Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, JoyStick napsal:

Jasně rozumim, sjel jsem pár recenzí a konstrukčně to vypadá, že bych to byl asi schopen i opravit sám, což jak píšeš, v oblastech bez servisů je obří plus, vestavbu jak sem pochopil lze udělat na milion a tři různý způsoby, takže i ta konvertibilita by mohla být lepší než jsem si myslel. Ale výkonově to je dost chcípák, takže žádnej velkej terén to asi mít rádo nebude, i když 22cm v základu světlý vejšky je docela slušných. V každém případě zajímaý povoz, nicméně se to úplně neslučuje s tou mojí představou. Nicméně výtěžnost na cm3 je neskutečná.

kterým autem jsi byl pod Altajem ve 4200mnm, kam nevede žádná cesta kromě pisty v poušti a jede se nahoru dolů? Jý ti garantuji, že bys cestou na Großglockner byl v předních liniích.  Jak píšu, není to super blesk, ale to se u tohoto typu vozu asi ani nepředpokládá. Na to, že to má 82 kw, tak to jezdí parádně! Nesmíš to posuzovat dnešní optikou oturbených tříválců obsahu 0,9. Zde pracuje čistý objem čtyřválce z původní carevny, zvětšený na 2,7 ltr bez turba a jiných sraček!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, JoyStick napsal:

žádnej velkej terén to asi mít rádo nebude, i když 22cm v základu světlý vejšky je docela slušných. 

Ehm, ehm, to má i moje starý Volvo ;)

 

Hele, nepotřebuješ náhodou spíš dvě auta než jeden univerzál? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Frostie napsal:

kterým autem jsi byl pod Altajem ve 4200mnm, kam nevede žádná cesta kromě pisty v poušti a jede se nahoru dolů? Jý ti garantuji, že bys cestou na Großglockner byl v předních liniích.  Jak píšu, není to super blesk, ale to se u tohoto typu vozu asi ani nepředpokládá. Na to, že to má 82 kw, tak to jezdí parádně! Nesmíš to posuzovat dnešní optikou oturbených tříválců obsahu 0,9. Zde pracuje čistý objem čtyřválce z původní carevny, zvětšený na 2,7 ltr bez turba a jiných sraček!

Čtu to z těch recenzí a popisů tak, že je to super spolehlivý, takovej kamzík, relativně snadno opravitelný a poměrně odolný. Terénem jsem myslel těžkej terén s velkejma kamenama, říčkama, brodama s neznámou hloubkou atd. Prostě místa, kde budeš mít problém i s tou zvedlou Tacomou na 40tkách.

Nesrovnávám to s oturbenejma tříválcema, tuhle větev vývoje přímo nesnášim :) Proto mám dvě V8 bez píčovin kolem.
Srovnávám to spíš s těma velkoobjemovejma truckama. Takže říkáš, že i nároky na kyslík to má relativně minimální a vyšplhá se to vysoko?

@Tom4 S neomezenym budgetem určitě. Ale mít 3 mega ve 2 autech tohohle typu si neumim sám před sebou obhájit. :) Navíc buh ví, co bude za pár let, takže fakt preferuju 1 řešení, i když ne 100%. Proto mám takový kvantum dementních dotazů a jsem fakt vděčnej za každou radu, opravu nebo nasměrování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JoyStickTerénem jsem myslel těžkej terén s velkejma kamenama, říčkama, brodama s neznámou hloubkou atd. Prostě místa, kde budeš mít problém i s tou zvedlou Tacomou na 40tkách.

 

No prostě zcela přesný popis vynikající nadstandardní mongolské cesty, značené v jejich mapě červeně jako dálnice 🙂 Proč myslíš, že jsme ulomili tu poloosu... Prostě to jednoho krásnýho dne nevydržel jinak odolný materiál věčným pohybem v takových podmínkách 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam s Buchankou ni naznakem takovy zkusenosti jako Frostie, ale stravil jsem s ni cca 3 tydny v Mongolsku a to auto je v terenu neskutecny. Jakoze fakt. Tahali jsme z bahna Gazika a projeli co nedal typek v Land Cruiseru (urcite na to mel vliv i ridic). Nicmene jsem ji mel moznost chvilku ridit na silnici a tam je to vuz veskrze nevhodny. :)) Jakoze hodne nevhodny optikou 21. stoleti.

A ergonomie pro posadku je taky hodne vostra. Uz si nepamatuju o co, ale vim, ze jsem se tam opakovane vokopal jak prase. A zada si to taky uzivala. 

