Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Nuz, mam FoFo 2006 1,8 TDCi, povodne sluzobne, hned na zaciatku mu kolega rozbil poriadne cumak, potom som mu sposobil niekolko jaziev ja, napr. upravoval som bocny profil Fabiou, skusal som hrat bowling s patnikmi a znackami na vyjazde z dialnice, lovil som s nim bez polovneho listka (srnec, zajace a podobne suroviny do irskeho gulasu). Servis len nutny, nic preventivne, nikdy nebolo garazovane. Mechanik, ked otvori kapotu a pozrie na motor sa pyta ci to parkovalo v Dunaji/Vltave (podla miestnej prislusnosti servisu). Iste, menili sa diely ked to bolo potrebne, EGR, turbo, dvojhmota, loziska kolies, sahara, baterka, teraz napr. prepady, brzdy, myslim ze ma nejake dalsie vymeny cakaju. Vzhladom na to, ako sa k tomu autu spravam, beriem to ako spotrebak.
Napriek uvedenemu, najazdilo vyde 400 000 km, jazdi famozne, aj ked citit, ze niekolko tatosov zo stajne uz uslo. STK/EK preslo bez potreby"pomoci", pred tromi rokmi malo podla mechanika hodnoty na EK tak dobre, za na nom natocili este niekolko aut, ktore nevedeli prejst, medzi inymi 3 rocny Tuareg. (Teraz tam uz maju kamery).
Je pravdou, ze teraz uz viac stoji ako jazdi, pouzivame len na obcasne jazdenie okolo komina, ked treba nieco previezt, a ked veziem hafana - mam vzadu mrezu, na tento ucel idealne. Myslim, ze u nas dozije :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, M109 napsal:

Nuz, mam FoFo 2006 1,8 TDCi, povodne sluzobne, hned na zaciatku mu kolega rozbil poriadne cumak, potom som mu sposobil niekolko jaziev ja, napr. upravoval som bocny profil Fabiou, skusal som hrat bowling s patnikmi a znackami na vyjazde z dialnice, lovil som s nim bez polovneho listka (srnec, zajace a podobne suroviny do irskeho gulasu). Servis len nutny, nic preventivne, nikdy nebolo garazovane. Mechanik, ked otvori kapotu a pozrie na motor sa pyta ci to parkovalo v Dunaji/Vltave (podla miestnej prislusnosti servisu). Iste, menili sa diely ked to bolo potrebne, EGR, turbo, dvojhmota, loziska kolies, sahara, baterka, teraz napr. prepady, brzdy, myslim ze ma nejake dalsie vymeny cakaju. Vzhladom na to, ako sa k tomu autu spravam, beriem to ako spotrebak.
Napriek uvedenemu, najazdilo vyde 400 000 km, jazdi famozne, aj ked citit, ze niekolko tatosov zo stajne uz uslo. STK/EK preslo bez potreby"pomoci", pred tromi rokmi malo podla mechanika hodnoty na EK tak dobre, za na nom natocili este niekolko aut, ktore nevedeli prejst, medzi inymi 3 rocny Tuareg. (Teraz tam uz maju kamery).
Je pravdou, ze teraz uz viac stoji ako jazdi, pouzivame len na obcasne jazdenie okolo komina, ked treba nieco previezt, a ked veziem hafana - mam vzadu mrezu, na tento ucel idealne. Myslim, ze u nas dozije :)

 

Hm, mám ten stejnej kousek, nájezd se blíží ke 200 tisícům a pořád marně hledám, čím ho nahradím. Vždycky se jednou za čas svezu s nějakou zupermoderní károu a pak se těším zpět do toho jednoduchýho auta, bez kokotin. Sednu a jedu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam Fofo II 1.6 TDCi 81kw r 08.Koupil jsem ho pred sesti lety se 105 tis.. ted ma 270tis. A uz to ma asi chudak za sebou. Opet plny DPF ( a to byl ve 160 meneny) + pridreny turbo + zacina zlobit imobilizer + asi dalsich pet drobnych bolistek + skoncila technicka. Opravy za min 50 u auta co ma cenu 40 :( Nejvtipnejsi je ze se to vysralo kdyz sem jel z pneuservisu s novejma letnima gumama a prave natankoval plnou :))) Je mi ho lito ale asi pojede na ekologickou likvidaci. Nez se dohadovat s nejakejma smelinarema a prekupnikama..

Odesláno z mého SM-A515F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, honza71 napsal:

Tak mame "bestii" doma. Manzelka ma radost jak maly decko 🙂

 

IMG_20210910_192254.jpg

Super. Já ho chtěl vzít také domu jako druhé/třetí auto, ale u ženy jsem narazil. Tak asi bude nějaký jety Mini Cooper o jehož (ne)spolehlivostí si myslím své

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Murphy97 napsal:

Tak super, gratuluji! Je treba cinit nase zeny stastne 🙂

 

 

 

před 7 hodinami, Frostie napsal:

@honza71 výborná jednoduchá volba, ať hezky slouží!

 

před 4 hodinami, Dokusan napsal:

Super. Já ho chtěl vzít také domu jako druhé/třetí auto, ale ...

Diky panove :) Draha si ho vybrala, tak snad bude spokojena.

Mladsi syn (8) prohlasil, ze to auto je luxusni a starsi (10), ze je cool 😀

Ja s tim dnes jezdil okolo komina "celej" den a bavilo me to. Myslim, ze to bude dobrej sluha. Na nakup, odvezt kluky na trenink a obcas s tim skocit (20km) do Prahy, to zvladne Ignis paradne.

@Maxel to mas hracku na cesty do prace ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Maxel napsal:

Chtěl sem A5, zvažoval S5, ale v koutku duše věděl, že to dopadne takle. 
Litovat myslim nebudu. 335i N54, zadokola, manuál. 

94193592-1483-437C-8F07-37CF20CDE9ED.jpeg

FBF4D235-4DE1-4DE2-BAB3-314FC0F60451.jpeg

Tak jsi ji vzal? Super, gratuluju a at Ti dela radost, je to krasny auto, ta specka se mi uz v inzeratu moc libila.

Mam na tuhle karu skvely vzpominky. Presne takhle, neMpaket, styling 230, to je pecka. 
Hlasuju za upravu vyfuku do puvodniho stavu vc. narazniku a bude to dokonaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@honza71 Jasná páka. Plus na občasné výlety do pole, když se zadaří na okresce. 

@Karussell Jo, nakonec jo. Sledoval jsem to 2 měsíce, projel a zakoukal se. Nebylo cesty zpět. 
Až na ten paket mi snad nic extra nechybí. Naopak — třeba ACC jsem nikdy neměl, a asi ani nevyužiju (kor s manuálem). Naproti tomu Comfort access je fajn. Ačkoliv pořád by se bawor mohl učit u frantíka. 
No a rohlík na xichtě kdykoliv to nahodim, to asi nemusim popisovat. 

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...