Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

@wawrik Až teď mě trknul ten Tvůj blog. Za mega dobrý, jesi je motoricky v pořádku a neni to zespoda zrezlý. Já nikdy nic takovýho neměl, dycky sem si řikal, že to je pro velký kluky a nemám tam co dělat. Takže netušim jízdní vlastnosti a dynamiku těch motorů a generací, bude to hodně zajímavý testování a rozhodování. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DavidLC No ja som kvôli dojazdu tiež na dízle, ale je pravda, že ak sa hovorí o nesmrteľných LC, myslia sa väčšinou toyoťácke benzíny z Austrálie a Afriky.

V prvom rade, NETRASIE TO! :D Motor je úplne pokojný, ťahá ako bláznivý, zrýchlenie netuším, ale je to o poznanie dynamickejšie ako dízlové kilo. Aspoň teda do prvej zatáčky. Od takejto úžitkovej chladničky som to nečakal. Štartuje na ťuk, kultivované, oproti dízlu nemusíš toľko radiť, je tichšie a nesmrdí...

Jo, a brutálne dobrý výhľad, Vďaka veľkým zrkadlám všade okolo auta. Viac o tom napísať neviem, jazdil som dvadsať minút okolo bazárov. Ale chápem, prečo ľudia dávajú prednosť benzínom aj v offroadoch. Plus jednoduchšie, menej náročná údržba, žiadna močovina... Nemať kilo, bol by som dosť nalomený, dojazd-nedojazd :D

Edit: oproti kilu to pohodlia samozrejme toľko nepobralo, aby to tak nevyznelo. Stále je to úžitková krabica.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm.... díky za recenzi 🙂 Jasný, spolehlivost je bez diskuze, ale porovnávej se 4,2 a bude to podobné, asi. Ale samozřejmě jízda bude fajn....Ještě že mam klid 🙂.

Jak jsem ti psal, mě nějak ke kilu ta nafta sedí víc... jinak je to obráceně, ale když nezkusíš, nevíš... 

Kdysi jsem měl Isuzu Trooper a co do tvaru je to podobné a jak píšeš, byl z toho fajn přehled, zrcátka podobný a byl to vlastně taky benzín 2,6 a vůbec to nebylo špatný...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, DavidLC napsal:

Jasný, spolehlivost je bez diskuze, ale porovnávej se 4,2 a bude to podobné, asi.

To áno, dízel z kila s radosťou vyhlasujem za najlepší offroadový motor ever (aj keď som toho prd najazdil) :D  Ale ide skôr o tie vibrácie - to jednoducho môže generovať kopec iných nepríjemností, minimálne raz ročne musíš meniť silentbloky etc. Nehovoriac o tom, že oproti benzínu má o 200 kíl navyše...

Inak ako som bol obzrieť tú 76-ku, narazil som aj na dosť udržiavané benzínové kilo s dvesto tisícmi. Pôjdem pojazdiť aj to, vyzeralo dobre, kamarát ho možno zoberie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Offroad to sice neni, ale pohodlne je a pokud mi to vyssi moc neprekazi, tak tento rok prekoname snad 500tkm... Jinak posilhavam po Dodge Challengeru 2015+ jako aute pro radost... Zatim jen obhlizim teren, co, kde a jestli kupovat eu/usa...b29dac7d1ca123027d7f95d21b17356d.jpg

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukám další Volvista tady. Mě letos na mojí S60 2.4T z roku 2001 čeká snad překročení mety 190t km. Snad. Kvůli tomu covidu bláznivýmu skoro nic nenajezdím, teda ještě ještě větší nic než obvykle. Jsem za 10let vlastnictví najezdil asi 60t km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukám další Volvista tady. Mě letos na mojí S60 2.4T z roku 2001 čeká snad překročení mety 190t km. Snad. Kvůli tomu covidu bláznivýmu skoro nic nenajezdím, teda ještě ještě větší nic než obvykle. Jsem za 10let vlastnictví najezdil asi 60t km. 
No spadl jsem do toho tusim kolem 2012/2013 a od te doby jen volva... S60 D5, zena tehdy V70 2.5Tdi, pote zena prevzala moji S60 a ja i kdyz jsem si to nejdriv vubec neumel predstavit, protoze mi to auto prislo hrozne usedle, presedlal na S80 D5, ktera sla po 4 letech k rukam mladocha od mechanika a ja dalsi S80 s nivomatama a stale s D5 a lehkym cipem a barvou i interierem dle gusta... Rocne se pohybuju v najezdu cca 35-45tkm, lonsky a tento rok pripadaji na tu nizsi hranici, ale ten komfort, kdy dojedu a muzu fungovat, misto toho abych sbiral pater po zemi dalsi 2hodiny je k nezaplaceni :)

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, já jezdím Volvy od roku 2008. Začal jsem na C70 T5. Ta mi i zachránila kejhák, nahradil jsem ji S80 2.5T AWD, ale ta bohužel chcípla do týdne po koupi, takže jsem ji vrátil a koupil tuhle S60. Zatím jsem nenašel důvod proč ji prodat, byť je to už starý "střep". Jenže funguje, dělá přesně to co chci, vypadá stále dobře ... 

A protože jsem nevěděl, jaké novější auto si koupit, tak jsem si k tomu přikoupil 850 T-5R. Plus mám s bráchou sdílenou V70 II 2.4 benzin, manuál. Brácha to chtěl prodat, ale nikdo to nechtěl ani za 40t kč, tak jsme si to nechali jako rezervní auto, dělníka. Tohle bude fungovat vždycky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Coach napsal:

Offroad to sice neni, ale pohodlne je a pokud mi to vyssi moc neprekazi, tak tento rok prekoname snad 500tkm... Jinak posilhavam po Dodge Challengeru 2015+ jako aute pro radost... Zatim jen obhlizim teren, co, kde a jestli kupovat eu/usa...b29dac7d1ca123027d7f95d21b17356d.jpg

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk
 

Krásné auto i fotka! Mám ji taky a potvrzuji Tvoje slova, dále mám 850, kterou ladím do TOP stavu, ale tu mám jen pro radost, V70 III a zrovna 850 bylo několik. Všechna Volva jsou pohodlná, ale S80 je kapitola sama pro sebe, pohodlím konkurující Mercedesům.

Přidávám modrou V70 III, osmedesátku nemám na fotce a vosmpade tu někde koluje.

 

DSCN2772.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaj, krasny volva. Ja zacal v 2001 saabama, pak prisla rodina a uzasne xc70 s 2.5 benzinem, pak sem koupil 3.6 outback, ale za 2 roky se vratil k v70, 2.4 5val a ta je porad jako mama car. 190tkm a no problem. Bohuzel nova volva uz me neberou... 

Davide, mel sem moznost se svezt s benzinovou 76kou,jen on road, jede to krasne, jak pise wawrik, bez vibraci, spotreba neni az tak rozdílná, ale porad bych bral tu naftu. Ten kroutak je bozi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

850 T-5R & S60 2.4T moje, V70III 2.0 bráchy a ještě tam chybí bílá V70II 2.4, co máme s bráchou tak nějak sdílenou. 

Popis není dostupný.Popis není dostupný.

 

když na to tak koukám, tak bych si měl na tu S60 sehnat R nárazník. Proti 850 je to takové moc kulaté. 

Upraveno uživatelem eLzyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...