Ale bez legrace co s ni nas ridic projel dotedka nechapu. Do terenu bomba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kráso, původně zamýšlený "vtípek", respektive nadsázka se tady řeší poměrně na vážno :D ...

Ondro Ty píšeš, že si neobhájíš "trojku" ve dvou autech, ale Buchanka je v novotě za cca pětikilo (navíc odpočtovka). Takže i kdybys k tomu pořešil Tundru nebo Hiluxe, tak jsi v tom za polovinu zmíněného budgetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Sphinxx napsal:

Buchanka je v novotě za cca pětikilo (navíc odpočtovka). 

Že jo, psal aby se vešel do 1,5M takže 3x Buchanka a je to. Jedna na ovce a dřevo, druhá na spaní a kempování a třetí do kostela. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Sphinxx napsal:

Ty kráso, původně zamýšlený "vtípek", respektive nadsázka se tady řeší poměrně na vážno :D ...

Ondro Ty píšeš, že si neobhájíš "trojku" ve dvou autech, ale Buchanka je v novotě za cca pětikilo (navíc odpočtovka). Takže i kdybys k tomu pořešil Tundru nebo Hiluxe, tak jsi v tom za polovinu zmíněného budgetu.

Musis pocitat i ty upravy :) Hele zatim nasavam informace, at se to tyka jakyhokoliv smeru. K jakymukoli rozhodnuti mam sakra daleko, furt vim kulovy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vubec realny jet chlebnikem vic nez treba 500km po dalnici za jeden den? Umi to vubec jet po dalnici? :D Nedelam si iluze, ze moje 76 toyka by prosla crash-testem nejak dobre, ale chlebnik vypada, ze se rozpuli i vo plastovej patnik u cesty.. Taky sem zvedavej, jak vyber dopadne a priklanim se k variante dvou aut. Kdyz si predstavim, ze musim vyhazet ten expedicni equip, jen abych tam pak frknul ofci, to by me asi teda nebavilo.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo nějaký full size americký pickup s bivakem na korbě / střeše dle vkusu A k tomu jeden či dva přívěsy dle potřeby. Ciwe @JoyStick , řekni nám blíž účel k čemu to budeš používat ať se neplácáme v kruhu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sem psal někde na začátku. Hledám ke koupi farmu / statek. Tedy všecko co se tam tý práce vokolo týče. Od vožení dřeva, kamení, přes stavební materiál, tahání pařezů, po vožení ovcí, koz, hus, slepic a jiný havěti. Tady v tom módu občas nějaká ta cesta do civilizace. Čili se přiklánim k pickupu, případně nějakýmu monstru typu Ford Excursion. Luxus netřeba, ale creature comforts jako klima a automat ano. Přepravní kapacita na lidi neni třeba. 2 sedla stačej.

Druhej účel (a právě proto je ten výběr komplikovanější) je "mám toho plný zuby, na měsíc vypadnu na vejlet a je jedno kam" - tedy expediční / obyvatelný, ale zároveň schopný si poradit na cestě. Tzn rozumný spaní (jedno jesi vevnitř nebo nahoře), soláry, vodní nádrž, plynová nádrž, kuchyňka a příslušenství, nouzová sprcha, lopaty, motorovka, sekera, nejnutnější náhradní díly a nářadí na opravu vozítka, malá kancelářička (přecejen občas něco udělat potřebuju).

Dá se to udělat několika způsobama, co sem zatim tak vydumal. LC s vlekem, Pickup, hovád typu Excursion, brutálně přestavěná dodávka. Nejlíp mi z tohodle s mejma velmi limitovanejma znalostma a zkušenostma vychází ten pickup. Zatim.

Je mi sympatická možnost různejch nástaveb a vestaveb, u některejch modelů docela obří aftermarket podpora v různejch cenovejch hladinách (skidplates, bočnice, různý roll-cage, nárazníky, vrata, atd atd). O liftkitech nemluvě.

2 auta nechci, tam netřeba diskutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vubec realny jet chlebnikem vic nez treba 500km po dalnici za jeden den? Umi to vubec jet po dalnici? Nedelam si iluze, ze moje 76 toyka by prosla crash-testem nejak dobre, ale chlebnik vypada, ze se rozpuli i vo plastovej patnik u cesty.. Taky sem zvedavej, jak vyber dopadne a priklanim se k variante dvou aut. Kdyz si predstavim, ze musim vyhazet ten expedicni equip, jen abych tam pak frknul ofci, to by me asi teda nebavilo.. 
Ano.
Ano, jen je potřeba pevně držet volant.
Vydrží, patník se lomí vejpůl, Buchanka pokračuje dál.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...