Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 9 hodinami, Frostie napsal:

@Tom4 Gazellu jsme si brali novou, benzínovou v úpravě pojízdná dílna a pneuservis do Mongolska, řešili jsme to přesně s AMC Radíkovice a GAZ Mokrá Lhota ve spolupráci přímo s GAZem v Nižním Novgorodë.

@JoyStick co se týče pohybu po mongolském terénu bez standardních cest, tak gazela byla bezkonkurenční. Benzín jsme brali zcela záměrně z důvodu velmi nízkých teplot v zimě (běžně -55 až 60). Servis byl celkem jednoduchý, není tam moc debilni elektroniky a kde nic není, nemá se co rozbít. Spotřeba v těch tvrdých podmínkách a plně naloženou bednou byla cca 20-22 ltr/100.

Rád Tě tady vidím, Jene! Asi málkdo tady má takové zkušenosti z pouště s vozy UAZ, Tatra nebo Nissan, jako Ty, tak mě napadlo ... a zároveň je to taková nadsázka pro Ondru ( @JoyStick) .. jak to vidíš s Buchankou? To auto se mi neskutečně líbí designově, ale je to hodně spartánské :D ... já jen, že jsem našel jednu zajímavou na prodej s obytnou vestavbou. https://auto.bazos.cz/inzerat/141976782/uaz-buchanka-4x4-nove-dph.php

Je to opravdu tak trvanlivé, jak se prezentuje? Hlavně se mi zdá, že za 4x4, manuální uzávěrka a obytná vestavba je to slušná cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sphinxx David, také tě rád vidím. Buchanku jsme měli v Gobi od nova také, přímo z Uljanovska v odolnější specifikaci. Najeli jsme s ní za dva roky cca 100 kkm, olej byl používán předepsaný 5w30 po 10000 km, vždy s výměnou vzduchového filtru. Běžná údržba+brzdy, filtry, 1x svíčky, ke konci výfuk (pak jsme dali antikorro). Pneu ruská Kama OEM. Jediná závada byla zlomená zadní poloosa, ale to přikládám provozu bez cest, pouze step a poušť. Přijeli k nám z Ulanu z Uaz zastoupení a vyměnili na místě. U některých dnešních vozů si tento postup neumím příliš představit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá zajímavě, bohužel to nesplňuje tu druhou část pro práci  
Co Buchanka nesplňuje na práci? Předpokládám, že si jen děláš legraci To že jezdí v Rusku a Mongolii,ok, ale viděl jsem Buchanky v Německu i Belgií jako firemní auta. Jasně, nejezdí to 180, na komfort spíš max 110-120, ale není moc překážek, které by jí zastavily. Možná tak strmá skalní stěna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, JoyStick napsal:

To se hrozně sere ne? Jeepy jsou takový… nejistý. Navíc je to předražený (renegade, gladiator, atd)

Od té doby, co tady řešil @mAra_ za peripetie si nejsem Jeepem vůbec jistý, zlatá Toyka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Frostie napsal:

Co Buchanka nesplňuje na práci? Předpokládám, že si jen děláš legraci emoji3.png To že jezdí v Rusku a Mongolii,ok, ale viděl jsem Buchanky v Německu i Belgií jako firemní auta. Jasně, nejezdí to 180, na komfort spíš max 110-120, ale není moc překážek, které by jí zastavily. Možná tak strmá skalní stěna emoji3.pngemoji3.png

No předpokládám, že ta obytná vestavba nebude úplně plug & play, takže vyndavat a nandavat když potřebuju odvézt 3 ovce nebo 2 kubíky dříví, asi nebude to pravý vořechový. Navíc si neumim přestavit montovat na střechu soláry, rain catcher, filtraci atd. Ten tvar je zvláštní. Asi by to šlo, ale jsou asi i vhodnější vozítka.

Čistě pragmaticky - a možná se úplně mýlím - ale nepřipadá mi to jako univerzální pracovně-obytný auto, konvertovatelný dle aktuální potřeby. Ale jak sem psal včera, vim o tom kulový, rád se nechám poučit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=15103]Frostie[/mention]: to zní, jako držák, pokud to prošlo mongolskou pouští, tak to asi hovoří za vše, Jene kolik si to tak bere, reálně? Jinak teda 100Kkm je dost slušná porce kilometrů při Tvých proporcích. 
Dave, standardně v průměru 14-16 ltr/100. Ale je nutno také počítat pohyb vozu i ve velkých nadmořských výškách Mongolie. Třeba naše základna byla ve výšce 2400 mnm, cestou do Ulanu se dostaneš i do 3500. Je jasné, že to auto si pak vezme i víc, ale zase není v těch podmínkách moc vozů, které by se tam osvědčily
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No předpokládám, že ta obytná vestavba nebude úplně plug & play, takže vyndavat a nandavat když potřebuju odvézt 3 ovce nebo 2 kubíky dříví, asi nebude to pravý vořechový. Navíc si neumim přestavit montovat na střechu soláry, rain catcher, filtraci atd. Ten tvar je zvláštní. Asi by to šlo, ale jsou asi i vhodnější vozítka.
Čistě pragmaticky - a možná se úplně mýlím - ale nepřipadá mi to jako univerzální pracovně-obytný auto, konvertovatelný dle aktuální potřeby. Ale jak sem psal včera, vim o tom kulový, rád se nechám poučit!
Pleteš se, velmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, JoyStick napsal:

