Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 6 minutami, eskimak napsal:

Ehm, dakujem, neprosim. Slobodu ako ju vnimame my najdes malokde na svete (v kombinacii s bezpecnostou a zivotnou urovnou), aby na mna sused zavolal policiu lebo pustim v nedelu pracku mi pride tak strasne mimo ze by som radsej zil v menej rozvinutej krajine. A ano, presne takto som frazu "policajny stat" myslel. Proste si na to tam ludia zvykli a uz ani netusia ze by to mohlo byt inak.

Jako že by s tebou Švýcaři hned vyměnili, kdyby zjistili jakou tam máš svobodu, sbalili kufry a rychle hurá na Slovensko? 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, eskimak napsal:

Ehm, dakujem, neprosim. Slobodu ako ju vnimame my najdes malokde na svete (v kombinacii s bezpecnostou a zivotnou urovnou), aby na mna sused zavolal policiu lebo pustim v nedelu pracku mi pride tak strasne mimo ze by som radsej zil v menej rozvinutej krajine. A ano, presne takto som frazu "policajny stat" myslel. Proste si na to tam ludia zvykli a uz ani netusia ze by to mohlo byt inak.

Ale oni to ve Švýcarsku nechtějí jinak a ne že si na to zvykli. Mají to tak protože to tak chtějí. Ono stačí tam být týden na dovolený a je to relax na duši, ta pohoda. Na silnici si nikdo nehraje na ruský prase jako u nás a na Slovensku. Ona vůbec ta východní představa svobody je jiná než na západě. Svoboda je hlavně zodpovědnost a ne anarchie jako na východě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ZdenálGT napsal:

Ale oni to ve Švýcarsku nechtějí jinak a ne že si na to zvykli. Mají to tak protože to tak chtějí. Ono stačí tam být týden na dovolený a je to relax na duši, ta pohoda. Na silnici si nikdo nehraje na ruský prase jako u nás a na Slovensku. Ona vůbec ta východní představa svobody je jiná než na západě. Svoboda je hlavně zodpovědnost a ne anarchie jako na východě.

Já to vidím úplně stejně 👍 Navíc jsem se tam, když tam pobývám u známých nikdy nesetkal s nějakým udávaním, nebo volání policajtů kvůli banalitám jako jest hlučná pračka :D Ba naopak se s udávaním, nenávistí a různým typem závisti setkávám vcelku často u nás. Ono nakonec s eskimáka vypadne, že tam jenom projížděl a o tom policejním státě si přečetl v Blesku 🙃 Nemá cenu se handrkovat, kde je lépe, aneb jak se říká, všude dobře, doma nejlépe a proč? Protože tu máme naše kořeny :cheers: Omlouvám se za plevelení ve vlákně věnované autům....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, wawrik napsal:

Nechápem, čo proti tej elektrifikácii stále máte :D Strašiť sa je síce in, ale keď sa zvolí správna forma, je to jednoduchšie, menej sa to kazí, jazdí to za málo... Ja som dnes jedného strašiaka zabiehal:

20210127_144330.thumb.jpg.594c29085b4dd5670c0dbc04c8df4eb5.jpg

Tak užívej 😉 Kamarád jezdil s tou pluginovou a byl nadšený, prý pocitově víc síly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, ZdenálGT napsal:

Ale oni to ve Švýcarsku nechtějí jinak a ne že si na to zvykli. Mají to tak protože to tak chtějí. Ono stačí tam být týden na dovolený a je to relax na duši, ta pohoda. Na silnici si nikdo nehraje na ruský prase jako u nás a na Slovensku. Ona vůbec ta východní představa svobody je jiná než na západě. Svoboda je hlavně zodpovědnost a ne anarchie jako na východě.

Byt niekde na dovolenke nieje uplne to iste ako zit tam. Ale ziaden stres, ja nikoho nepotrebujen presviedcat, Svajciarsko spolu s Rakuskom mam pod hlavicou peklo na zemi na prvych prieckach. A nie, nehovorim o anarchii. Ci su vacsi bonzaci v Rakusku alebo Svajci neviem, tipujem svajciarsko. Mam tam vela znamych, ktori tam dlho ziju a nieje to pre mna ani predstavitelne. Dovolenka bez stresu, relax na dusi mam aj po tyzdni vlna Morave ci v Tatrach.

