Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

před 17 hodinami, Laika napsal:

Hoši, vy tady víte všecko: zapomněla jsem si v práci nafasovat AdBlue, zítra jedu do Německa, dá se to tam natankovat, nebo je to jak u nás? A nebo je to panika a koupím to normálně i u nás? 

A když to budu mít ve flašce, tak to tam normálně naleju, nebo se s tím musí do servisu? 

 

Ja shanel v utery a kdyz ani na treti pumpe nemeli kanystr, rozhodl jsem se, ze zkusim AdBlue ze stojanu.

Navstivil jsem 4 AdBlue stojanovy pumpy a na vsech vyprodano ... třeba ti to usetri cestu:
Shell 8012 PRAHA HORNÍ POČERNICE
Shell 8089 PRAHA-JIŽNÍ SPOJKA (ZÁBĚHLICE)
MOL Bříství - D11 to PRG D11 20 km II. (směr Praha),289 12 Sadská
OMV 28911 Vrbová Lhota, sever dálnice D11 - 35 km, sever

Nakonec jsem sehnal kanystr u PapOil Velky Osek (exit 42, D11). Jo a litr 65,- v pridade 10l kanystru :).

 

Upraveno uživatelem Qwuiddo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Maxel napsal:

Dneska jsem na MOL na D11 před Prahou nasál plnou 100 oktanovýho Evo Plus za krásných 41.90,- Kč 😂 — krásnej způsob jak utratit dvapůl; doslova!

Buď rád, já tankoval Vervu za 41.90,-Kč, což je super cena, protože už jsem ji viděl za 42.90,-Kč. Včera plnou za rovných 3.560,-Kč, jejda kde jsou ty časy, co jsem tankoval plnou za dvaapůl. No a mám na 500km vystaráno. Vem to z té pozitivní stránky - zase ušetříme za AdBlue :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, AndyAaron napsal:

Tank Ono Jihlava, Načural 95 za 34,5 a dodavka za mnou brala plnou nadrz Adblue a pohoda. Hysterie jen v Prahe ;)

V Plzni v Onu je to taky pryč, jinak klasika cena, 34,5 za  Nat95 a 33,5 za diesel. 2k za nádrž oproti 1200 když byla pandemie min. rok :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, díky moc! Já jsem nakonec zjistila, že mi blbne aplikace, ukazovala mi dojezd 1600 a najednou je to nazpátek na >2400 km. Jsem z toho tedy trochu nervózní, mám najeto 12.000km, takže to tak odpovídalo, že už bych měla (poprvé) AdBlue doplňovat.

Tak teď jen doufám, že ta appka ukazuje dobře, protože minulý týden se mi 2x zresetovala - ale ostatní údaje už ukazuje správně. Na palubce jsem to nikde nenašla. doufám, že mi to začne signalizovat s předstihem, příští týden jedu do Brna a v Brně fakt uvíznout nechceš.... 

Asi si naložím flašku do kufru a budu to vozit všude sebou. Doprčic, jak to bylo jednoduché, když se do auta prostě nalíval benzín, když došel.... :(

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Laika napsal:

Kluci, díky moc! Já jsem nakonec zjistila, že mi blbne aplikace, ukazovala mi dojezd 1600 a najednou je to nazpátek na >2400 km. Jsem z toho tedy trochu nervózní, mám najeto 12.000km, takže to tak odpovídalo, že už bych měla (poprvé) AdBlue doplňovat.

Tak teď jen doufám, že ta appka ukazuje dobře, protože minulý týden se mi 2x zresetovala - ale ostatní údaje už ukazuje správně. Na palubce jsem to nikde nenašla. doufám, že mi to začne signalizovat s předstihem, příští týden jedu do Brna a v Brně fakt uvíznout nechceš.... 

Asi si naložím flašku do kufru a budu to vozit všude sebou. Doprčic, jak to bylo jednoduché, když se do auta prostě nalíval benzín, když došel.... :(

 

 

Na palubním PC to je mezi spotřebou, dojezdem, rychlostí apod. Věci co se mají zobrazit se dají zase nastavit někde v menu auta, jak jsou pneumatiky, zrcatka, parkování apod.

Hrdlo je vyvedený vedle hrdla nafty... Pokud máš obavy, klidně tam 5l nalij... Spotřeba je cca 1l na 1000 km... Velikost nádrže je kolem 12l +-.

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Lion napsal:

Na palubním PC to je mezi spotřebou, dojezdem, rychlostí apod. Věci co se mají zobrazit se dají zase nastavit někde v menu auta, jak jsou pneumatiky, zrcatka, parkování apod.

Hrdlo je vyvedený vedle hrdla nafty... Pokud máš obavy, klidně tam 5l nalij... Spotřeba je cca 1l na 1000 km... Velikost nádrže je kolem 12l +-.

Hrdlo jsem našla, ale spotřebu ne - bohužel, mně ta palubka neukazuje ani tachometr a nastavit se to nedá, už jsme to tady probírali. Ukazuje mi vpravo rychlost a vlevo název přehrávané písničky (a dá se to vyměnit za název rozhlasové stanice nebo otáčky nebo myslím předpověď počasí a menstruační kalendář....). 

Já to prostě doleju, co to půjde. V pondělí si v práci vyzvednu kanystr a hotovo. Někde jsem četla, že se to nemá dolívat průběžně, že to poškozuje motor, a taky že se to má vždycky dolít do 100% - tak aspoň jedno z toho splním. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Lion napsal:

To je blbost ne? Přece nikdy to nedoleváš ve stejných kilometrech, nevyjedeš to do sucha... A jak poznáš, že je to plné? Až to poteče vrchem?

No tak to su sama zvědavá. :D Zatracení Rusáci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...