To se hrozně sere ne? Jeepy jsou takový… nejistý. Navíc je to předražený (renegade, gladiator, atd)

Kamarád má rubicon a je spokojenej. Nakoupeno plno vyfikundaci k tomu, navyjaky, světla, chrániče, stan na střechu. Za mě dobrý...

FB_IMG_1634580320362.jpg

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Frostie napsal:
před 7 minutami, JoyStick napsal:
No předpokládám, že ta obytná vestavba nebude úplně plug & play, takže vyndavat a nandavat když potřebuju odvézt 3 ovce nebo 2 kubíky dříví, asi nebude to pravý vořechový. Navíc si neumim přestavit montovat na střechu soláry, rain catcher, filtraci atd. Ten tvar je zvláštní. Asi by to šlo, ale jsou asi i vhodnější vozítka.
Čistě pragmaticky - a možná se úplně mýlím - ale nepřipadá mi to jako univerzální pracovně-obytný auto, konvertovatelný dle aktuální potřeby. Ale jak sem psal včera, vim o tom kulový, rád se nechám poučit!

Pleteš se, velmi

Ok, jdu studovat :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gustaf, @Sphinxx@JoyStick

Add jeep : ne že řešil, ale neustále řeší. Kup si Jeep - je to nejlevnější auto na provoz. V podstatě dva roky ze tří jezdím v půjčeném autě od dealera... Už jsem jim v tom nalital 35k km a jediné co platím je benzín a dálniční známka 😄 Moc dobrá příhoda tohle....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, mAra_ napsal:

@Gustaf, @Sphinxx@JoyStick

Add jeep : ne že řešil, ale neustále řeší. Kup si Jeep - je to nejlevnější auto na provoz. V podstatě dva roky ze tří jezdím v půjčeném autě od dealera... Už jsem jim v tom nalital 35k km a jediné co platím je benzín a dálniční známka 😄 Moc dobrá příhoda tohle....

 

 

No tak jsi to měl extrémně...no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, JoyStick napsal:

Ok, jdu studovat :) 

Jasně, jako všechno, má to pro a proti a něco za něco, ale ve štychu tě to nenechá, protože je to auto koncipované na provoz v oblastech bez dealerské sítě (buď žádné nebo v hustotě 1 AD co 1500 km 🙂 )

Upraveno uživatelem Frostie
editace pravopisu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Frostie napsal:

Dave, standardně v průměru 14-16 ltr/100. Ale je nutno také počítat pohyb vozu i ve velkých nadmořských výškách Mongolie. Třeba naše základna byla ve výšce 2400 mnm, cestou do Ulanu se dostaneš i do 3500. Je jasné, že to auto si pak vezme i víc, ale zase není v těch podmínkách moc vozů, které by se tam osvědčily emoji20.png

Jasně chápu a díky! Tady to je pochopitelné při šplhání v takovýchto výškách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, mAra_ napsal:

@Gustaf, @Sphinxx@JoyStick

Add jeep : ne že řešil, ale neustále řeší. Kup si Jeep - je to nejlevnější auto na provoz. V podstatě dva roky ze tří jezdím v půjčeném autě od dealera... Už jsem jim v tom nalital 35k km a jediné co platím je benzín a dálniční známka 😄 Moc dobrá příhoda tohle....

 

 

Normálně se směju nahlas :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Frostie napsal:

Jasně, jako všechno, má to pro a proti a něco za něco, ale ve štychu tě to nenechá, protože je to auto koncipované na provoz v oblastech bez dealerské sítě (buď žádné nebo v hustotě 1 AD co 1500 km 🙂 )

Jasně rozumim, sjel jsem pár recenzí a konstrukčně to vypadá, že bych to byl asi schopen i opravit sám, což jak píšeš, v oblastech bez servisů je obří plus, vestavbu jak sem pochopil lze udělat na milion a tři různý způsoby, takže i ta konvertibilita by mohla být lepší než jsem si myslel. Ale výkonově to je dost chcípák, takže žádnej velkej terén to asi mít rádo nebude, i když 22cm v základu světlý vejšky je docela slušných. V každém případě zajímaý povoz, nicméně se to úplně neslučuje s tou mojí představou. Nicméně výtěžnost na cm3 je neskutečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...