Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Tak k O4 od kolegy, jaxem psal v pondeli... Zatim cca 10k km, ma ji od rijna. Vyraznejsi problem nezaznamenal, sem tam (celkem asi 3x) "SW" problem (vyreseno vypnutim/zapnutim). Jedine, co ho stve, ze cca kazde pate nastartovani se rozsviti svetlo vzadu u pasazeru. A musi to rucne zhasnout (dotykove ovladani).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Xenomorfus napsal:

Tak k O4 od kolegy, jaxem psal v pondeli... Zatim cca 10k km, ma ji od rijna. Vyraznejsi problem nezaznamenal, sem tam (celkem asi 3x) "SW" problem (vyreseno vypnutim/zapnutim). Jedine, co ho stve, ze cca kazde pate nastartovani se rozsviti svetlo vzadu u pasazeru. A musi to rucne zhasnout (dotykove ovladani).

No nic, musím vzít hypotéku na Land Cruisera nebo zrenovovat nějakou klasiku klasik 🙂 , ovládání VW groupe mi nejde pod kůži. Já měl cca 10 dní půjčeného nového leona 1.5TSI 92kW, posed za volantem fajn překvapil, motor měl pouze 200km na hrbu, takže si to ještě sedalo, dynamika srovnatelná s mým CNG golfem 7fl 1.4TGI 81kW. Podvozek co se týče žehlení tak o level lepší, ale při řízení silnice byla jakoby mimo mě, s golfem vím kde auto je. Kolem Leona byla taková eko (čti ekologická i ekonomická) aura. 

Ale co mě nejvíce sralo a proč o novém leonu (asi celé VW) píšu je ovládání, všechno přes dotyk na obrazovce, a menu pro mě nepřehledné. Za celou dobu jsem třeba nenašel nastavení repro soustavy. Line asistent je nutnost, protože než jsem něco za jízdy nastavil, tak jsem dvakrát přejel čáru 🙂   Obrazovka, kterou jsem měl nastavenou, tak po opětovném nastartování se změnila zase na základní, nic neříkající. Blbost je absence bezklíčového otvírání a přítomnost bezklíčového startování, většinou jsem vytáhl klíč z kapsy, otevřel auto, sedl si a klíček v ruce, takže jsem musel udělat "polohu budhy" a složitě zase dávat klíček do kapsy. Parádní funkce je vyhřívaný volant a vyhřívané sedačky bych nemusel, ale pokud vyjedu za město v zimě běhat nebo na hory na skialpy, tak výhřev sedadla je k nezaplacení. 

Shrnutí: auto dobré, software (ovládání) no go.

Člověk si zvykne, ale člověk si zvykne žít i ve vězení.... 

Nutno podotknout, že za celou dobu systém nezkolaboval. 

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, moco napsal:

Blbost je absence bezklíčového otvírání a přítomnost bezklíčového startování,

Ja bezkľúčové otváranie po príjazde na Slovensko vždy vypínam. Je to o dosť bezpečnejšie.

Auto otváram naslepo kľúčom vo vrecku, väčšinou to ide nahmatať bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kuncák7 napsal:

Neter odvezla poprvé ix20 do servisu a přijela tímhle. Začínám to brát jako diskriminaci, já nikdy nedostal víc než i20, spíš vždy i10. Fakt nevím. 

IMG-2d3ff861aa9cdaa6b1e09ce237f0629d-V.jpg

Co si tak matne pamatuju na nejakou letni fotku z Kroacie, tak se klidne mohlo stat, ze by jako nahradni auto privezla Audinu 😀. Ale takova kombinace dealerstvi asi neni, co ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, honza71 napsal:

Co si tak matne pamatuju na nejakou letni fotku z Kroacie, tak se klidne mohlo stat, ze by jako nahradni auto privezla Audinu 😀. Ale takova kombinace dealerstvi asi neni, co ? 

Jo to mě vadí. Auto je v servisu kvůli tomu, že si tam neter vymyslela nějakou dodelavku k telefonování či co. Když to bouchla a prodrazila gumu, já ho nakonec vyměnil sám, než čekat na servis a na prestrikani jsem dostal i10 s tím, že nic jinyho nemaj a mám být rád. A ji pujcej i30 (já mám skoro 2 metry a 115 kg, ona 1,7 m a 50 kg, ku..y).

No nic, ani nadávat pořádně nemůžu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, honza71 napsal:

Co si tak matne pamatuju na nejakou letni fotku z Kroacie, tak se klidne mohlo stat, ze by jako nahradni auto privezla Audinu 😀. Ale takova kombinace dealerstvi asi neni, co ? 

Akorat jsem to chtel napsat :D :D pac jsem si nejaky foto netere z Jugosky taky vybavil 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, kuncák7 napsal:

Neter odvezla poprvé ix20 do servisu a přijela tímhle. Začínám to brát jako diskriminaci, já nikdy nedostal víc než i20, spíš vždy i10. Fakt nevím. 

IMG-2d3ff861aa9cdaa6b1e09ce237f0629d-V.jpg

@kuncák7 hh, moje servisní pujčovací auto :D Tak, až pojedeš, dej vědět, zarezervuju ti něco většího:D P.S. U nás je ve flotile i10 asi měsíc  a i2O nemám, tak to musíš jezdit jinam, než neteř :D 

Upraveno uživatelem Snehulak54
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha "servisní pujčovací auto" mi připomíná jak jsem se přestěhoval do Dánska, bral jsem služebák do servisu a tam na mě čekal. 

Prakticky celej svět zkracuje slovo automobil na "auto", ale oni ne, tam je automobilem slovo "bil". No a zákazník je kunde, to známe i z jiných jazyků.

Ovšem pro našince je nasednutí do kundebilu když to vidí poprvé úsměvný :)

554385835_2021-03-0318_34_20.jpg.238fc201fbe3e6280d7190fcb282b553.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Tom4 napsal:

Haha "servisní pujčovací auto" mi připomíná jak jsem se přestěhoval do Dánska, bral jsem služebák do servisu a tam na mě čekal. 

Prakticky celej svět zkracuje slovo automobil na "auto", ale oni ne, tam je automobilem slovo "bil". No a zákazník je kunde, to známe i z jiných jazyků.

Ovšem pro našince je nasednutí do kundebilu když to vidí poprvé úsměvný :)

554385835_2021-03-0318_34_20.jpg.238fc201fbe3e6280d7190fcb282b553.jpg

To je výborný :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

Haha "servisní pujčovací auto" mi připomíná jak jsem se přestěhoval do Dánska, bral jsem služebák do servisu a tam na mě čekal. 

Prakticky celej svět zkracuje slovo automobil na "auto", ale oni ne, tam je automobilem slovo "bil". No a zákazník je kunde, to známe i z jiných jazyků.

Ovšem pro našince je nasednutí do kundebilu když to vidí poprvé úsměvný :)

554385835_2021-03-0318_34_20.jpg.238fc201fbe3e6280d7190fcb282b553.jpg

Kundebil, to je pecka, to začnu používat, pár kamarádů si takovou přezdívku občas zaslouží 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...