Je to z extremu do extremu, vela ludi ti tu napise ze ked ho zastavi policajt tak nikdy nic neprizna, nic mu nepovie, hned ho nataca atd ... Na druhej strane v svajciarsku s tebou policia zametie ako s handrou a je uplne jedno ci si v prave alebo nie, proste budes drzat hubu a krok. Nepovazujem ani jedno za spravne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, DavidLC napsal:

Tak užívej 😉 Kamarád jezdil s tou pluginovou a byl nadšený, prý pocitově víc síly. 

Nielen pocitovo, to je jednoducho rýchlejšia a silnejšia motorizácia. Tipujem, že pri pevnom štarte by sa proti nej zapotila aj moja Alfa :D Aspoň do prvej zatáčky teda :D Tuho som uvažoval, ktorý hybrid zoberiem...

Teraz jazdím na Camry, dva-tri dni vyskúšam, či je reálnych tých 3,5 l/100 km, čo mi kedysi spomínal jeden majiteľ. Zatiaľ po 200 km rýchlej antieko jazdy mám 4,9 l. Dlhodobý priemer na tom aute je podľa palubného počítača 3,9 l.

20210128_105104.thumb.jpg.f4c4797cb497d1526195680ca7bc89d7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, eskimak napsal:

Byt niekde na dovolenke nieje uplne to iste ako zit tam. Ale ziaden stres, ja nikoho nepotrebujen presviedcat, Svajciarsko spolu s Rakuskom mam pod hlavicou peklo na zemi na prvych prieckach. A nie, nehovorim o anarchii. Ci su vacsi bonzaci v Rakusku alebo Svajci neviem, tipujem svajciarsko. Mam tam vela znamych, ktori tam dlho ziju a nieje to pre mna ani predstavitelne. Dovolenka bez stresu, relax na dusi mam aj po tyzdni vlna Morave ci v Tatrach.

Je to z extremu do extremu, vela ludi ti tu napise ze ked ho zastavi policajt tak nikdy nic neprizna, nic mu nepovie, hned ho nataca atd ... Na druhej strane v svajciarsku s tebou policia zametie ako s handrou a je uplne jedno ci si v prave alebo nie, proste budes drzat hubu a krok. Nepovazujem ani jedno za spravne.

Ani já nepotřebuji nikoho přesvědčovat. Také mám ve Švýcarsku plno známých a ani jeden se nehodlá vrátit právě kvůli té východní mentalitě ušláplých individuí co si potřebují léčit mindráky. 

Ale nemá cenu se tady dohadovat, každému se líbí něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, ZdenálGT napsal:

Ani já nepotřebuji nikoho přesvědčovat. Také mám ve Švýcarsku plno známých a ani jeden se nehodlá vrátit právě kvůli té východní mentalitě ušláplých individuí co si potřebují léčit mindráky. 

Ale nemá cenu se tady dohadovat, každému se líbí něco jiného.

Nevidim dovod to hrotit. Ja sa proste s vychodnou mentalitou uslaplych individui nestretavam, mozno mali tvoji znami v cechach blbych kamaratov a su radi ze usli. Mozno si prave oni liecia mindraky tymto utekom. Evidentne ty tu mas rozumnejsich znamych, kedze si ostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, eskimak napsal:

Nevidim dovod to hrotit. Ja sa proste s vychodnou mentalitou uslaplych individui nestretavam, mozno mali tvoji znami v cechach blbych kamaratov a su radi ze usli. Mozno si prave oni liecia mindraky tymto utekom. Evidentne ty tu mas rozumnejsich znamych, kedze si ostal.

Ale tady nejde o známé. Je to diskuse o autech tak nechci moc odbočovat ale každý kdo vyjede na čas na západ tak po návratu domů to vidí, tu neúctu k ostatním. Vždy když jsem vyjel na motorce ven, třeba na týden A,CH, F, I tak po 3000 ujetých km v pohodě jsem se vždy děsil návratu na české silnice. Od hranic domů to mám tak 60km a vždy jsem zažil nějaké krizovky od nedání přednosti přes vytláčení ze silnice. To samé v autě. 

