Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Ale koukám, že jste to tady dovedli k dokonalosti.

Nejvíc kecu je tady vo chřipce a jakej si koupit lux.

Ale jsem rád, že tu zbylo pár starejch ksichtu...sraz už žádnej neudělám,ale mám radost, že Bert je tedko Generální...je vidět, že i opilec to muže někam dotáhnout.

U mě není nic zajímavýho...akorád jsem byl u doktorky. Ptala se mě co to je na stěně.Já říkam podkova...ta kráva povídá, že to je U a napsala mi brejle.

Upraveno uživatelem XXXfazerXXX
jsem kokot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, montemar napsal:

a proč je v normálních zemích tolerance 0.5, 0.8? 

 

Nevím co je normální země, ale fakt, že třeba ve státech můžu vypít flašku rumu, sednout za volat a když nebudu kličkovat z pruhu do pruhu a nebudu mít prasklou žárovku, nemá mě policajt ani právo zastavit, pro mě jaksi není dostatečnej argument. A ano, jsem si vědom že 0.3 nemá téměř žádnej reálnej efekt, jde o princip.

Jsem v tomhle radikální, ale mám nulovou toleranci alkoholu v pohybujících se 2 tunových plechovkách mezi tisícema dalších. Jestli chce někdo chlastat a řídit, tak ať si to provozuje na poli, ne na silnici, kde může trefit mě.

Nejdřív jsem chtěl mlčet, ale kombinace strachu ze sněhu a “sem jel vožralej pohoda” mě fakt zvedla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Murphy97 napsal:

Tak to mi zvedlo naladu, navrat ztracenyho syna! 💪🤞

Jsem převelice rád, že se ti zvedá pouze nálada.

U mě je to se zvedáním čehokoli podstatně horší...nepomáhá již ani podvázáni ramínkem.Není za co chytit.

Jako syn si ve svém věku již moc nepřipadám.Jsem slepej jak krtek a měl jsem léta štěsti,že země Francouzká je natolik velka,že se nedá netrefit|....muj dispečer na kamionu tvrdil,že jezdim na slepou bábu.

Ale k tématu...ŠKODA FABIA 1,2 přehravačem na kazety...nevim,jestli děláte  v Gate ještě srazy, ale vím,že tohle tam nedojede.

Ale dobrý.Zas mám popvý auto,který sichr nikdo neukradne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, hoši,

jsem tady s dalším problém/dotazem na ty, co jezdí ve VW. 

Byla jsem asi před měsícem s Golfem na nějaké svolávačce kvůli SW. Zdá se mi, že pak začal líp startovat při rozjezdu po auto/stopu.

V pondělí jsem vyjela na služebku a po pár km se odpojil iPhone. Druhý telefon (Android) v pohodě. Potřebovala jsem waze, takže jsem zastavila a pokoušela se to rozchodit. Nakonec jsem musela vypnout motor, vystoupit a zamknout a odemknout klíčem (tlačítkem).

Ujela jsem asi 100km a jela jsem natankovat, když jsem zastavila, tak prý "Aktualizace software". Tak jsem to odklikla a po rozjezdu vůbec nenaskočil velký displej. Byla jsem na dálnici, takže jsem musela dojet až k další odbočce, zastavit, zase vystoupit a zamknout a odemknout klíčem. 

Když jsem dojela do cíle, znovu mne to vyzvalo k aktualizaci a od té doby se to aktualizovalo asi 7x. Pokaždé mi to způsobilo nějaký drobný problémek - nešel zapnout ACC, po minutě to vypínalo vytápění sedačky spolujezdce, vymazaly se mi oblíbené telefonní kontakty, změnil se mi jízdní režim, opakovalo se mi i to zatmění displeje a tak...

Dneska jsem jela kousek tam a zpět, sice už aktualizovat nechtělo, ale cestou zpět nešlo zase zapnout ACC. 

Když pominu, že kolegům tohle moje auto dělá velkou radost, říkají mu "diskotéka", když přijdu pozdě na poradu, hlásí, že "se mi aktualizuje auto" a naučili hlasové ovládání reagovat na sprosté pokyny, tak mne to docela děsí - jakože se stane, že mi vypne za jízdy nějaké životně důležité funkce. 

Co s tím? Servis? Nebo je to normální, že se auto chová jako počítač? Dělá vám to ve VW (Škodovkách) někomu taky? 

