpáč, ne? Jinak Škoda ten "kopák" oficiálně uvádí pod názvem "virtuální pedál", jinak se mu také říká "bezdotykove otevírání pátých dveří" 

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...