Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Fuj to je hnusný.

Jsem si dneska chvíli povídal s jedním zákazníkem o autech a ten povídal v souvislosti s nějakým tím plánovaným spojováním automobilek, že "... za chvíli už stejně budou jenom auta Euro 1, Euro 2 a Euro 3...". Myslel jako značka a modely 🙂

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, African napsal:

Ale vždyť to tam píšou, mě by nechala chladným i kdyby se jmenovala Everest :D Největší joke jsou všechny ty facelifty, to je upřímně takový malý výsměch všem majitelům....

Tebe bude spíš zajímat tohle :) https://www.auto.cz/nove-mitsubishi-outlander-driftuje-pred-premierou-odhali-se-uz-pristi-mesic-137768

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, honzyk napsal:

Fajnový to bude si myslím, těším se na odhalení, koncept byl super. Ale zdali dorazí na ten náš podivuhodný evropský trh s auty je ve hvězdách. Eclipse se už v ČR ukázal, a Outlander v plug in hybridu se v Evropě velmi dobře prodával, takže šance tu je. Každopádně já mám, aspoň doufám tedy tak na deset let vystaráno :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti to za 3 roky připomenu, vystaráno 🙂 naši si kupovali před cca 7 lety Toyotu Verso, vloni na podzim šla z domu, najeto dohromady prd, cca 8 tis./rok, bezproblémový auto ale nějak se zakoukali a koupili hybridní RAV4, a prej to už je naše poslední auto, babička jen odtušila, "To určitě" :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, honzyk napsal:

Ti to za 3 roky připomenu, vystaráno 🙂 naši si kupovali před cca 7 lety Toyotu Verso, vloni na podzim šla z domu, najeto dohromady prd, cca 8 tis./rok, bezproblémový auto ale nějak se zakoukali a koupili hybridní RAV4, a prej to už je naše poslední auto, babička jen odtušila, "To určitě" :) 

To chápu a samozřejmě když budou finance navíc, tak proč ne :guitar: Mám ale takový pocit, že pokud to půjde s EU emisemi takto dále, tak ty naše vraky budeme vyvažovat zlatem ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 1. 2021 v 16:25, African napsal:

Fajnový to bude si myslím, těším se na odhalení, koncept byl super. Ale zdali dorazí na ten náš podivuhodný evropský trh s auty je ve hvězdách. Eclipse se už v ČR ukázal, a Outlander v plug in hybridu se v Evropě velmi dobře prodával, takže šance tu je. Každopádně já mám, aspoň doufám tedy tak na deset let vystaráno :guitar:

Tvoje auto splňuje normu EU 13?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No plány maj divoký, ale Rakousko bylo nedávno před velikým blackoutem, kterej by prej vyřadil půl Evropy, tak třeba by mohlo někomu dojít, že nejsme na úplně správný cestě.... No nic, já měl dneska tohle místo večerníčku, sice už taky auta do zásuvky ale ti dva mě baví. A ty panorámata 🙂 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, wawrik napsal:

Nechápem, čo proti tej elektrifikácii stále máte :D Strašiť sa je síce in, ale keď sa zvolí správna forma, je to jednoduchšie, menej sa to kazí, jazdí to za málo... Ja som dnes jedného strašiaka zabiehal:

20210127_144330.thumb.jpg.594c29085b4dd5670c0dbc04c8df4eb5.jpg

To by ještě furt šlo, ale dost se bojím že unii se brzy ani ten hybrid už líbit nebude 😣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

To by ještě furt šlo, ale dost se bojím že unii se brzy ani ten hybrid už líbit nebude 😣

OK. No ten trend je celosvetový, nielen európsky.

Btw, keď som naposledy kvôli nehode na diaľnici musel ísť s obstarožným dízlovým LC100 cez Hamburg, trochu som tŕpol, aby som sa omylom nedostal do tej eko štvrte, kde mám kvôli emisiám zákaz vjazdu. Ale keby ma skásli, nepoviem ani slovo - celkom chápem, že chce niekto žiť bez smradu a mať doma pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, wawrik napsal:

OK. No ten trend je celosvetový, nielen európsky.

Btw, keď som naposledy kvôli nehode na diaľnici musel ísť s obstarožným dízlovým LC100 cez Hamburg, trochu som tŕpol, aby som sa omylom nedostal do tej eko štvrte, kde mám kvôli emisiám zákaz vjazdu. Ale keby ma skásli, nepoviem ani slovo - celkom chápem, že chce niekto žiť bez smradu a mať doma pokoj.

S těmi městy nemám jediný problém, ba i hodně přírodních lokalit bych zakázal vjezd autem ze dne na den úplně v pohodě. Líbí se mi vždycky třeba ve Švýcarsku, tam je to ekologické myšlení prostě takové normální, logické, zdravé a funguje. Přijedeš pětilitrem pěkně dám příklad do Tasche, zákaz, přesedneš na elektrický vlak nebo etaxi a hurá do Zermattu. To je jen příklad, ale lidi to pěkně dodržují. U nás je už pomalu zakázané všechno, aspoň u nás v CHKO tedy, a takovej bordel všude....Lidi potřebuji trochu té volnosti, aby nedělali ještě větší bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, African napsal:

Líbí se mi vždycky třeba ve Švýcarsku, tam je to ekologické myšlení prostě takové normální, logické, zdravé a funguje. Přijedeš pětilitrem pěkně dám příklad do Tasche, zákaz, přesedneš na elektrický vlak nebo etaxi a hurá do Zermattu. To je jen příklad, ale lidi to pěkně dodržují.