Poraďte mi, prosím, dám vám na oplátku tipy na dobré voňavky. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě dotazy uživatele @Laikana funkci automobilu překonávají  dotazy uživatele @odjinudna to si pocit s bezvladnym tělem jednoho z rodičů…

tak nak si myslím, ze jeden nema řidičák a druhej rodiče 🤪

Logika i selský rozum velí jet do servisu… v druhem případě zavolat sanitku - dle casove aktuálnosti zvážit její barvu

Upraveno uživatelem vwtyp11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych do servisu nejel, pochopil jsem že se jedná o služební auto které se pořád dokola nechová standardně, takže bych hodil nadřízenému klíče na stůl. Jako bych měl na hotelu kuchaře co by si sám řešil na nějakém zájmovém fóru třeba plastikových modelářů co má dělat s tim, že mu vypíná vyviječ páry v konvektomatu co pět minut. 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Laikajak píše Tom, jestli je to služební, šéfovi klíče na stůl, jestli ne tak servis. Ty to auto dlouho nemáš, ne ? Není to nakonec ještě řešitelný v rámci záruky ? Jedna naše dodavatelka si takhle užila s novým Kamiqem, po měsíci provozu se zbláznily asistenční systémy, a auto stálo půl roku v servisu, než do toho nahráli funkční software. Ale to už je docela historie, koncern s tím ještě bojoval při náběhu prodejů Octavie IV, no evidentně to mouchy pořád má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, honzyk napsal:

@Laikajak píše Tom, jestli je to služební, šéfovi klíče na stůl, jestli ne tak servis. Ty to auto dlouho nemáš, ne ? Není to nakonec ještě řešitelný v rámci záruky ? Jedna naše dodavatelka si takhle užila s novým Kamiqem, po měsíci provozu se zbláznily asistenční systémy, a auto stálo půl roku v servisu, než do toho nahráli funkční software. Ale to už je docela historie, koncern s tím ještě bojoval při náběhu prodejů Octavie IV, no evidentně to mouchy pořád má. 

 

Díky všem za odpovědi. 

JJ, určitě to bude na záruku - pokud to tedy uznají jako nestandardní chování.

Jenže do té práce se musím nějak dostat. :( Já bych ho nejradši zavezla k dealerovi, mám to tam 4 km a dokonce tamtudy v pondělí ráno jedu na schůzku, ale nevím, jak postupovat - potřebovala bych to tam nechat a rovnou sednout do něčeho jiného a frčet do práce. Mám nabitý den a přijede mi zahraniční manažer, asi naposled než bude lockdown, potřebuju tam prostě být co nejdřív. Měla by se na to vztahovat záruka mobility VW, ne? Jenže to asi není tak, že přijedu do servisu a rovnou skočím do dalšího přistaveného, ne? Oni mají přes víkend všechny infolinky a asistence vypnuté, rozeslala jsem sice jemné výhružky :), ale do pondělka se stejně asi nic nestane. 

Ještě bych mohla vyjet svým autem a nechat Golfa na ulici s klíčema pod rohožkou, ať si to vyzvednou sami, nicht wahr? 

Mám ho od srpna, je to ten jejich nový digitální zázrak, podle reklamy to je nejvíc digitální model, co prodávají. Navíc já mám full-board, skoro všechny funkce, co tam šly nacpat, tak tam jsou. 

Už jsem byla na svolávačce kvůli SW, vlastně mne to i překvapilo, podle mne se dá SW aktualizovat vzdáleně. Takže jsem tyhle výzvy považovala za normální, však s PC taky pokaždé neběžím na IT, když chce aktualizaci. Ale to chování potom...

Ještě bych ráda názor od @dawe009 - seš tu někde poblíž? :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vwtyp11 napsal:

U mě dotazy uživatele @Laikana funkci automobilu překonávají  dotazy uživatele @odjinudna to si pocit s bezvladnym tělem jednoho z rodičů…

tak nak si myslím, ze jeden nema řidičák a druhej rodiče 🤪

Logika i selský rozum velí jet do servisu… v druhem případě zavolat sanitku - dle casove aktuálnosti zvážit její barvu

Tak pro mne to auto není tak důležitý, jako rodiče. Jen takový spotřebák, něco jako mobil nebo počítač, takže se nejprve informuju, jestli se ten krám má takhle chovat, restartuju, pak zavolám na IT, na infolinku... bohužel VW i dealer mají všechny infolinky o víkendu zavřené, jinak bych se obrátila na ně, jenže v pondělí v 8.30 mám být někde. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Laika napsal:

...Jenže do té práce se musím nějak dostat. :(...

Tak to je specialne na vesnici, jako je Bratislava fakt problem, to chapu :)

Starosti s autem Ti samozrejme nepreju. Ale ze by z toho melo bejt issue kvuli tomu, ze mas v pondeli schuzku se zahranicnim manazerem, to bych fakt v civilizovane BA necekal 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Navazka napsal:

Kdyz ja jsem resil zaruku mobility ( kabely u VW mi prekousala kuna) tak mi bylo receno, ze laicky na nahradni auto zdarma mam narok jen kdyz sviti cervene kontrolky- kdyz sviti oranzove tak ne...

No, já už jsem se taky jednou dožadovala, hned první když mi to auto začalo posílat ty maily, že mi vypnulo některé služby, například svícení a zamykání auta...na záruce mobility mi řekli doslova, že "mám sednout do auta a zkusit jet a jestli jede, tak mám odjet". :D

Právě že to auto se chová tak, že to není pokaždé, když nastartuju, ale prostě jen občas. Takže jim sice můžu odvykládat, to co jsem tu napsala, ale když se to zrovna nestane, tak si myslím, že mne pošlou pryč. Pokud nemají víc takových  případů a vědí, že je problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...