Pokud člověk jezdí jen tady tak si to ani neuvědomuje ale stačí na pár týdnů odjet třeba do CH,USA ap. a nestačí se divit jaká tu je nepohoda na silnicích. Předjet toho co je před ním tu je národní sport ale pomalu se to lepší. Hodně lidí cestuje a vidí že to jde jinak a lépe. 

Kamarád co žije v USA si tady raději najímá řidiče protože se bojí když to vidí. Nechápe proč lidi co pracují 15min. od domova se snaží předjet každého před sebou. Tu agresivitu a neúctu. Proč začnou zrychlovat když vidí v zrcátku blížící se auto ap. Ale to sem nepatří, to je spíše pro psychologa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, navratu na ceske silnice sa desim vzdy :lol2:. Ale to nesuvisi s dopravou v Ch ci A. Osobne sa mi v Rakusku nijak obzvlast dobre nesoferuje, podla mna je tam na cestach viac agresie ako u nas. A nie, niesu to cudzinci. Nehovoriac o tych ich predpotopnych dialniciach so zakrutami alo cesta tretej triedy, takmer bez krajnice. Ano, maju ich vsade, to sa musi nechat. Ale zeby sa tam jazdilo pohodlnejsie ako na SK? Za mna teda ani nahodou. 

Pravda ale je ze najhorsie skusenosti s premavkou mam z Cr - no offence, fak to fak vidim. Na vychod od SK som ale nejazdil. A najlepsie asi v Spanielsku, obrovske sirokanske nove dialnice, pomale tempo... len sa clovek nesmie ponahlat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Zmizík napsal:

Já sem přesvědčenej, že na lidi s mindsetem, jakej máš ty, se to teda musí přitahovat tak nějak samo vod sebe. A je to tak správně.

Tak pro mně je podstatné že nemám mindset jako ty. 

A je to tak správně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, eskimak napsal:

No, navratu na ceske silnice sa desim vzdy :lol2:. Ale to nesuvisi s dopravou v Ch ci A. Osobne sa mi v Rakusku nijak obzvlast dobre nesoferuje, podla mna je tam na cestach viac agresie ako u nas. A nie, niesu to cudzinci. Nehovoriac o tych ich predpotopnych dialniciach so zakrutami alo cesta tretej triedy, takmer bez krajnice. Ano, maju ich vsade, to sa musi nechat. Ale zeby sa tam jazdilo pohodlnejsie ako na SK? Za mna teda ani nahodou. 

Pravda ale je ze najhorsie skusenosti s premavkou mam z Cr - no offence, fak to fak vidim. Na vychod od SK som ale nejazdil. A najlepsie asi v Spanielsku, obrovske sirokanske nove dialnice, pomale tempo... len sa clovek nesmie ponahlat.

Tvl, kde žiješ?

Ano na našich silnicích je bordel, protože policie již nejmíň 25 let umí pouze číhat za bukem a měřit rychlost. Ale největší bordel, alespoň na trase Starý Hrozenkov (Trenčín) - Brno dělají bohužel slováci. Předjíždění před zatáčkou nebo v zatáčce, přes dvě čáry protisměrem v Buchlovákách apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, bedan napsal:

Tvl, kde žiješ?

Ano na našich silnicích je bordel, protože policie již nejmíň 25 let umí pouze číhat za bukem a měřit rychlost. Ale největší bordel, alespoň na trase Starý Hrozenkov (Trenčín) - Brno dělají bohužel slováci. Předjíždění před zatáčkou nebo v zatáčce, přes dvě čáry protisměrem v Buchlovákách apod.

🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já auto asi prodám, i přes to že jsem si ho moc neužil. Dnes jsem si vzal sešit, kalkulačku, spočítal všechny naplánované výlety pro letošní rok, do toho přišel mailem rozpočet na rekonstrukci zahradního domku pro děti a já málem hodil šavli 🤭 Mám na výběr, natáhnout manželky punčocháče přes palici a jít na návštěvu do komerčky anebo prodat káru. Do rána si to promyslím 🤣

DSC_0158~2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...