Len ako zaujímavosť - na Islande majú úplne opačný prístup. V zime v čase snehovej pokrývky môžeš ísť čím chceš a kam chceš, vrátane národných parkov (príroda má vlastné stupne ochrany voči motorovým vozidlám, plošne oveľa menšie). Takže s tým pětilitrem môžeš vybehnúť na ľadovec alebo si pojazdiť po horách, podstatné je, že nesmieš poškodiť (sporadickú) vegetáciu.

Keď nasneží, sú hory „plné“ snežných skútrov, motoriek, offroadov na balónových penumatikách, a na zamrznutých jazerách sa preháňajú vyradené Imprezy a evá. Často majú upravené alebo menené výfuky za tichšie, aby nesrali ostatných (najmä miestnych). Vďaka rešpektu k ostatným, riedkemu osídleniu a rozlohe krajiny to celkom funguje.

Btw, tú buginu, čo mieri do kopca, som si vyskúšal. Neskutočný zážitok :D

20201230_141442.thumb.jpg.82dffeaa8aac93396531527e909bbba4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale přesně o tom to je, těm lidem umožnit se někde vyblbnout. My tady měli před lety krásný  okruh pro krosky, a všude v lesích byl klid. Pak ho zakázali, samozřejmě, chráněná krajinná oblast a co myslíš? Já jdu na kopec a potkám v lese tři krosky, bordel neskutečnej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, nechcem vam kazit debatu, ale hustota ludi ktori sa chcu vyblbnut "na Islande" a v blizkosti Prahy nebude ani  porovnatelna. 

A zeby Svajciari mali prave moc volnosti... neviem ci ma napada vhodnejsi priklad na termin policajny stat nez Svajciarsko. U nas sa len priblizit k ich pristupu policie voci obcanom tak su na uliciach mrtvoly a urad vlady hori. Nehovorim o covide, len aby to nebolo zle pochopene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, eskimak napsal:

Chlapci, nechcem vam kazit debatu, ale hustota ludi ktori sa chcu vyblbnut "na Islande" a v blizkosti Prahy nebude ani  porovnatelna. 

A zeby Svajciari mali prave moc volnosti... neviem ci ma napada vhodnejsi priklad na termin policajny stat nez Svajciarsko. U nas sa len priblizit k ich pristupu policie voci obcanom tak su na uliciach mrtvoly a urad vlady hori. Nehovorim o covide, len aby to nebolo zle pochopene.

To je většina států, kde policie funguje a my máme frázi policejní stát zakotvenou v mysli ještě z dob komunismu. Lidi ve Švýcarsku mají svůj styl, velmi spokojený život a prostě pokud někdo porušuje zákon, zavolaj policajty. Na mě vytáhli když jsem stopoval na dálnici jako mladý bouchačku aniž bych stihl z bundy vytáhnout pás. V Rakousku jsem co by každý měsíc a tam se s tím upřímně taky nepářou. A extrém byl Zéland, tam mě při první návštěvě upozorňovali na různý nesmysly asi desetkrát, hlavně když jsme jako správný východñáři byli hlasitější u pivka v hospodě. Je prostě třeba akceptovat životní styl v té dané zemi, kde se zrovna nacházíme a trochu se prostě podřídit. U nás třeba funguje velice dobře ČOi, hygiena a živnostenský úřad, tak lidi radši volají tam :D Když zavoláš ochranáře na kluky na skútrech viz. každý den v novinách, tak ti dostanou v lese přes držku a jdou domů a  skútry jezdí dál. Tohle se prostě ve Švýcarsku nestane a tak to má být....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, African napsal:

To je většina států, kde policie funguje a my máme frázi policejní stát zakotvenou v mysli, ještě z dob komunismu. Lidi jsou ve Švýcarsku mají svůj styl, velmi spokojený život a prostě pokud někdo porušuje zákon, zavolaj policajty. Na mě vytáhli když jsem stopoval na dálnici jako mladý bouchačku aniž bych stihl z bundy vytáhnout pás. V Rakousku jsem co by každý měsíc a tam se s tím upřímně taky nepářou. A extrém byl Zéland, tam mě při první návštěvě upozorňovali na různý nesmysly asi desetkrát, hlavně když jsme jako správný východñáři byli hlasitější u pivka v hospodě. Je prostě třeba akceptovat životní styl v té dané zemi, kde se zrovna nacházíme a trochu se prostě podřídit. U nás třeba funguje velice dobře ČOi, hygiena a živnostenský úřad, tak lidi radši volají tam :D Když zavoláš ochranáře na kluky na skútrech viz. každý den v novinách, tak ti dostanou v lese přes držku a jdou domů a  skútry jezdí dál. Tohle se prostě ve Švýcarsku nestane a tak to má být....

Ehm, dakujem, neprosim. Slobodu ako ju vnimame my najdes malokde na svete (v kombinacii s bezpecnostou a zivotnou urovnou), aby na mna sused zavolal policiu lebo pustim v nedelu pracku mi pride tak strasne mimo ze by som radsej zil v menej rozvinutej krajine. A ano, presne takto som frazu "policajny stat" myslel. Proste si na to tam ludia zvykli a uz ani netusia ze by to mohlo byt inak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...