Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 4 minutami, moco napsal:

Když už nic, tak autorizák má přesnou barvu, když pominu, že ta původní už bude "zvětralá"

S tímhle mám celkem bohaté zkušenosti. Tvrdí, že má - přesto  výsledek nebývá úplně totožný. 

 

před 14 minutami, Laika napsal:

Psal "manželka".... :D :D

...nerozumim... ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je asi trapná narážka že jsem si to udělal sám a hodil to na manželku.

Rozstřik je u perleti taky risk - navíc u “šikovného lakýrníka” kterého v okolí prostě neznám.

Na autorizák mám reference - teď tam bude opravovat lak jeden borec z fora takže bude příma nová reference.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumím tomu, proč do autorizáku, kde samozřejmě prodají nejdražší opravu, co mají v katalogu. Zvlášť teda, když přemýšlíš o ceně. Autorizované servisy jsou pro milionáře a foremní fleety.
Lak může špičkově opravit profesionál buď z lokálního autoservisu nebo z lakovny. Rozstřikem, ne výměnou.
Teda nejen lak, cokoliv, dokonce i garanční prohlídku, akorát lidi milují rozhazování peněz za zbytečnosti.

Zkus si to přečíst znova, pomaleji
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Laika napsal:

Nerozumím tomu, proč do autorizáku, kde samozřejmě prodají nejdražší opravu, co mají v katalogu. Zvlášť teda, když přemýšlíš o ceně. Autorizované servisy jsou pro milionáře a foremní fleety.

Lak může špičkově opravit profesionál buď z lokálního autoservisu nebo z lakovny. Rozstřikem, ne výměnou.

Teda nejen lak, cokoliv, dokonce i garanční prohlídku, akorát lidi milují rozhazování peněz za zbytečnosti.

Přesně jak píšeš, je to stejná pitomost, jako kupovat vůně v krámě, když na internetu se to dá pořídit za polovic, a na Aukru za čtvrtinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné a jak jsi se rozhodl s bakinou X? :default_cool: Mě přišel držák na lyže, takže jsme ready pro naše domácí expedice :guitar: Držák na lyže i držáky na kola přes systém T drážek parádní, ale rakev Hakr jsem musel vrtat, ta si s micinou a Thule příčníky prostě nerozuměla. Ty jdou totiž na předem určené místo do předvrtaných ližin, no nic střechu auta jsem neprovrtal k mému úžasu, dobře to dopadlo, aneb kdo si hraje...nezlobí :D 

_20201204_111816.jpg

DSC_0252.jpg

DSC_0249_copy_2752x1548.jpg

DSC_0247.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, moco napsal:

Když už nic, tak autorizák má přesnou barvu, když pominu, že ta původní už bude "zvětralá".

 

Nemá, barva se míchá podle katalogu, který není exkluzívní pro AD a stejně se musí porovnat se současnou realitou - "zvětralou" a musí se to stříkat rozstřikem "do ztracena", nejlíp za hranu, přes škvíru dveří ap.. Z mé zkušenosti: malý servis se s tím crcá podstatně víc, než autorizák. Mají s tím daleko víc zkušeností, protože se tím zabývají fakt dlouho a je to pro ně zakázka - AD řeší lakování výměnou za díl nastříkaný katalogovou barvou. Právě na tu výměnu bacha - zrovna u těch světlých aut je rozdíl  3 roky starý lak vs. čerstvý lak na vyměněném dílu markantní. 

Jestli o autech něco vím, tak je to lakování nárazníků a dveří. :D :D :D  

(Je to pochopitelné, protože vám se to nestává, to dělají manželky.)

 

Můžu poradit osvědčený malý servis v Praze na tyhle opravy.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, ragu napsal:

Třeba i protože ČSOB pojišťovna má v podmínkách, že pokud dáš opravu do autorizáku kterej maj oni na seznamu, je spoluúčast pevná 1000 místo klasických 5-10%

Ne - to klíčové slovo je "kterej maj oni na seznamu", ne "autorizovaný"-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, JR_2010 napsal:

Přesně jak píšeš, je to stejná pitomost, jako kupovat vůně v krámě, když na internetu se to dá pořídit za polovic, a na Aukru za čtvrtinu.

Zvlášť, když máš prověřené dodavatele. ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, exBURN napsal:

To je asi trapná narážka že jsem si to udělal sám a hodil to na manželku.

Rozstřik je u perleti taky risk - navíc u “šikovného lakýrníka” kterého v okolí prostě neznám.

Na autorizák mám reference - teď tam bude opravovat lak jeden borec z fora takže bude příma nová reference.

Měla jsem perleťové Scirocco v takové podobné barvě, jako je obrázku a fakt v tom žádný risk nebyl.

Ale už jsem pochopila, že dotaz nezněl "mám to dát jinam, než do autorizáku", tak OK, končím. :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to obecne jen o lidech, kteri to budou delat. Muze byt kvalitni lakyrnik u AD, jako i lempl. Totez u neautorizovanych servisu.

My mame na okraji Ostravy lakyrnika (nedela jinou praci) a ten je top. Kdyz clovek vidi, jak nalakuje dily a porovna to s puvodnim fabrickym lakem, tak by jeden myslel, ze to ve fabrice lakujou fixirkou :-). A to i u auta za 3 mega je ten originalni lak smutny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Laika napsal:

Ne - to klíčové slovo je "kterej maj oni na seznamu", ne "autorizovaný"-

Jo, pravda. Měl jsem za to, že to bude 1:1 ale koukám na seznam pro svoji značku a ne všechno jsou asi autorizáky, takže s nějakou maličkostí se to dá. Větší věc bych s autem v záruce jinam nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit: Tvuj odkaz v lepsi kvalite, https://www.auto.cz/video-vymena-kola-podle-spravneho-postupu-takhle-se-to-dela-89881

 

Ale je to je nuda. :) Vaculik to umi lip,

https://www.auto.cz/video-vymena-kola-tak-takhle-ne-kde-jsme-udelali-chybu-89796

 

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Radimk napsal:

Pánové, máte někdo zkušenosti se značkou Ssangyong?

Sú to úplne v poriadku autá, pokiaľ nevyžaduješ najnovšie technologické výkriky. A v súčasnosti, keď už majú aj dostatočnú protikoróznu ochranu,  sú to aj celkom držiaky. Nedávno tu o tom bola reč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...