Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 34 minutami, PepaSFI napsal:

ony ty dnešní litý kola obvykle nejsou vůbec lehké. Ty plecháče tak můžou být paradoxně na silnici lepší, menší neodpružená hmota.

To máš pravdu, takové 18" s pneu 225/40 R18 můžou mít klíďo kolem 20-21 kg. No, a když chceš nějakou tu kg úsporu, tak jedině nějaké kované (odlehčení v tom samém rozměru třeba "jen" 2-3 kg, ale značných pár tisíc navíc). Ale to samozřejmě myslím osobáky a ne offroady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, PepaSFI napsal:

ony ty dnešní litý kola obvykle nejsou vůbec lehké. Ty plecháče tak můžou být paradoxně na silnici lepší, menší neodpružená hmota.

Nieje to len o vahe. Plechace su makke ako blato, to auto na tom normalne plave, krutia sa. Liate disky sa nekrutia (alebo teda vyrazne menej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Dokusan napsal:

Tomu moc nerozumím a ani jsem to nepozoroval.

Myslena tuhost plechoveho disku (ohebny jak papir) vs. hliniku (masa materialu). Delaji se na to specialni testy a jsou duvody, proc se plechove disky nedavaji na sportovni auta. Plech se krouti a nedokaze rychle a presne reagovat na povely ridice. Navic take plechy v opakovane zatezi praskaji.
 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otázka je jestli se na jízdních vlastnostech víc projeví pružení plechu nebo větší neodpružená hmotnost. Právě kvůli ní se začaly dělat lité disky pro sportovní použití. Ovšem tenkrát to byly slitiny hořčíku, lehké, pevné ale taky křehké. To do provozu nikdo neschválí, dnes je kolo součástí deformační bezpečnosti, musí se při nárazu správně ohnout, ne rozletět na kusy. A aby z kola otloukaného nerovnostmi nebyla brambora, musí být masivní a proto těžké, nebo z lepšího, líp zpracovaného materiálu, takzvané kované a proto velmi drahé. Na normálních autech ty litý kola fakt nejsou kvůli sportovní jízdě. Mimochodem, na Caterham seven, ten nejslabší, dávají plecháče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, PepaSFI napsal:

otázka je jestli se na jízdních vlastnostech víc projeví pružení plechu nebo větší neodpružená hmotnost.

Na normálních autech ty litý kola fakt nejsou kvůli sportovní jízdě. Mimochodem, na Caterham seven, ten nejslabší, dávají plecháče.

Urcite pruzenie plechu.

Nie kvoli sportovej jazde, ale kvoli lepsej jazde a riadeniu. Je to vyrazny rozdiel.

Niekedy davno som mal Mondeo MK3 (vynimocne auto, ktore s ohladom na svoju velkost jazdilo ako motokara) a tam som prezuval zima-leto plech-hlinik. Rozmer rovnaky, 16", aj sirka/profil rovnaka. Prve co som si na jar po prezuti vsimol bolo ze auto pri manevroch prestalo plavat, tie hlinikove disky proste nepruzili. Ze to je diskami som zistil az omnoho neskor, z nevedomosti som to pripisoval pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My dáváme plecháče v zimě asi na pět aut, mezi nimi i na Mondeo jak zmiňuješ, jezdím každých 14 dní Rakousko a nemám s tím jediný stresík. Na nového Outlandera jsem dostal velkou slevu na zimní komplet v hliníku, tak jsem je vzal, ale neměl bych opět problém chňapnout plechový. Největší rozdíl je dle mého vizuální, kde samozřejmě hliník autům sluší, ale zase na tom Defíkovi jsou ty bílé plechy úplně luxusní 👍

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastaveni podvozku je spocitane vcetne hmotnosti kola, neodpruzena hmotnost je dost zasadni velicina a bohuzel bezne hliniky jsou vetsinou tezsi nez plechace. Na druhou stranu, plechace maji sve limity a kazdy si muze vybrat, co mu vyhovuje vic. Nekdo "plavani" auta na plechu neciti, tak proc to resit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na ježka (home improvement 🙂 ), díky kovidu jsem se opět po čase zakulatil (takže mám hlavohruď) a brajtle se mi nechce kupovat. Tak aspoň jezdím v symbolu kindermafiánů, šmelinářů a diplomovaných brzdičů houpaček. 🙂 

IMG_1775.jpeg

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...